nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Yucata'

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická, závodní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alga (Brio)
Hans im Glück
Autoři: Stefan Dorra
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Moudře střez kroky své a Sluneční bůh tě oblaží tvou přízní!

Yucata je abstraktní desková hra, ve které se hráči snaží vhodným pohybem svých figurek (amuletů) po plánu směrem vpřed sbírat světlé (béžové) kameny a vyhýbat se tmavým (modrým).

 

Hráč má na začátku hry na výběr ze sedmi karet na ruce. Jednu kartu ve svém tahu vždy vyloží před sebe a podle toho se pohne o 1-5 polí dopředu (karty s čísly), o 1 pole před amulet nejvíce vpředu/o jedno pole dopředu, pokud vede on sám (karta meče), nebo stejně, jako by hrál kartu hráče před sebou (karta otazníku). Nikdy však nesmí zahrát stejnou kartu, jakou hrál hráč před ním, pokud má na výběr v ruce jinou kartu. Karty vykládá před sebe na hromádku tak, aby byla vždy vidět jen horní karta. Pokud mu nezbývá žádná karta na ruce a je na tahu, vezme si všechny karty zpět do ruky.

Jakmile hráč vstoupí na pole s kamenem, nebo jej překročí, kámen si nechá. Hra končí v okamžiku, kdy někdo sebere kámen z posledního pole desky.

Následuje sčítání skóre: Nejprve má jeden z hráčů možnost odhodit červený kámen spolu s jedním modrým (červený kámen ve hře nemá jinou funkci). Poté si hráč sečte počet modrých kamenů a odhodí za ně béžové takto: za 1 modrý - 1 béžový; za 2 modré - 3 béžové (1+2); za 3 modré - 6 béžových (1+2+3) atd.

Vítězem je hráč, kterému zbylo nejvíce béžových kamenů.

Hra nabízí několik přednastavených počátečních rozložení kamenů a samozřejmě existuje i možnost kameny rozložit náhodně.

Autor: Kew

Další názvy této společenské hry

  • Yucata