nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Ystari Box

Rozšíření pro hru: Yspahan
Amyitis
Caylus Magna Carta
Mykerinos
Metropolys
Sylla
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 0 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Cyril Demaegd
Dominique Ehrhard
Sébastien Pauchon
Thomas Cauet
William Attia
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Při koupi tohoto „Boxu“ získáte hned 5 rozšíření v jednom balení (někteří majitelé speciální anglické verze i 6, neboť v některých krabicích je navíc ještě rozšíření Nil ke hře Mykerinos).

Jedná se o hry, které do světa vypustilo vydavatelství Ystari:

  • Yspahan – pro tuto hru jsou připraveny nové akční karty (zčásti úplně nové a zčásti upravené), které nahrazují původní karty a několik doplňujících pravidel
  • Amyitis – do hry se dostává nová fáze – fáze Palác. Při najímání postav si nyní můžete získávat náklonnost Dvořanů a Vladaře. Podle toho, jak si hráč obyvatele paláce nakloní, může využít některé z nabízených privilegií.
  • Sylla – kromě dvou nových událostí a jednoho velkého projektu dostane každý hráč na výběr ještě dvě postavy. Gladiátora, který přidává body prestiže a stará se, aby hráč nebyl při krizi Volného času potrestán, a Filosofa, který zdvojnásobuje schopnost jiné aktivní postavy.
  • Caylus Magna Carta – přivádí do hry pátého hráče, pro něhož jsou zde připraveny figurky, karty a nová karta most. Ovšem hlavním  lákadlem je nový herní prvek Přízeň (známá již z verze deskové). Na prestižních budovách, které jsou všechny dodány znovu, jsou lilie znázorňující získanou přízeň. Přízeň lze získat také na Kolbišti – nové budově či za největší příspěvek na stavbu hradu v daném kole. A co s přízní? Lze ji vyměnit za body prestiže, karty se surovinami nebo za permanentní privilegium zobrazené na tabulce privilegií.
  • Mykerinos -  Do hry se dostává další mecenáš a s ním i další karty. Na těchto kartách je řeka Nil, která se vyhodnocuje samostatně. Nový mecenáš se dá, kromě své speciální schopnosti, využít také jako žolík ke zkompletování série mecenášů.
  • Metropolys – K této hře jsou přidány pouze nové čtyři karty cílů, které však nahrazují karty cílů ze základní hry.

Autor: cauly