X-Wing - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Jason Little
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy, názory

Tak máme za sebou první 3 testovací hry jen s core setem. Musím mrzutě konstatovat, že pouze s core setem (3 lodě) si toho člověk užije daleko míň než s core setem lecjaké LCG karetky. Impérium má aspoň 2 Tie Fightery, ale pro rebela s jedním X-Wingem to je celkem nuda. S takovými třemi, čtyřmi loděmi na každé straně už to může být větší zábava (ale těch peněz co to stojí).

Jinak samotné herní mechanismy a hraní jako takové není žádná extáze (v jaké míře to je spojené s nedostatkem lodí a v jaké míře samotnou hrou si zatím neodvážím hodnotit). Celé to zachraňuje nápis Star Wars na krabici a hezké modely lodí :).

Když to řeknu jednoduše, tak mi to přijde lepší než sbírat ty modely co vychází (vycházely) na stáncích, protože s tímto lze aspoň hrát. Pro dvojici otec+syn SW pozitivní to může být bezva hra. Sice drahá, ale když se podívám dnes na ceny Lega, tak se to dá :)

Takže já jsem zatím ve fázi "chtělo by to zoufale více lodí, ale nechce se mi do nich valit tolik peněz, když nevím jak dlouho mě (nás s přitelkyní) bude bavit"
14.10.2012 10:54:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Podle tohle se podepisuju. SW je fajn a konečně do něj zase přibyla nějaka non-PC/konzolová hra, ale to je tak asi všechno.

14.10.2012 14:37:12

Rebelská chamraď
Po prvních dvou pořádných her musím říci, že hra funguje pěkně. Hlavně pro impérium. První hra (90 bodů): Pouze jeden Tie fighter vyřazen a to jen proto, že hloupě narazil do spolubojovníka a sám se rozpadl (přes critical damage kartu).
Druhá hra a malé poučení (80 bodů): Luke nepřežil druhé kolo a dva Rookie proti 6 - bez šance. Ale jeden tie fighter byl sestřelen a další už trošku pokousáni. Trošku jsme propadli podezření a museli zkontrolovat kostky (ano damage na kostkách je častější než úhyb na obraných kostkách - takže x-wingy jsou o chlup silnější než Tie fightery, ale devět bodů rozdílu je prostě hrozně moc). Asi budeme muset změnit taktiku. Prostě se nesmístát, že do jednoho rebela střílí tři "voči." Jinak se to ale hraje docela svižně a na plánování opravdu hodně záleží, hlavně kvůli nárazu a následné ztrátě akce.
Těším se na Darth Vadera a hlavně Y-wing (ten by měl pomoci dost). A když ani ten nepomůže, dojde na Millenium falcona.

Edit: Srovnání s Wings of war: Plánování je určitě zajímavější ve WoW. člověk má u těch letadýlek opravdu radost, když se za někoho zavěsí. Ve X-wingu jde spíše o managment kostek.

Edit2: Na boardgamegeeku se vede poměrně dlouhá diskuze o nevyváženosti hry. A dost lidí potvrzuje, že x-wingy jsou předražené a také se dost diskutuje o akci evade u tie fighterů, je totiž dost silná.

14.10.2012 18:48:41 | Upraveno autorem (porovnej)

čo je treba na začiatok?
čo realne treba na začiatok, je mi jasné, že core set, ale čo k tomu, rozširenia? alebo druhy? chcem si spraviť prehlad keby som do toho išiel kolko by ma to vyšlo na začiatok

24.2.2014 00:49:21

Na začátek
Tak ke core setu bych na začátek koupil jeden X-wing, jeden Tie-fighter a určitě jeden Tie-advance. A pokud se to bude líbit, tak i Y-wing... Neboli celou wave 1... :)
Bohužel jsou ty modely opravdu pěkné a pokud se do toho člověk zažere, tak to bude pomalu vysávat peněženku a jen u pár modelů to neskončí ;)

Naštěstí/bohužel jsou některé modely nedostatkové zboží, takže člověk nemusí moc přemýšlet, zda koupit či nekoupit :)

24.2.2014 12:30:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Na začátek
Dobrá dizkuze o tom co koupit je třeba tady http://community.fantasyflightgames.com/index.php?/topic/98235-new-players-just-getting-started-not-sure-what-to-buy-want-to-know-what-squads-are-good-to-get-you-started/

24.2.2014 13:27:42

diky
ta diskusia je fakt dobra, je tam plno odkazov

24.2.2014 14:25:57

Hraní ve třech?
Máme tři frakce, takže si to tak trochu o multiplayer říká. Zkoušel někdo?

5.6.2016 11:24:57

#5C4RL37
Myslíš 3 lidi na jednom stole, nebo Nějakou větší "příběhovou" kampaň?

10.6.2016 10:48:14

"3 lidi na jednom stole"
A každý za jinou frakci.

10.6.2016 11:16:25

Nadšení
Máme se synem odehraný skoro celý minulý víkend - a to pouze s Core setem. A co jsme nehráli, tak jsme vyráběli náš vlastní "Kosmír", na kterém nechala největší kus uměleckého srdce moje žena.
Faktem je, že základní sada na hraní a seznámení s herními mechanismy stačí. Faktem taky je, že už jsou na cestě další dvě malé rozšíření:
TIE Punisher a E WING

Původně jsem chtěl něco jiného, ale e-shop byl vykoupený a nechtělo se mi čekat.

Tahle hra má jednu nevýhodu, kterou lze odpustit. A to, že modely jsou naprosto úžasný a já jako tvor hravý je budu chtít VŠECHNY :-D

A ještě jedna věc. Docela mě mrzí, že není žádaná herní komunita, fórum. To co je, tedy to o čem vím, se mi zdá docela mrtvé. Kdyby měl někdo nějaký tip, budu vděčný. Díky :-)

11.10.2017 15:35:11 | Upraveno autorem (porovnej)

eMPavel?
Tip? Na co?

11.10.2017 17:12:11

To: #5C4RL37
No třeba tipy na nějakou herní komunitu kolem X-WING, fórum. Myslím tím něco funkčního kde to žije. Tady je to celkem mrtvý a na Deskožrout.cz taky.
Člověk občas potřebuje radu kolem pravidel atd.

;-)

11.10.2017 20:23:24

eMpavel
Na deskožrouta chodí několik lidí co pravidelně hraje. Jinak v Orgřím doupěti se x-wing hraje často (několikrát týdně), není problém napsat že si chceš jít zahrát a někdo se určitě najde.

11.10.2017 20:42:05

eMPavel
na Hofylandu se mi zdá že jsou kluci celkem aktivní

11.10.2017 20:43:41

díky
To Bauhaus a Trainzjohny: Díky, jezdit hrát do Prahy z Teplic asi nebudu. ;-) Šlo mi spíš o nějaký fórum, kde se debatuje atd. No snad něco najdu. :-)
Už teď mám pár dotazů k pravidlům. ;-)

11.10.2017 21:16:01

.
tak kluci tam řešej jak hraní a turnaje tak i nějaky věci kolem pravidel házej tam novinky a tak

11.10.2017 21:20:50

eMPavel
Ohledně pravidlových dotazů, jde o to, jak moc si rozumíš s angličtinou.

11.10.2017 21:37:13

Ale prdlajz
Napiš své dotazy do sekce Otázky a do hodiny ti někdo odpoví.

11.10.2017 23:44:46

Havelock
Njn. O tom žádná. Nicméně anglicky je to pěkně zmapovaný a většinu věcí jde dohledat.

11.10.2017 23:52:23

Vybíráme z Bazaru

Zorro Deluxe Dice Game + rozšírenie
Zorro Deluxe Dice Game + rozšírenie
Akt. cena: 18 €
Končí za: 6 dnů

Offcanvas