World of Warcraft: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 252x (Seznam vlastníků)

World of Warcraft: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
PS-Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

pravidla

Takže, dnes jsme to hráli a narazili jsme na pár nesrovnalostí.
1. Když dělá dvojice úkolovou potvoru a splní tím úkol, dostanou zkušenosti obě (polovinu)? Nebo ten Kdo má méně zkušeností. Já myslím, že se to dělí.
2. Pokud si "všimnu" (spot) nějaké kostky, mohu si všimnout té samé v tom samém okamžiku po druhé pomocí jiné schopnosti? Já myslím, že ne, že pouze jednou.
3.paladin má takovy blessing, že muže kolik chce cervenych kostek zmenit na zelenou 8. Prosim podivejte se na tu kartu, ja ji ted u sebe nemam, a vysvetlete mi ji. Ja myslim, že tu cervenou dám pryc a udelam z jedne zelene kostky 8. A taky nevim jestli ta muze byt pouze z aktualniho dice poolu. diky

ted me rychle nic nenapada dalsiho, ale jeste jsme tam neco meli, zatim moc dekuji vsem, co si tim budou zaobírat
26.5.2009 17:37:21

pravidla
1) - XP body si hráči rozdělí rovnoměrně. Což znamená, že když máš odměnu 9XP a tři hráče, tak každý dostane 3. Když máš odměnu 10XP, tak každý dostane tři a ten, který jich má nejméně (na xp tracku) tak dostane zbylé xp.

2) Každá jednotlivá kostka může být spatřena (spot) pouze jednou. Takže když například hodíš jednu modrou kostku a máš dvě schopnosti, které říkají spatři modrou osmičku, tak můžeš použít jenom jednu.

3) Ta karta je Blessing of Protection a říká:
End of your Dice pool step: you may change any number of red dice into green 8.
Vezmu to na příkladu.
Paladin hazí 5 červenýma kostkama a žádnou zelenou. Dejme tomu že threat potvory je šest. Paladin má smůlu a hodil kostky s výsledky 3,4,2,5 a 6. Teď je konec dice pool fáze a paladin může čtyři nepovedené hody přeměnit na čtyři zelené osmičky. Potom by následovala fáze reroll a potom umísťování tokenů.

26.5.2009 20:29:54

to vasekre
Děkuji, ti ....jé já mám radost. Tak jsem to si to tedy myslel správně. Já jim dám, ale človkěk to má těžký přehlasovat dva ve třech. :)

26.5.2009 20:37:03

pravidla
Vasekre ti to vysvětlil dobře a brilantně, příště se nedej :)

26.5.2009 21:49:47

Otazocka
Prosim vas tu hru uz mam asi rok doma a stale sa neviem doftipit ako to je s tym bojom ak by sa dalo prosim vas sem hodit strucny popis boja s kockami tak by som bol len rad.(Ako funguje PVP boj a ako sa bit)

13.6.2009 15:51:01

navod
prosim vas neposlal by mi nekdo na e-mail slovenske nebo ceske pravidla
E-mail:adamko100@post.sk

20.7.2009 10:29:05

adamko
Vždyť CZ pravidla jsou volně ke stažení ve složce "Ke stažení" této hry. Velmi pěkně zpracovaná od Lareda.

20.7.2009 10:35:29

takze jsou tu me prvni dotazy k pravidlum, jak se dalo cekat:-)
1. Prodej predmetu - predpokladam spravne, ze prodavam za tutez cenu kolik predmet stoji a o prodani se da do balicku obhcodnika?

2. Vubec nechapu ucel karty Mysticky intelekt. Mam ziskat jednu energii navic, fajn, jenzek cemu to je kdyz pouziti teto schopnosti mi jednu energii sebere? Proste 1 - 1 = 0. Jestli teda neni na karte chyba a nemla by stat nulu energie.

3. Karta Zamereni na mystiku - "V prubehu tveho kroku Opakovany hod: Muzes znovu hodit poctem modrych kostek rovnym tve urovni. tato schopnost funguje oddelene od tve hodnoty Opakovany hod". - mam to chapat tak, ze v pripade ze mam dve modre kostky, Opakovany hod +1, jednou z modrych mohu hodit tedy opakovanym hodem znova a po te jeste obema modryma znova, jsem-li na urovni 2?

10.1.2010 14:23:40

k soubojum
kdyz vedu boj se skupinou svych postav, tak normalne vsechny nahazeji sve kostky a vyhodnoti zetony do kruhu najednou a to se spocita dohromady? Nebo utoci jedna postava, vyhodnoti svuj utok, zetony, protiutok potvory a nakonec zraneni, odstrani se stity a pak utoci druha postava, nebyla-li potvora tou prvni zabita? Predpokladam ze plati ta prvni varianta, protoze by asi pak postradalo smysl prizvani, ktere by se pak mohlo tim padem delat dodatecne, pokud by to jest melo smysl a potvora by nebyla zabita tou prvni postavou.

Boj proti skupine potvor - z pravidel mi vyplyva ze se scita utok potvor, ale postavy utoci na kazdou v podstate jednotlive, aby mely sanci prehodit hodnotu hrozby. Jak je to potom s zetony zraneni? Pridavaji e dokud neni odecteno HP jedne z potvor, ktera je tim zabita, zetony zraneni dane do jedne potvory se odstrani a zbydou zetony , ktere zranuji dalsi potvoru (ale jeste primo nezabiji)?

Ve skupinovem boji mam kapku jeste teda hokej:-)

10.1.2010 14:54:32

to Ringo
Mohu odpovědět pouze na něco málo, ostatní nechám zkušeným pařanům...
- předměty prodáváš za polovinu jejich ceny (zaokrouhleno nahoru)
- když útočí dva hrdinové na jednu nestvůru tak je zprávná tvá první myšlenka: "tak normalne vsechny nahazeji sve kostky a vyhodnoti zetony do kruhu najednou a to se spocita dohromady"

Více už ti asi neporadím :-(

10.1.2010 20:36:25

Kaedrak
diky, jinak co se tyce obchodovani, tak jsem k tomu nasel i odstavec v pravidlech, pred tim jsem to nejak prehlidl:-)

10.1.2010 20:45:43

to Ringo
Mystický intelekt - za tuto kartu platíš pouze když se s ní vybavuješ, ne při každém použití - nevím, jak je to v CZ verzi, ale v originále na ní je ikonka aktivní síly - tedy takové to oko, ne ten zelený výbuch. Je to tak i v CZ verzi?

10.1.2010 21:22:58

to Ringo
boj více postav - každá postava projde první částí bojového kola (počet kostek, opakovaný hod, umístění žetonů) samostatně - prostě se jen přidávají žetony. Druhá část bojového kola se vyhodnocuje poté pro všechny postavy společně - odstraní se nestvůry, které jsou zabity při úderu na dálku, poté se spočítá celkové zbylé poškození postav a zbylých nestvůr a udělí se zranění. Pokud je žetonů zásahu víc než má nejslabší nestvůra životů, nestvůra se odhodí a odeberou se i příslušné žetony zásahů. Co zbyde, zůstane do dalšího kola.

10.1.2010 21:26:01

Merlin
ad Mysticky intelekt - no jo, mas recht, tech pravidel je tolik, ze jsem si nezapamatoval ze mezi temi znaky je rozdil v tom jakym zpusobem se utraci energie. Utraceli jsme ji vzdy kdyz jsme schopnost pouzivali:-)

10.1.2010 22:00:33

Merlin
ted jeste aktualni dotaz, mozna mi odpovis rychleji nez to najdu v pravidlech, protze jimi listuj ia nemuzu zrovna najit tyto konkretni veci, byt vymena predmetu tam nekde urcite byla:

Vymenovat predmety muzu v jakemkoliv mnozstvi jakkoliv, kdyz jsou dve pratelske postavy v jednom regionu predpokladam, jak je to ale s penezi, mohou si postavy davat i penize?

A jeste k tomu boji - kdyz me skupine udeli potvory zraneni ve fazi obrana, jak rozdeluji zraneni mezi postavy, pomerne? NEbo si nejak sam vybiram kdo ma byt zranen?

10.1.2010 22:02:32

re Ringo
Ano, peníze se dají libovolně vyměňovat, stejně jako předměty.

A ano, postavy se dohodnou, kdo utrpí kolik zranění. Ale vždy je nutné vyčerpat veškeré zranění, které nestvůry udělí. Není možné, aby si jedna postava vzala na sebe více zranění, než má právě životů.

10.1.2010 22:57:38

Majk

plížení
Jen jeden dotaz, můžu si pod používanou schopnost plížení u zloděje umístit jiný luk, než je předtištěn na kartě postavy?
V pravidlech jsem o tom žádnou vijímku nenašel. Díky

13.1.2010 16:47:41

Odpověď
Ne. Protože na jednom místě na kartě postavy může být pouze jedna karta schopnosti nebo vybavení, s výjimkou přiložitelných předmětů ( ty s +). Je to i logické, těžko se k nepříteli připlížíš a pak na něj z metrové vzdálenosti vystřelíš lukem.

14.1.2010 08:42:03

Plížení
Adalpo má pravdu, ale ohánět se logikou ve fantasy a navíc WoW moc nejde. Vřele doporučuju film "The Gamers", je to komedie na téma "banda študentů hraje D&D". A tam se zloděj v hostinci přiblíží zezadu k nepříteli a ošije ho balistou ;-)

14.1.2010 08:56:34

Majk

plížení
Máte pravdu, ale ve druhém kole po odložení plížení stejně luk použiji, takže mi přijde logické ten předtištěný luk nahradit lepším...

14.1.2010 17:04:43

rasto2

to majk
predmetmi sa neda vybavovat pocas suboja, ale teraz si nespomeniem kedy ale zda sa mi, ze az po odohrani hracov tvojej frakcie, preko ked zlozis "plizeni" mozes tam mat len ten zakladny matros

14.1.2010 19:23:07

to majk
Předměty/schopnosti lze vybavovat pouze v kroku Character management, coz je na konci tahu hráčů dané frakce.

Výjimkou jsou fast-equip schopnosti či předměty (s ikonou kouzelné knihy, kterých je jen pár) příp. vybavování i mimo krok Management characters, což umožňují některé speciální talenty (např. kouzelníkův talent Cold snap...).

Zminňovaná zlodějova schopnost Stealth se odvybavuje na konci kroku Place tokens (a pak se použije předtištěný (luk) pod ní).
Ovšem lze využít i schopnost Blind (která dovolí použití další schopnosti vyžadující Stealth) nebo schopnosti Vanish (příp. zkombinované s talentem Preparation).

15.1.2010 07:37:03

Vyzva - prizvani postavy
Kdy fakticky probiha prizvani postavy? Musi se udelat pred hodem kostkama prvni postavy a je tozavazne? Stava se nam, ze prvni postava smete hned po svem hodu vsechny nepratele a uz neni duvod aby hazela postava druha. Musi i pres to utratit jednu akci za prizvani?

23.1.2010 22:11:27

přizvání
Každý musí oznámit, že se zúčastní souboje, před jeho začátkem.

24.1.2010 00:03:42

zvířata, démoni
Jakým způsobem se dají léčit zvířata a démoni mimo boj? Zároveň s postavou při odpočinku z její kombinace žetonů, nebo to nejde a musí se stáhnout z karty postavy a vyvolat znovu za energii?

díky za rady

Jinak našel jsem v českém překladu chybku u karty "stínová střela", kde má být u sekundární vlastnosti: "na začátku tvého kroku opakovaný hod". Je tam uvedeno "na konci", což je špatně. Ono je to vcelku logické, nicméně mne to docela potrápilo, než mi to došlo(mrkl jsem se ještě tady do překladu, kde je zobrazena originalní anglická karta) :))

4.4.2010 10:10:45

léčení zvířat a démonů
mimo boj není možný, pouze jak říkáš stáhnout kartu a vyvolat znovu

4.4.2010 11:06:08

Vybíráme z Bazaru

Záchranáři: Boj s ohněm
Záchranáři: Boj s ohněm
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas