X-Wing - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Jason Little
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Druhá edice

Ahoj,
včera jsem si pořídil své první lodě z druhé edice X-Wing. První edici jsem občas hrál u kamaráda, takže vím o co zhruba jde.
Hned na začátku bych se chtěl zeptat, zda nejsou ke stažení pravidla z druhé edice v CZ?
A druhý dotaz...jak se určuje cena za lodě a vybavení? V první edici to bylo napsaný na kartách, tady jsem to nikde nenašel...
Dík za radu...
14.1.2021 08:54:53

...
Ceny za karty byli umyslne zruseny, nebot neumoznovali upravovat ceny, coz zpusobilo disbalanc cele prvni edice.

Dnes jedine pres aplikaci napr LaunchBayNext, kde si naklikas jednoduse svou letku, upgrady a je to vzdy aktualizovane podle poslednich uprav.

Pravidla v CZ nevim, ale pokud budou, tak asi jen nejake zaklady...spise si stahni kompletni z FFG

https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/d4/14/d41434fe-79e8-4ed2-aa73-11ba2fb1208f/_swzrulesreference_v130_book_wq_12420.pdf

14.1.2021 09:24:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad
Dík za rychlou odpověď, počítám že aplikace na skladbu letky nebudou v CZ :)
A podobně to bude asi i s vybavením. Na kartách nejsou na rozdíl od první edice značky, co můžu k dané lodi/pilotovy „přilepit“ za vylepšení.
No nic, přeložím pravidla, sice nejsem žádný angličtinář, ale s google translater jsem přeložil většinu karet z první edice, tak se popasuju i s druhou. Pak to sem hodím.
Koukal jsem, že někdo nahrál už překlady karet, tak to zkusím hodit do grafiky u karet co vlastním.
Myslím že jeden klučina psal že už má v grafice piloty, zkusím mu napsat ať to nedělám zbytečně.

14.1.2021 10:51:53

...
No ono je otázka.....ikony upgradů zmizely ze stejného důvodu jako body, aby bylo možné dělat errata online a tyto atributy se prostě mění většinou po nějakém releasu nových věcí, které se ukáží, že způsobí disbalanc.

Snahou o CZ budeš věčným otrokem nesrovnalostí, neboť aplikace na letku bude vždy EN, karty budou mít EN názvy a ty se v tom nevyznáš...

Na druhou stranu, pokud bys chtěl zůstat jen u pár lodí, tak budeš mít i jen pár upgradů a na domácí casual hraní tě postačí "quick builds karty"

14.1.2021 13:40:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Čeština na karty
Pokud chceš, mám karty částečně přeložené do angličtiny. Názvy karet ponechány originální, takže nebudeš mít problém s dohledáváním v aplikaci. K tomu mám i kompletně přeložený damage deck (v custom grafice za impérium a rebely). Když tak napiš.

24.1.2021 19:22:12

Je velký rozdíl v pravidlech mezi první a druhou edicí? Že by se člověk učil hrát podle CZ pravidel první edice a pak jen pročítal detaily a rozdíly v EN pravidlech druhé edice je asi blbost že? :)

2.8.2021 16:40:39

Já mam pocit, že pravidla jsou stejná, jen karty a lodě doznaly změn.

2.8.2021 16:58:19

Nějaké změny tam jsou. Trochu se přejmenovaly jednotlivé fáze a některé věci se poposouvaly do jiných fází. Kosmetická změna u barrel rollu. Přibyla síla. Trochu jinak, byť konzistentněji, se dělí žetony.

 

괜찮아 Cokoliv, co vymyslel či vymyslí Christopher Nolan, už David Lynch zvládl v Twin Peaks.

12.8.2021 12:57:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Nemá prosím někdo z druhé edice cokoliv přeloženého a poskytl by? Děkuji 

Edit: Tak nakonec jsem se vrhl na překlad rychlého přehledu pravidel v2.5.

Edit: A jestli čas dovolí tak přeložím i pravidla v2.5. (stejně se je musím naučit, tak to spojím :-) )

27.6.2023 23:16:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hvězdní kapitáni
Hvězdní kapitáni
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas