nepřihlášený

přihlásit

registrovat

YES

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pátek: Dnes bylo na burze velmi rušno. Investoři nakupovali pruty zlata a barely ropy jako diví. Všichni již tuší jejich záměry a proto je jisté, že se ceny těchto investic dostanou do astronomických výšin.

Pondělí: No to je nevídané, neboť všichni očekávali boj o výdělky z ropy a zlata, ale teď po zvýšení jejich cen investoři prodávají a kupují vše, co je v Eurasii k mání.

Středa: Nejnovější vývoj na burze! Investoři již skoupili všechny budovy a továrny v Eurasii!  Díky tomu cena všech okolních investic dramatiky vzrostla! Pokud se začne podobně nakupovat i v Severní a Jižní Americe, kdo ví, kam to povede.

¥€$ je hra, jejímž tématem je obchodování s investicemi, které z Vás udělají investory v celosvětovém měřítku. Každý hráč hraje za sebe a jeho úkolem je splnit své dva osobní cíle, které jsou náhodně vybrány na začátku hry. Hráč, který tyto úkoly splní jako první, vyhrává. Neméně důležitý je v této hře i bankéř, který zodpovádá za hladký průběh hry a obstarává bank s penězi a kartami OBJECT a COUNTRY.

 

Příprava hry začíná rozložením herního plánu a zamícháním balíčků s kartami YES, NO, OBJECT a COUNTRY. Každý hráč na začátku hry obdrži určenou sumu peněz od bankéře, která je pro všechny stejná. Dále pak bankéř rozdá každému hráči jeho 2 karty OBJECT, kde jsou napsány úkoly, které musí hráč splnit, aby vyhrál. Nakonec bankéř rozdá karty COUNTRY podle počtu hráčů. Posledními prvky jsou 3 hrací kostky, které se umístí vedle herního plánu a černý kámen CASH, který se umístí na první položku (100 000) na hracím plánu pod heslem CASH.

Po zahájení hry si každý hráč skrytě přečte své karty OBJECT. Nikdo jiný je nesmí vidět, jinak ztrácíte možnost taktizování pro splnění úkolů (ponecháte je lícem dolů). Poté si hráči otočí karty COUNTRY, které zůstávají otočené lícem nahoru a bankéř jim postupně vydá dané figurky investic (ty jsou zastoupeny traktorem, barelem ropy, prutem zlata, továrnou, budovou a družicí). Pod každou figurku si hráč dá podstavec ve své barvě, aby bylo patrné, komu daná figurka patří, a umístí ji na herní plán.

Průběh každého kola je zahájen hodem dvěma bílými kostkami. Hráč, který je na tahu si vybere jednu z kostek (podle toho co na ní padlo a jak se mu to hodí ho jeho plánů) a druhou kostku nepoužije (ta se automaticky přidělí hráči, který je na tahu po něm). Hráč, který následuje, musí nejdříve provést to, co bylo na kostce, kterou hodil jeho předchůdce a pak znovu hází a vše probíhá dokola.

Hra končí, jakmile některý z hráčů splní oba své cíle (pokud v průběhu hry usoudí, že jsou nesplnitelné, tak si může svoji kartu vyměnit tak, že zaplatí částku uvedenou na kartě, dá ji dospodu balíčku a pak si vezme novou kartu z vrchu balíčku). Druhou možností konce hry je tzv. Platinové vítězství. To nastane, pokud některý z hráčů, kdykoliv v průběhu hry získá částku 1 000 000 YES.

Autor: Evillabilla

Další názvy této společenské hry

  • ¥€$

Vybíráme z aukcí

Rudý úsvit
Rudý úsvit
Akt. cena: 270 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>