Yedo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: desková hra, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Board&Dice
Eggert-Spiele
IDW Games
Pegasus Spiele
Tcg Factory
Autoři: Thomas Vande Ginste
Wolf Plancke
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Ahoj,
může někdo z vás, kdo hru hrál napsat jak se mu to líbilo. Všechny klady a zápory.
7.11.2013 15:50:06

první hraní
Hra se při správném vysvětlování dá pochopit celkem rychle, plocha je přehledná a hlavně, hra dává celkově smysl a při jejím hraní na vás dýchne atmosféra japonska. Hru jsem hrál poprvé. Prostředí japonska mám rád. Hra k výhře vyžaduje spoustu strategie. Celkově jsem s hrou velice spokojen.

12.12.2013 19:42:42

angličtina
není zapotřebí větší znalosti angličtiny? (karty)

12.12.2013 20:50:44

stana
karty jsou přeložené od Savagera tady v souborech ke stažení, je to jednoduchá angličtina, možná pár klíčových slovíček, které člověk musí znát ve vztahu ke hře.

12.12.2013 22:01:23

hrani
čus, kdo z vás to um hrát? kdo by byl ochotný si nad to semnou sednout a dát aspon jednu ukázkovou hru?
některé uterý by bylo nejleší, v herně ve vršovicích to mají.
dík za ochotu.

19.9.2015 20:16:11

Yedo
Je to můj nejoblíbenější workerplacement, to hovoří za vše:). Pokud pojedeš na Deskožraní, rád Yedo vezmu a naučím Tě ho:)

20.9.2015 10:22:36

Po 1.hraní
Včera zahráno. Nadčení přílišné. Krom toho, že je to eurovka což nemusím, tak hra vytváří příběh a hráči při hře spolu stále jednají a rozmlouvají díky dražbě, výměnnému obchodu v hospodě nad Saké a Ramenem a doprovodným kartám s textem, který drží příběh ve svém náručí jako arkham horror.
kdo žere japonskou kulturu, zamiluje si tuhle hru.

23.9.2015 10:39:46

po 1. hře
včera jsem více méně náhodou narazil na tuhle hru, takže také přidávám své poznatky:

+ velice zábavný gameplay
+ rozumně fungující atmosféra hry

- délka... 11 kol? WTF? Když o tom tak přemýšlím, hra by fungovala v podstatě stejně i řekněme na 6 kol. Když si vezmete, že každé kolo se draží, nasazují pinčly po jednom a po jednom stahují, tedy řekněme v 4 hráčích 4 dražby, nasazování cca 10 pinčlů, stahování cca 10 pinčlů a to všechno x 11 = 3 - 4 hodiny...
- příliš mi v hře tohoto typu nesedí systém obchodování (= handrkování)
- bodování... I přes délku hry se výsledky pohybují okolo 40 bodů, čemuž odpovídá cca 3 - 4 body za kolo. V tomto světle se velmi výrazně posilují tzv. "lucky punch" v podobně fialových karet a v podstatě i některých úkolů. Stalo se nám, že si dvakrát po sobě někdo vzal náhodně černou misi a ejhle světe div se já to mám splněno bez pohnutí brvy - 10 VB za nic? Podobně jsem v posledním kole splnil misi, která mi jako odměnu dala náhodnou fialovou kartu - bohužel mi byla k ničemu, ale hned následující by mi dala 6 bodů. Naopak soupeř v posledním kole zahrál speciálku, kterou někomu může zrušit fialovou kartu - soupeři tak vyřadil 7 bodů za nic. Výše popsané ve světle toho, že po 4 hodinách jsme skončili 1. s dvoubodovým náskokem na 2. a 2. s jednobodovým náskokem na 3. dosti chaoticky...
- systém zbraní... nejednou se nám stalo, že na stěžejní úkol potřebuji konkrétní zbraň a ne a ne se k ní dostat. Každé kolo se do hry dostanou 3 nové ks zbraní, další 3 si můžete prohlédnout v rámci dražby + případně naslepo vyměnit. Díky tomu klidně dvě kola marně pátráte po zbrani bez možnosti získat jí jinak. Všechny ostatní podmínky máte možnost ovlivnit, ale typ zbraně je kolikrát velmi limitující...

31.1.2017 09:33:29 | Upraveno autorem (porovnej)

to Pelly
v podstate súhlas...až na ten chaos :) mne sa v tejto hre chaos spojený s obchodovaním a náhoda v ťahaní kariet zdá práve šitý na atmosféru...pre mňa je táto hra skôr o hre než o víťazstve samotnom, body ma tu veľmi netrápia...to, že si niekto vytiahne lepšiu kartu, to je proste náhoda, ktorú chápem tak, že proste ten "vodca klanu" stretol niekoho vhodnejšieho :) je to podobné ako keď hráč nemá kam dať figúrku, tak ju strelí tam či onam a tým nechtiac odpáli inému hráčovi nejaké body :)

Yedo je proste také. Niekomu náhoda môže vadiť (asi tým, čo k Yedu pristupujú ako k inému strategickému euru), inému nie.

31.1.2017 11:08:41

po 4 letech
Yedo není pro eurovkáře, kteří potřebují 0% náhodu a propočitat si zisky dopředu. Yedo je prožitek běžného roku v městě Edo (Tokyo) v 17.století. Vcítit se do kůže chudých dítek a sirot, o které pečují šéfové místních gengů, abyz nich vychovali poctivé zabijáky a zloděje, kteří jsou najímaní na vysoce delikátní požadavky vysoké politiky.
Yedo je zážitek, ne hondba za body.
A pokud se do hry zavede možnost, mimo pravidla, že si hráči můžou domlouvat mezi sebou vzájemnou podporu nebo spiknutí proti jinému hráči, pak hra nabývá dalšího rozměru.... prostě úchvatné.

22.3.2019 09:31:20

Vybíráme z Bazaru

Uprising: Warsaw 1944
Akt. cena: 399 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas