Yomi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Sirlin Games
Autoři: David Sirlin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

Tak kamarád si v pátek vyzvednul balíček z Tomových her, hned jsme krabici rozdělali a seděli u hry cca 3 hodiny. Pravidla jsme uměli, naše postavy (Setsuki a Jaina) jsme měli jakžtakž zvládnuté, takže jsme stihli cca 10 - 12 her.

Zpracování - karty mi přišly poněkud tenké, čekal jsem kvalitnější materiál. Také podložky podle mě budou časem trpět kvůli svinování do krabice. Jinak uložení komponent nemám co vytknout. Grafické zpracování je prostě nádherné, ilustrace se mi hrozně líbí a karty jsou přehledné.
Samotná hra - bomba. Je krásně svižná a "odsejpá". Zásek nastane ve chvíli, kdy máte na ruce jen jednu kartu, to bych asi označil za slabinu hry. Hráč se pak dostane trochu do nevýhody.
Celkem se ale jedná o výbornou hru, myslíš, že teď bude u nás hojně hraná :)
14.2.2011 13:43:23

rbx

frelda
no, ale do tohoto zaseku by ses nemel dostat, tedy pokud to hrajes trochu strategicky. Vyprazdnit si ruku je spatna strategie. Kdyz jsem to hral a hrozilo mi ze budu mit uz jen dve karty na ruce, tak jsem radeji hral guardy, aby se mi rychle doplnila ruka.

14.2.2011 14:01:17

rbx
Tak u Setsuki se ti to nestane, takže já ten problém ani neřešil, spíš protihráč :) Jinak máš asi pravdu, je to spíš chyba hráče než hry.

14.2.2011 14:14:27

risk je zisk (někdy)
Jj, tahle vlastnost setsuki je hodně dobrá (ovšem vyvážená málo životy). Tuhle jsem se s DeGrayem dostal na 0 karet, díky lákavým kombům, kdy jsem soupeře srazil na pouhé 4 hitpointy (já měl asi cca 50 ještě), a doufal že něco přijde. Nepřišlo a nakonec jsem prohrál.

14.2.2011 15:02:12

počet karet na ruce
Je to skutečně chyba hráče, jak říká rbx, zvlášť jestli protihráč hrál s Jainou (!). Probůh, tahle ohnivá madam má jako jediná vracení karet na ruku...
Nechci bejt hajzl, ale Setsuki je naprosto no-skill random postava. Sorry, ale je to tak. Dokonce sám Waterd (top online hráč) mi vysvětlil proč. Přestože se mi dřív Setsuki líbila nejvíc, tak teď vím, že je to hodně dobrá postava pro nezkušené hráče. Opět sorry, ale je to tak. Oproti tomu Jaina je skutečně oříšek a není lehké si ji osvojit. Pokud se to ale člověk naučí, ponese mu zasloužené ovoce. Osobně beru Jainu jako jednu z nejsilnějších postav.

14.2.2011 18:10:43

ovšem tohle je jiné kafé :)
Rovnou po 3 hrách puzzle strike jsme se v tomto testovacím víkendu vrhli na Yomi. Konečně mám karty v rukách (oproti online verzi), hrajeme na krásných podložkách...Tato karetka se nám hodně líbí (i přítelkyni). Právě ubila mou Valérku ploutvemi vodního šamana :(

19.2.2011 16:21:27

nelituji utracených 2000 Kč
Tato hra byla pro mě bomba už, jak jsem ji hrál online. Ale dnes, když jsme odehráli cca 5 her a já mohl mít konečně ty nádherné karty v ruce, jsem definitivně přestal mít výčitky svědomí za utracený nemalý peníz za tuto karetní hru. Všech 5 her jsme dneska odehráli ve složení Valerie vs. Argagarg Garg, já dostal s Valerií 4x na budku a mám pocit, že chci hrát ještě spoustu her a klidně ve stejném složení, necítím ani desetinu procenta ohrání a to máme v krabici ještě 8 nerozbalených postav :). Tyto "hloupé" kámen/nůžky/papír jsou dotáhnuté do neuvěřitelného rozměru a já nad tím budu asi ještě dlouho žasnout.

frelda tady měl námitky na tenké karty. Je to pravda, karty jsou měkké, ale to proto, že asi byla snaha udělat co nejvěrnější podobu pokerového 52 kartového decku. Pokerové karty jsou taky měkké, aby se dobře míchaly a dobře se pod ně nakukovalo :). Uznávám, že v případě Yomi to asi nebylo třeba tak věrně kopírovat pokerový deck a s ohledem na cenu, mohly být karty klidně tvrdší a lesklejší (třeba jako v Ascension). No ale čert to vem, někdo tu měkkost karet při míchání třeba ocení...

Jinak mě ještě mrzí, že mám docela dobitou krabici. Vrchní i spodní část je na několika místech promačkaná :(

20.2.2011 00:44:58 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Musím dát Beholderovi zapravdu. Po prvních dvou hrách MUST-have. Nesmírně chytlavá a návyková záležitost. Ideální filler (partie 10-30 minut)

15.3.2011 23:09:50

prvni 2 partie
musim souhlasit neuveritelne me to chytlo kdyz jsme vcera s assadem dali 2 hry, jsem si naprosto jisty ze jsem ani zdaleka nevycerpal potencial te postavy a stejne me to desne bavilo

18.3.2011 15:03:24

dojmy
Máme za sebou zhruba 70 her a stále nás to drží. A to mám vyzkoušené teprve 3 postavy:) Koupě to byla sice dražší, ale nelituju, protože nic podobnýho, natož lepšího v tomhle směru stejně jen tak asi nevyjde.

18.3.2011 15:29:18

První dojem
Taky jsem měl dneska možnost vyzkoušet a můžu říct, že je to opravdu pěkná hra. Dostal jsem sice dvakrát na budku, ale Leech už to má nahrané, tak se ani moc nedivím. A navíc měl proti mě ideální postavu - já jsem měl nějakou čistě útočnou ninja studentku a on si vzal čistě obranného vodního šamana, který mě pokaždé ukousal svou speciální vlastností. A ani moje převrácená převrácená logika na něho nezabírala :-)
Možná cítím trochu nevyužitý potenciál v tom, že jen málo z karet má nějaké speciální schopnosti, ale to asi bude dost ovlivněné i tím, že jsem měl asi hodně jednoduchou postavu. Ta neměla speciální vlastnosti ani na svých face kartách (akorát za odhazování dalších karet dávala větší damage). Každopádně je mi jasné, že jsem plně nevyužil její potenciál, ale i tak ty souboje skončily poměrně těsně. Kdyby nebylo té přebuřené ceny, tak bych si to hned běžel pořídit. Je mi jasné, že Print&Play verze nevyjde nikterak levněji, ale to neznamená, že by měla být i retail verze tak drahá (když si to cenově např. porovnám s nějakými deckbuildingovkami).

1.5.2011 16:58:05

ad cena
Je pravda, že to stojí ranec, ale když se to vezme kolem a kolem, tak je to vlastně celkem běžná cena karetního balíku. Jedna postava vychází na nějakých 200 a tolik stojí i balík v Summoner Wars. V Blue Moonu stojí jedna rasa dokonce ke 300. Tady z toho jde člověk do kolen jen proto, že už vidí sečtenou cenu za všechny balíky.

1.5.2011 17:26:31

první dojem
Taky už jsem do téhle hry trochu pronikl a super dojem. Mám zatím nahrané jenom Graveho, Rooka a Valerii a nejvíce výher mám s Gravem (nejuniverzálnější postava).
S Valerií se to chce naučit hrát, prostě účelně syslit vhodné útoky na kombení.
Zničující je Graveho útok třemi esy za 45, kdy pokud tuším (nebo vím) že je soupeř drží, nutí mě to často blokovat a ten na oplátku v pohodě kombí na hody. Ale desítka valerie (zvyšuje rychlost o 2) je proti tomu vyrovnaná vlastnost. Na speciální schopnost Rooka je potřeba se naučit hrát, hodně defendů a pak až má člověk plnou ruku - zdrcující protikombo.
Jinak domácí výroba - náklady 1000,- Kč a několik hodin řezání.

1.5.2011 18:36:42

to halabard
To jo, ale v těch ostatních hrách se taky předpokládá, že si budeš kupovat ty balíčky po jednom a nekoupíš si všechny. U Yomi klidně mohli nasadit cenu 200 za balíček, ale za kompletní krabici měli dát nižší cenu, protože si vlastně kupuješ celé balení a to vždycky vyjde levněji. 1500 Kč bych bral, 2000 Kč je moc.
Arkham má např. cca 370 karet, kde je minimum duplikátů + hromadu žetonků, hrací desku, karty postav a prastarých atd. a stojí kolem 1000 Kč. WoW:tBG má kolem 460 karet + 120 miniatur, velkou desku, hromadu žetonů, atd. a stojí 1900 Kč. Yomi má jen cca 550 karet + nějaké playing maty, které jsou celkem k ničemu, a stojí 2000 Kč. Za 2000 Kč jsem prostě zvyklý na jiný komponentový nářez.

1.5.2011 18:58:14

to Kadaver
Tak to jsi mne pobavil ;)
Prý "nahrané"...

2.5.2011 09:30:26

Vybíráme z Bazaru

Příšeří hrdinům vstup zakázán
Příšeří hrdinům vstup zakázán
Akt. cena: 1425 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas