nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Z War One: Damnation

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 15 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština:
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: Robert Butler
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Předměstí Peterbrough, Anglie, 6 měsíců po Dni-Z:

Vítr žene po ulici chuchvalce starých novin a odpadků, hvízdá v dírách rozbitých oken, které dodávají ulici obzvlášť pochmurný ráz. Na parkovišti před obchodem zbyly jen převrácené vozíky a vrak auta, jehož modrá kapota je vytuněná mazancem zaschlé krve.

„Jak zlý to je?“ Prořízne ponurou atmosféru Samův hlas.

„Venku je to čistý, uvnitř – kdo ví. Řekla bych, že to stojí za zkoušku,“ odpoví Kat a zvolna spustí dalekohled od očí.

„Když seš tak hrr do toho nechat se zabít, proč si nevezmeš příklad z příručky samuraje a prostě si nenalehneš na ten svůj meč?“ utrhne se Sam nakvašeně. „Fakt nevidím důvod, proč bych se toho měl účastnit!“.

„Je to nejlepší příležitost doplnit zásoby, kterou budeme mít,“ odpoví klidně Kat.

„Za předpokladu že opravdu potřebujeme doplnit zásoby – na pobřeží nám to zabere jen pár dní. Když budeme mít štěstí.“

„A když nebudeme?“ začíná Kat docházet trpělivost. „Je to taky risk Same, šance jsou stejný.

„Jdeme na to...“

Z War One: Damnation je kooperativní hra zasazená do kulis současné Anglie po zombie apokalypse. Hráči se vžijí do role čtyř hrdinů, kteří apokalypsu přežili. Kapitán Cole Carter – bývalý SEAL, Victor Dixon – seržant speciální jednotky londýnské policie, Katrina Petrovová – hbitá Ukrajinka a Sam Morgan – geniální doktor. Jejích úkolem je přežít ve světě zamořeném zombiemi a najít bezpečné místo.

Celou hrou hráče provází komiks, jehož část předchází jednotlivým kapitolám. Následuje popis úkolu a schéma rozestavení hracích desek, zombií, opuštěných součástí vybavení a objektů důležitých pro dokončení úkolu. Samotné hrací desky jsou rozděleny čtvercovou sítí na jednotlivá políčka. Na začátku hry se umístí do volných průchodů dveře, které oddělují aktivní a neaktivní oblasti. Na kartu hrdinů se umístí aktivní vybavení a neaktivní se položí vedle. Připraví se záznamový arch, na který se zaznamenává počet proběhlých kol, vystřílená munice, dovednosti hrdinů a další věci.

Hra je rozdělena na kola. Každé kolo se skládá ze 6 částí. Během prvních táhnou postupně hrdinové, následně nemrtví, dorazí posily pro nemrtvé a vyhodnotí se infekce. Na kartě hrdinů sledujete zdravotní stav svého hrdiny, od něhož se odvíjí množství akčních bodů. Tyto body hrdina využívá během svého tahu. Střety se vyhodnocují pomocí hodu kostkou a jednoduchých tabulek. Množství munice je omezené a zaznamenává se na záznamový arch.

Hra končí vítězstvím hrdinů, pokud je splněn cíl mise. Následně si hrdinové rozdělí body zkušenosti za splnění mise a případně nasbírané předměty. Získané zkušenosti mohou investovat do osvojení si nových dovedností. Pokud není splněn cíl mise, nebo je zabit některý z hrdinů, končí mise neúspěchem.

Autor: Dzan