Xia: Legends of a Drift System

xxxxxxxxoo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Xia: Legends of a Drift System - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: vývoj postavy, strategická, dopravní
Čeština: není
Vydavatelé: Far Off Games
Lavka Games
Maldito Games
Autoři: Cody Miller
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

House rules pre dynamickejšiu hru

Prikladám úpravu s akou to hráme my. Na prvý pohľad to môže vyzerať komplikovanejšie, avšak nie je to tak. Ak hráčov naučíte hru hrať už priamo s týmito pravidlami, tak si žiadnych zmien nevšimnú.

Moja úprava ruší fázy kola. Hráči sa jednoducho striedajú neprestajne po ťahoch (podobne ako pri hre Settlers: zrod impéria) a to nasledujúcim spôsobom.

Keď je hráč na rade, tak vykoná ľubovoľné 2 actions:
- move (počíta sa len move z outfitu a 1 action = použitie 1 akčného tokenu)
- attack (jedna z: missiles / blasters / ram)
- cargo (jedna z: buy / sell / mine / harvest / salvage / collet jetisoned cargo)
- mission (jedna z: draw / start / complete)
- business (čokoľvek z: reapair, buy/sell outfit, rearange hold, buy a new ship, buy a fame)
- collect exploration token
- rescue

Poznámka: Oproti základným pravidlám sa z niektorých minor action stali normálne action - pozor na to - napr. collect exploration token - prišlo mi, že je veľmi ľahké získať 1FP a človeka by to nestálo ani akciu, takto hráč musí niečo obetovať, aby niečo získal, nielen letieť okolo.

v prípade, že neviem vykonať tie akcie, alebo nechce, tak môže vykonať special action (táto sa počíta za 2 akcie, čiže v ťahu hráč môže urobiť len ju, nemôže vykonať ani minor actions):
- refresh (refresh impulse engines, spend energy to rearm markers)

vo svojom ťahu môže hráč urobiť minor actions podľa uváženia:
- explore
- recharge energy to full (len ak sa pred alebo po akcii nachádza na planéte)
- jetison cargo / discard mission
- implus engines
- ship action (táto sa dá použiť 1x za refresh a platí počas 1 nasledujúceho kola, pokiaľ nie je na karte uvedené inak - napr. použi vždy pri...)
- claim a title (hneď ako hráč splní podmienku, tak si môže zobrať titul)

Iné úpravy pravidiel:
- na planétach sa položka sell náhodne losuje - pri nájdení planéty a potom pri každom predaji (na začiatku hry dám stranou 2 kocky z každej farby a z tohto losujem, samozrejme na jednej planéte nemôžete kúpiť i predávať rovnaký tovar, avšak ak niekto predá tovar jednej farby, tak sa môže náhodne vylosovať rovnaký dopyt; príklad: hráč priletí na planétu a predá zelený tovar, zelená kocka dopytu sa zamieša medzi ostatné dostupné a vylosuje sa nový dopyt)
- po zničení lode hráč vynechá jedno kolo - resp. v nasledujúcom kole po zničení lode sa len hodí d20 a spawne sa na mapu
- každý hráč môže mať na ruke 3 misie, avšak aktívnych môže mať len toľko, aký je level jeho lode
- pri použití akcie attack: blasters alebo pri defense môže hráč umiestniť viacero aktivačných tokenov a zaútočiť/brániť sa tak viacerými kockami (obranca sa po obrannom hode nemôže refreshovať automaticky, ako to bolo v základných pravidlách);
- pri pohybe sa hádže dvomi kockami a hráč sa môže pohnúť o vyššie hodené číšlo (pozor, nie o súčet!)
11.3.2016 23:11:37

Re:
Koukám, že mysliborův duch celkem zakořenil na ZH.

16.11.2017 12:29:58

house rules
Ozivuju vlakno po letech, protoze jsem hru poridil a prijde mi skoda, aby zde upadla v zapomneni.

Navrhovane house rules plati jen pro zakladni hru bez rozsireni, je to tak? Prijde mi totiz, ze nektere zmineme mechanismy jinak upravuje prave ono.

10.2.2020 22:35:37

Vybíráme z Bazaru

Lords of Waterdeep + Scoundrels of Skullport
Lords of Waterdeep + Scoundrels of Skullport
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas