nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Würfel-Ligretto

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Schmidt Spiele
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Množství kostek, dobrý postřeh a rychlé ruce.

Tak by se dalo stručně charakterizovat to, co Vás v této hře čeká.

Hra je stejně dobrá pro děti, jakož i na párty. Na krabici je sice doporučený věk od 8 let, ale hravě ji zvládne jakékoli dítě, které umí napočítat do 6. Hráči se snaží co nejrychleji zbavit svých kostek jejich umístěním na hrací plochu.

Obsah hry

  • 1x Hráči plan
  • 24 kostek ve 4 barvách (6x čevená, 6x modrá, 6x žlutá, 6x zelená)
  • 4x plastový pohár
  • černá plátěná kapsa

Průběh hry

Všechny kostky se vloží do černé kapsy, postupně si všichni hráči vybírají po jedné kostce, až dokud nezůstane kapsa prázdná. Takto každý hráč získá 6 kostek v různých barvách (pokud hrají 3 hráči tak budou mít 8 kostek, pokud jen 2 tak 12 kostek) Jeden z hráčů pak odstartuje hru. Všichni hráči hrají současně. Hodí kostkami a vržené hodnoty ukládají na hrací plán, přičemž dodržují následující pravidla: modrou kostku lze položit jen do modrého sloupce, červenou jen do červeného atd.; v jednotlivých barevných sloupečcích se vždy ukládá od nejmenší hodnoty po nejvyšší (tj. není možné položit např. žlutou kostku s hodnotou 2, pokud ještě nebyla položena žlutá 1).

A nejdůležitější pravidlo: "Kdo dřív přijde, ten dřív mele" tj. pokud mají 2 hráči možnost položit kostku na stejné pole, tak ten, který položí kostku dříve, toho kostka na ploše zůstává. Druhému nezbude než si kostku nechat a znovu ji přehodit. Hráč po hodu kostkami uloží tolik kostek, kolik může. Pokud již nemá možnost uložit žádnou další kostku, opět hodí všemi svými zbývajícími kostkami a znovu se snaží uložit je na hrací plán. Takto postupují všichni, až dokud hra neskončí, když některý z hráčů uloží na hrací plán svou poslední kostku.

Vyhodnocení

Hráč, který první umístil všechny své kostky na hrací plochu, dostane tolik plusových bodů, kolik zůstalo neumístěných kostek všem ostatním hráčům spolu. Všichni ostatní dostanou tolik minusových bodů, kolik kostek jim každému zůstalo. Body se zapíší a může se hrát nové kolo. Po určeném/dohodnutém počtu kol se body sčítají a kdo má nejvíc, ten je celkovým vítězem.

Autor: HappySK