Z pohádky do pohádky

xxxxxxoooo hodnoceno 190x (Seznam vlastníků)

Z pohádky do pohádky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: neuvedeno
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Noční můra

Upřímně! Neznám příšernější hru než je tato :) Musel jsem ale dát alespon jednu hvězdičku. A to mám za sebou víc jak padesát partií. Proč je na rozcestníku na počátku hry, kdy se cesta dělí podle hodu kostky, uvedena také jednička netuším :) Prostě děs běs.
26.7.2009 10:02:15

:D
Jelikož jsem ji hrála naposled tak před 12 lety (tj. ve věku krásných 10-ti let), tak co si matně pamatuju, tak se mi i líbila:). Což asi bude způsobeno tím, že těch her jsme měli opravdu pár a opravdu dětské (např. Smolíček Pacholíček, Loupežníci).

26.7.2009 10:18:40

rbx

Richmond
Nejoblibenejsi hra meho detstvi. Delali jsme si i primitivni house-rules jak se dostat nahore ke dracimu pokladu:-) A urcite si ji rad zase zahraju se svymi detmi.

26.7.2009 11:26:28

pohádky
Náhodou, tahle hra mě nikdy neštvala tak jako Člověče, nezlob se. Vždycky, když přijedu k bývalce tak to tam i s jejími rodiči paříme a je to i sranda, když máma brečí, že už nechce pro vodu :) Ta stará edice je super, ta nová vypadá hrozně. Samozřejmě je to pitomá hra a když jsem nedávno projel celou cestu bez problémů jen proto abych se díky obrovi nedostal ze Zlatého vrchu, myslel jsem, že se zvecnu :) Mám pokušení dát dvě hvězdičky, rozhodně jsem se bavil víc než u Caylusu nebo Citadely.

26.7.2009 12:32:16

Pohádka
Napřed sem netušil o čem je tady řeč. Pak mi to došlo. Mám verzi starou asi 25 nebo víc let. Naprostá boma. Valili jsme to jako děcka i s rodiči. Naprostá super hra :DD. Dávám 4* prostě už z piety a z nostalgie. Bubu to muset oprášit a dát to příště do skupiny před Arkhamem nebo Titanem :D ... díky že jste mi to připoměli.

26.7.2009 13:07:16

rok vydání
teď jsem si všiml roku vydání -1 :)

26.7.2009 13:12:39

To Tangram
Strucne: NE]

Ted uz budeme hrat jenom slozite narocne hry s minimem nahody.

26.7.2009 13:37:52

Herní doba
No kdyby tam bylo 30-600 minut, pochopil bych :) Ale 45 min.? to tam fakt je? Já mám totiž tu hru na chajdě někde pod nějakou postelí, takže nemůžu zkontrolovat.

sydo: Jako Člověče je proti tomu hardcore hra na mozek :) Z pohádky do pohádky je hra, kdy je možný nechat mozek v igelitce, protože nebabízí JEDINOU volbu pro hráče (pardon, je mopžné zvolit postavu!!). Prostě hra pro roboty :)

26.7.2009 17:00:36

Nostalgie
Dávám 3* z nostalgie. Jako dítěti mi přišla naprosto užasná, i když zásek na zlatém kopci vždy byl strašný. Jinak verze z 80tých let byla hezčí.

18.12.2010 10:22:51

To Katovina
Tak tak, jak píšeš, hra našeho dětství. Také jsme tuto hru s oblibou hrávaly jako děti. Hra dost o náhodě, zlatý kopec - jasan, záděr. Ale myslím si, že ty dvě hvědzy si tato hra určitě zaslouží. Já dal právě pro krásné zážitky s dětsví 3*. Jinak dost neštastné řešení plastových držáků na papírové figurky, které jsou jinak hezké.

18.12.2010 18:57:05

PJ

T_T
Ne, narozdíl od jiných, nemám na tuhle hru nostalgické vzpomínky. Nebavila mě ani ve čtyřech letech a nebavili mě ani mí retardovaní spoluhráči ze školky X-)
Jestli dětskou pohádkovou hru, tak Dlouhý, široký a bystrozraký. Tam byly aspoň pěkné figurky a nebylo to tak frustračně blbé.

18.12.2010 19:33:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Kent
rikas "dost o nahode"? Tam uz nemuze byt vice nahody, tam prece nemas jedinou moznost volby krome postavicky :)

19.12.2010 10:26:01

To Richmond
Ano, je to jen o náodě. Ale nesmíš to porovnádat s dnešními hrami. Před 25-ti lety se u nás žádné strategické ani RPG či bojové deskové hry nedali oficiálně sehnat. Takže já říkám pro mne to bylo jako pro tehdejší dítě, mnohem více zábavnější než človeče nezlob se, které snad bylo v každém domě. A jak jsem naspal, jako dítě mám na tuto hru super vzpomínky. :-)
Navíc jsem jako dítě nikdy, krom zmiňovaného člobrda, žádnou deskovou hru neměl. I taková byla doba. Tehdy to připadlo rodičům rahé a zbytečné, takže sme hru hrával u kamaráda, kterému jsem ji záviděl. :-( Pak vypukla dostihománie, a i tuto hru jsem nevlastnil. Vím, že co by již středoškolák, nicméně ještě za totality, sjem stál v hrčkářství nad hrou Fantom staré Prahy, ale počet hráčů mne od koupi odradil. Na deskovky jsem se vrhnul až nedávno, na staré kolena. ;-)

19.12.2010 10:39:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Kent
No pred 23 lety jsem si uplne bezne koupil v obchode Slavkov (je take zde na ZH). Byla to a je porad velmi dobra wargamesa, cili dalo se leccos koupit. Chapu, ze Z pohadky do pohadky je urcena mensim detem, ale i tady podle meho propada.

19.12.2010 16:06:42

To Richmond
Ano Slavkov prý byla a asi i je parádní hra. Osobně jsem ji nehrál, ale vyprávěl mi o ní kolega se kterým jsem hrával Maršála a Špiona. Jak jsem psal, dříve byly pro mne deskovky nedostupné, páč jsem nevydělával a nikdo mi je nekupoval. Spoléhaly jsme se jako děti spíše na karty, kostky, člobrdo a proto když kámoš dostal tuto hru, byl jsem z ní nadšený. Chápu, že to je hra nemastná neslaná. Ono v té době bylo více dobrých her co jsem zjistil. Vše výrabělo družstvo RISK Říčany.
Ale najde se dost dětí co sáhnou raději po této hře, než třeba po Poštovním kurýrovi, či nějaké strategii. Ona tato hra pro děti má své kouzlo a nesmíš se na ni díval opovrženě očima dosplého hráče, který má úplně jíný okruh her. Děti to vše vidí jinak. Toť můj názor.

19.12.2010 16:19:46

Pro děti
I pro mě je to oblíbená hra z dětství. V době kdy jsem ji ve školce s nadšením hrával, toho opravdu v obchodech moc nebylo - ani zmiňovaný Slavkov, Dostihy či hry ze serie PaN, to přišlo až později. Snad ještě Dlouhý, Široký a Bystrozraký s bezva dřevěnýma figurkama. Možná pro ty vzpomínky jsme ji pořídili prvnímu dítěti hned v okamžiku, kdy dokázal spočítat puntíky na kostce. V určitém období(i když krátkém) to byla také jeho nejoblíbenější hra, ale potom poměrně brzo přešel ke složitějsím deskovkám. Je fakt, že pro nás jako dospělé hráče je to nuda, pro nás jako pro rodiče to je už trochu zábavnější (hra s dětmi tomu přec jen dodá své kouzlo),ale pro malé dítě je to fajn - pohádkové postavy a prostředí, systém který dokonale chápe a poklad na konci. Jen ta herní doba by mohla být někdy kratší. Zlatý vrch dokáže patii pěkně protáhnout. Ale v kolonce doporučený věk bych to viděl ne na "od 6 let", ale "do 6 let"

19.12.2010 18:51:17

Micc
No je vidět, že nejsem sám v chápání této hry. Tím se nechci nijak dotknout Richmonda. A je pravda, že Zlatý vrch je už taková nuda, zvláště dostane-li se dítě tak daleko a pak se musí znovu vracet. Mohlo to tam být vymyšleno trochu jinak. Mrzí mne, že jsem hru dlouhý široký a bystrozraký nikdy ani nezkusil. Mohla to být dobrá hra pro děti.

19.12.2010 19:01:36

z pohádky do pohádky
Chtěl jsem zeptat, jestli je tohle pokračování naší sranda diskuze viz:
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/nejdelsi-hra-2965/
Nebo tyhle epický žížalky řešíte vážně?

19.12.2010 19:36:15

To Elenistar
Problém těchto diskusí je ten, že spousta lidí (včetně mě) kolikrát ani neví, že se shodné téma řeší na jiném vlákně. Já zde objevil diskusi ohledně názoru na tuto hru a sdělil jsem názor a zážitky své. A myslím si, že to tu nikdo vážně nebere. Ale "my" starší, rádi zavzpomínáme na hry našeho dětství. :-)

19.12.2010 19:56:50

Uf
No tak to se mi ale ulevilo. :) U nás se tahle hra hraje jenom když s přítelkyní prohraju sázku a ona mě s ní trápí a mučí. :)

19.12.2010 19:58:23

Zabiják
Tak jsem to dneska po Jungle speedu asi po roce prubnul s bráchou a co dodat. Totální zabiják. Náhoda 100% a z peklad jsem dostal asi až na 13 pokus, přes zlatý vrch rychle a pak me asi 10 vrátila saň. Ale zmákl jsem to. Brácha byl totiž předemnou, ale spadl korunkou zpátky na babu a pak ho san vracela taky :-).

4.3.2011 00:19:22

varianta
zdravim, podla mna hra rozhodne potrebuje vylepsit pravidla. Prva vec, ktoru chcem vyskusat je pri hode D6 zaroven hadzat kockou fudge (http://www.fantasyobchod.cz/kostka-pribehy-imperia-p-2171.html), ktora ma symboly +,-, a prazdna:

+ umoznuje hodit 1d6 znova
- hrac sa moze pohnut dozadu namiesto dopredu podla 1D6
prazdna - ziaden efekt

Alternativne pre rychlejsiu hru namiesto D6 pouzit D8. ;) Co vy na to?

rovnako planujem pouzit pre Talisman ;)

12.7.2011 22:19:25 | Upraveno autorem (porovnej)

knight22
Otazka je, jestli je duvod tuhle hru vylepsovat. Pro deti by to bylo zbytecne slozite a jinak nez s detmi se tato hra hraje (alespon dle diskuse) jen z donuceni a to pak zadne vylepseni nepomuze. :-)
Ale snaha je to hezka a napad (pro jinou hru) dobry.

12.7.2011 23:24:03

PJ

Komunistická strana...
...když tak vidím, jak se pořád k téhle hře objevují fotky, tak si říkám, že je to taková KSČ mezi moderními deskovkami. Taky jsme jí mohli na začátku zakázat, ale to my ne. A teď to tady máme :-P

11.11.2012 13:32:38

mjdgug
Jako dítě jsem ji hrál rád, nyní jsem rád, že ji doma nemám.

11.11.2012 16:33:19

hra mého dětství
je to tak. Jedna z nejhranějších her v družině. V té době to bylo něco neuvěřitelnýho a dnes nechápu co sme na tom tak žraly. Když nad tím tak přemýšlím, tak to bylo téma této hry. Představovala jsem si jaký je to v pekle a nebo u zakleté žáby... Prostě jsem snila. Zrovna včera jsem to hrála s 6ti letou dcerkou od švagrové. Děcka v tom nehledaj žádný herní orgie. Vidí pohádkové bytosti... Pravidla bych neměnila. Proč vlastně. Tady jde přece o to téma

12.11.2012 23:25:14

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm - 5 frakcí - coop mód - ENG
Siegestorm - 5 frakcí - coop mód - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas