Yomi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Sirlin Games
Autoři: David Sirlin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

19.3.2011 01:25:43

Joker na Dodge
1) Je možné využít Jokera nejen na zahrání lícem dolů na zrušení komba, ale i na zrušení útoku zahraného přes Dodge?

2) Valerie - Schopnost Unbouded creativity...pokud zahraju útok Masterpiece (2xEso), znamená to, že si díky abilitě na kartě esa dolíznu jednu kartu za každé ze zahraných es?

19.3.2011 01:28:25

re
1) ano, Facedown katu můžeš hrát vždy, když prohraješ souboj, což je i tento případ
2)ne, dolízneš si jen jednu kartu, schopnost Unbounded creativity se vztahuje k "zasažení soupeřem útokem esa", což se stane pouze jednou (to, že útok vyžaduje odhození dalšího esa na věci podle mě nic nemnění)

19.3.2011 02:44:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Master Midori - Dragon form
Tahle hra vypadá a hraje se suprovně, ale co tuhle hru sráží dolů jsou pravidla.
Pravidla na kartách jsou dobrý nápad, ale některé věci nejsou uvedeny ani v tištěných pravidlecha člověk musí hledat ve FAQ nebo někde na diskuzích.
Beholder mi objasnil jak funguje Drčí forma Midoriho, ale přesto se ještě zeptám na pár věcí, protože jsme zvyklý na časování u karetek a přesné posloupnosti.
Pokud chce Midori zůstat v Dračí formě musí hrát jen dračí útoky.
Dračí útoky jsou pouze tedy karty J,Q, K, A ? Nelze v jejich kombu hrát žádnou jinou útočnou kartu? Mohu hrát karty J,Q, K, A i jako standartní útoky a dračí formu mi to nezruší?

1.4.2011 12:18:55

Lumirius
"Dračí útoky jsou pouze tedy karty J,Q, K, A ?"

Ano

"Nelze v jejich kombu hrát žádnou jinou útočnou kartu?"

No podle textu na dračích kartách můžeš na dračí útok kombit ne-dračími útoky

"Mohu hrát karty J,Q, K, A i jako standartní útoky a dračí formu mi to nezruší?"

Nemůžeš

1.4.2011 12:39:43 | Upraveno autorem (porovnej)

knockdown
Chtěl bych si upřesnit jestli hrajeme správně mixup normals. Dám knockdown, následuje v dalším tahu mixup normals, soupeř nemůže zahrát dodge, ale může zahrát jakoukoliv jinou kartu a činnost, tedy attack, block, throw ? Proč by hrál block 2-10 ( a riskoval sudá-lichá) když může zahrát Q-A, nebo prostě block vůbec nehrát.... Přijde mi knockdown dost nanic, ale možná ho hrajeme blbě.

30.4.2011 16:40:42

panzer
Však o tom to je. Víš, že soupeř určitě nebude hrát dodge. Bude buď riskovat s blokem a nebo zahraje attack nebo throw. Takže když to shrnu:

Není knockdown: dedukuješ ze 4 možností co soupeř zahraje (attack, throw, dodge, block).

Je knockdown: dedukuješ ze 3 možností co soupeř zahraje (attack, throw, block) z toho jedna je pro něj riskantní.

Pořád myslíš, že to je dost na nic? :)

30.4.2011 16:53:55

Beholder
To bylo asi silné slovo "na nic", ale čekal jsem zásadnější efekt :)
Ještě poslední upřesnění. Zahraji Dodge na Attack, a chci udělat protiútok. Musí být útok rychlejší než ten původní vyložený soupeřův aby byl úspěšný, nebo může být jakýkoliv? Předpokládám, že rychlejší.
Dík

30.4.2011 17:21:07

panzer
Jakýkoliv. Tomu soupeřovu útoku už jsi prostě uhnul a teď mu můžeš dát ránu jak kolem tebe provrávoral ;-)

30.4.2011 17:26:43

panzer
tak mě v takové deduktivní hře přijde snížení možností ze 4 skoro na polovinu celkem dost zásadní :)

30.4.2011 17:36:02

Beholder
vzhledem k tomu, že "papír" je Block i Dodge zároveň, je omezen jenom papír a to ještě ne úplně (riskantní Block jde). Takže rozhodně se to snížení neblíží polovině :)

halbard: dík, tak tohle jsme hráli blbě

Zkouším checkovat zvláštní schopnosti proti fantasystrike online a narážím na některé rozdíly oproti pravidlům na kartách. Tak např. speciální schopnost Graveho -Knowing the Opponent. Na kartě se píše, že stačí zahrát v dalším kole ukázanou kartu a bereš dámu, online hra dá možnost vzít dámu jenom když ukázanou kartou v dalším kole vyhraješ.

30.4.2011 23:49:18

panzer
dodge i block jsou sice za jedno, ale stejně jsou to dvě rozdílné věci, takže tím "skoro na polovinu" jsem myslel to, že nemůžeš hrát dodge a block je riskantní, takže zbývá attack a throw.

Ale to je jedno, máš na to svůj názor ;)

1.5.2011 00:41:13

Beholder
Nesmíš zapomínat, že i Attack vs Attack, nebo Throw vs Throw mohou být vítězné kombinace, takže to co říkáš by platilo tehdy, že by se při rovnosti symbolů např. hrálo znovu, jako při klasických k-n-p.
Ale určitě se nechci dohadovat o malichernostech a obzvlášť ne s Tebou :)

Jak hrajete tu speciální schopnost Graveho ? Berete Q vždy ? A když ukázanou kartu zahrajete, aby schopnost platila, musíte ji vyložit i stejně natočenou ?

1.5.2011 11:20:57

panzer
Pokud nechceš, tak si ji brát nemusíš. O natočení se nic nepíše ani na kartě ani ve FAQ, takže ji podle mě můžeš zahrát natočenou jak chceš.

1.5.2011 11:32:14

Argagarg
nevím, jestli dobře rozumím, resp. jestli jsem si se svojí chabou angličtinou přeložila dobře speciální schopnost toho vodního šamana.

Jestliže jsi na konci tahu nebyl knocked down, obdrží protihráč 2 zranění???

10.8.2011 19:01:19

Argagarg
Ano. Na konci každého tahu, ve kterém jsi nebyla knocked down, utrpí oponent 2 zranění.

10.8.2011 20:13:15

Lum - Blackjack
jakou hodnotu má J - Q - K - A?
a jestliže líznu např. 7 a 7 udělím soupeři 14 zranění NEBO si karty vezmu do ruky. A co když si je do ruky nevezmu? Udělím tedy soupeři 14 zranění a karty odhodím na odhazovací balíček?

díky

11.8.2011 20:51:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Lum - Poker Flourish
pokud použiju 10 block jako PF, co se stane s kartama, které použiju na pokerovou kombinaci? (Odhodí se, nebo zůstávají v ruce?)

11.8.2011 21:03:21

Argagarg
...a ještě prosím vysvětlit "Crash adn Flow" a "Protective Ward"

děkuji

11.8.2011 21:27:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Protective Ward - po fázi dobrání karty je možné tuhle kartu z ruky zahodit (ukázat protivníkovi a zahodit), čímž je mu zabráněno v tomhle kole dělat jakákoliv komba, tzn attack ani throw nelze dál kombit a stávají se enderem.

Crash adn Flow - zahozením této karty z ruky je vyrušena protivníkem zahraná speciální schopnost (to sou ty schopnosti na kartách uvedených v rámečku) kromě schopností na esu, žolíkovi a kartě postavy, po takovém vyrušení si protivník vezme kartu.
(tato karta se hraje až poté co protivník utratí případnou aktivační cenu. Hraje-li kartu se speciální schopností z ruky, pak ji zahodí bez efektu)

11.8.2011 22:59:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Lum - Blackjack a Poker Flourish
Blackjack - Q,K, a J mají hodnotu 10 A je za 1 nebo 11 (zalezi co se zrovna vic hodi).
Pokud skončíš než máš 21 pak si zvolíš jestli dáš protivníkovi damage odpovídající číslu na které ses v Blackjacku dostala nebo si karty necháš v ruce - jiná možnost není

Poker Flourish - u Poker Flourish dochází jen k ukázání karet, tzn ani ty dvě horní z dobíracího balíčku si nebereš, ale po zahrání poker flourish je vrátíš ve stejném pořadí zpátky. Jinak je možné do pokerové kombinace použít i tu 10, kterou hraješ na PF, akorát ji po dokončení PF zahodíš, resp. ji zahodíš tak jako tak.

11.8.2011 23:12:41

Blackjack
já jsem se nepřesně dotazovala - pokud tedy dám protivníkovi damage (skončím než mám 21) tak pak ty karty, co jsem lízla odhodím na odhazovací balíček nebo vrátím na dobírací?

12.8.2011 12:20:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Blackjack
Karty jdou v takovém případě na odhazovací balíček

12.8.2011 13:54:14

Protective ward
nenapadá mě taktika kdy tuto kartu použít? Máte někdo nějaký tip?

13.8.2011 13:12:31

Zrušení schopnosti
...zahraj zrušení poté co protihráč zaplatí celou aktivační cenu, poté zabraň a vrať zpět celou schopnost (včetně ceny), jakoby nebyla zahrána...tzn., že protihráč zaplatí cenu, ale svoji kartu schopnosti zahodí z ruky bez efektu? A ještě by mě zajímalo jaká aktivační cena se např. platí? (Máme momentálně jen dvě postavy a u žádné, pokud vím se aktivační cena neplatí).


...a ke hraní karet schopností: Hraju je tak, že buďto hraju kartou kde je uvedena schopnost např. normálně Attack nebo dodge n e b o speciální schopnost (na konci kola, po dobírací fázi - dle textu - aniž bych kartu použila např. jako útok a vyhrála combat), pokud není výslovně na kartě nuvedeno jinak, např. If you dock an attack or Joker WITH THIS CARD....tak uděleje to a to. Je to tak správně?

13.8.2011 22:34:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Protective Ward a zrušení schopnosti
Protective ward - nj, rozhodně to není žádná top schopnost, její použití je třeba vhodné proto, aby se hra prodloužila, tzn aby sel Argagargova schopnost využila vícekrát.

Zrušení schopnosti - u některých postav se platí "aktivace" schopnosti tak, že zahraješ kartu schopnosti a pak zahodíš nějakou další kartu z ruky a podle ní se třeba udělí damage. tzn v případě zrušní takové schopnosti přichází hráč o obě tyto karty.
Jinak schopnosti dle tvého popisu hrajete správně, karta se zahraje jako schopnost a žádný jiný efekt (útok apod) už nemá

14.8.2011 19:51:20

Vybíráme z Bazaru

Magic: Khans basic land set 2
Magic: Khans basic land set 2
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas