World of Warcraft: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 252x (Seznam vlastníků)

World of Warcraft: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
PS-Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy ke hře...

Nezkoušeli jste někdo někdy zkusit hrát WoW stylem 4 proti 4 (když je dostupných 9 povolání)?
Víceméně by to mohlo vadit až při boji s Overlordem, kvůli jeho slabším parametrům - jen pro 6 hráčů.

Ptám se jen tak ze zvědavosti, protože je to nejspíš dělaný jen pro 6 hráčů, ale proč to nezkusit trochu našponovat:-)?
14.5.2009 09:48:11

protoze
uz 3 na 3 trvaji naunosne dlouho ? :)

14.5.2009 10:55:02

Počet hráčů
Souhlasím se Siaronem, mě přijde fakt dlouhá i hra dva na dva...

14.5.2009 12:06:33

imho
nuda a zdlhavost je priamoumerna poctu zucastnenych postav

14.5.2009 13:42:34

Zkušenosti s dungeony v Lordaeronu...
Pokud jste hráli s rozšířením BC bez Outlandu, tedy se 4 dungeony na základní mapě Lordaeronu, co si myslíte o jejich obtížnosti?

Mně přišli 2 z nich (klášter a pevnost s divočákem) docela schůdný, ale ty druhý 2 (určený pro postavy na 4. a 5. úrovni) dost drsný i pro postavy na těchto úrovních.

Mám na mysli hru do 30 tahů, kdy většina postav skončí na 4 úrovni (ale stihne zabít Overlorda).

20.5.2009 16:22:29

české vydání
Má někdo nějaké přesnější info, kdy by měl vyjít překlad? Na stránkách blackfire píšou "podzim", v obchodě říkají, že to měli dostat už před týdnem...

19.10.2009 14:12:39

dostupnost WOW
Zdravím, hra už by měla být na cestě z Číny, bohužel nemůžu slíbit/zaručit konkrétní datum. Alespoň mohu potvrdit, že po loňském ročním odkladu (nestihlo se to na předvánoční trh, tak jsme to nezrealizovali)se všichni konečně dočkáte.

19.10.2009 14:26:45

Bude české vydání i rozšíření k WoW?
Docela by mě zajímalo, zda-li BF přeloží do CS i obě rozšíření - tj. SoW a BC. Pokud zůstane jen u základní hry, tak mi to prijde na nic, protože holá hra je taková "nedotažená".

Ale chápu, že pro neangličtináře to může znamenat hodně. Kdyby přeložili aspoň SoW, tak už by to bylo fajn a klidně bych do toho šel :-). Ale to bude záviset na prodejnosti základní hry.
V opačném případě bych do toho nešel a radši investoval do anglických originálů (což už jsem udělal :-)).

19.10.2009 14:32:23

obaly na karty
čau, nevíte jestli se někde dají sehnat obaly na ty malé karty vylepšení a předmětů? dík

29.12.2009 09:22:30

to bigles...
Ty malý obaly existují, ale vyjdou docela draho cca 50 ks za 50 kč - tuším, že formát mini american.

Pokud Ti ale nevadí trocha práce a rád ušetříš, tak si kup standardní obaly (cca 20 kč za 100 ks). Když do nich dáš tu menší kartu na ležato, tak se ti tam vejde akorát, ale musíš zbylou polovinu obalu odstřihnout.

Pokud máš k dispozící tavičku (igelitu), tak můžeš využít i druhou polovinu obalu (odtřihlou) a zatavit si karty.

Já to tak udělal, třebaže to bylo docela pracné, neb těch malejch karet je u WoWka (i s rozšířeníma) skoro tisíc :-o.

29.12.2009 11:09:00

to laredo
dík za radu, taky mě to napadlo, ale představa té práce mě děsí, radši bych zainvestoval a ušetřil čas;) kdyby si měl nějaký konkrétní tip, kde bych ty obaly mohl koupit tak ti budu vděčný;) dík

29.12.2009 17:48:53

to bigles...
Když zadáš v každém solidním internetovém obchodě s deskovými hrami vyhledat "obaly na karty", tak by Ti měla vyjet jejich nabídka.

V případě WoW-tBg obalů (na talenty, schopnosti a vybavení) se ptej po formátu Mini American.

Co jsem se koukal, tak např. na www.planeta.her mají asi 5 druhů obalů na karty, i s uvedením rozměrů. Na www.tomovyhry.cz mají i odkaz na FFG průvodce se seznamem jejich her a počtem balíčků obalů (správných rozměrů), které k nim potřebuješ.

Kdykoliv v případě nejasnosti, klidně pošli do toho obchodu mejla, ať Ti poradí, který rozměr potřebuješ, než abys kupoval něco naslepo :-)

30.12.2009 07:39:14

laredo..
super, dík moc;) už jsem si je objednal na tomových hrách:)

30.12.2009 08:29:02

Flight Path
Taky se vám zdá, že Horda má po mapě mnohem lépe rozložené flight pathy než Aliance? Včera jsem hrál za Alianci a měli jsme najednou tři questy ze čtyř (hráli jsme ve čtyřech postavách) v odlehlých částech zeleného regionu. Další questy se nám pak objevovaly převážně v oranžovém regionu a než jsme tam docupitali, tak jsme ztratili hromadu akcí (ještě nám tam po cestě ležely nějaké modré mrchy), protože v zeleném regionu nemá Aliance flight path. Obecně, když se podívám po mapě, tak Horda má své flight pathy pěkně rozložené po celé delce mapy (kromě bílého regionu, ale tam se dá celkem v pohodě dostat z Caer Darow), kdežto Aliance je má všechny na jedné hromadě. Neřešili jste to někdo někdy?

20.7.2010 18:16:17

Kadaver
ono je to dost o tom, jake si vytahnes questy a jak jsou tedy kde umisteny. Mohlo se stat, ze v nejake partii se karty pro hordu vytahli extremne dobre do flightpahu a alianci naopak nepadlo do cesty nic.

20.7.2010 18:22:42

to Ringo
To je jasné, že záleží na questech, ale obecně se mi zdá, že rozmístění Hordovských lítaček je rovnoměrnější (a tím pádem obecně výhodnější).

20.7.2010 18:54:01

Kadaver
tak to bych musel podrobne projit vsechny questy a prozkoumat jejich umisteni u obozu stran, to jsem pravda nedelal.

20.7.2010 18:56:14

Aliancia vs Horda
Zdar WoWkáči
hrávam so svojou partiou takmer pravidelne a jeden kolega sa už viac krát zmienil, že Horda ako začínajúca strana má veľkú výhodu - narážka najmä na to, že XY-krát sme ako Horda predbehli Alianciu o 1 kolo a vyplienili dungeon a porazili Overlorda.
Čo si vy myslíte o privilégium Hordy ako začínajúcej frakcie ? Je to podľa vás výhoda ?

30.7.2011 22:58:02

všimni si a přidej kostku
Ahoj lidi, nedávno jsem zkusil tuto hru a musím říct, že je super. Sice jsme hráli teprve testovací verzi (tedy nedohráli kvůli nedostatku času až do konce a po přečtení pravidel znova po hře si jsem vědom spousty věcí, které věci jsme hráli blbě nebo ne úplně správně), ale i tak jsem docela zmatený ohledně počtu kostek při boji.

Všechno to počítání chápu, to je v pohodě, ale co se děje, jestliže hodím všemi 7 kostkami řekněme červené barvy a poté mám na nějaké kartičce napsáno: Všimni si 7 nebo 8 v červené kostce a přidej +1 červenou kostku. Co teď? Toto není opakovaný hod, takže bych neměl brát kostku, kterou jsem už hodil. Ale pak je tam někde napsáno, že maximální počet kostek v každé barvě je 7, to pak tedy už nemůžu tuto schopnost karty využít, protože mi došly kostky? Jak to řešíte vy? Ať vím, jak to příště hrát správně :-)
Díky moc za pomoc

6.4.2012 11:50:01

fstibo
jestli te chapu dobre co pises, tak proste vezmes tu kostku a hodis znova a to s tou, kde jsi hodil malo pred tim, tedy malo na to, aby to stacilo k vytouzenemu vysledku. Je to proste bonus, ktery ti umozni zopakovat hod tolika kostkami, kolik ti dava ten bonus. v tvem priklade tedy jednou.

6.4.2012 11:54:30

Fstibo
Dovolím si s Ringem nesouhlasit - jestli teda spravne chapu ja :-)

Můžeš házet vždy nevýše 7 kostek (s rozšířením tuším 10) od každé barvy, tedy tolik, kolik jich i té hry fyzicky je.
Pokud ti nějaká schopnost umožní opakovaný hod (reroll), hodíš znovu kostkou jejíž původní výsledek se Ti nelíbil.
Pokud ti nějaká schopnost umožní přidat si/hodit další kostku, tak pokud už máš všechny kostky dané barvy "hozené", žadné další už hodit nemůžeš...

6.4.2012 12:33:28

Citron
no ja ho chapu tak jak pises (Pokud ti nějaká schopnost umožní opakovaný hod (reroll), hodíš znovu kostkou jejíž původní výsledek se Ti nelíbil.) cili se shodneme. Pokud beres nejake pravidla z rozsireni, tak o tom uz nic nevim, protoze rozsireni nemam.

Proste jednoduse jsem to pochopil tak, ze kdyz mu padne 7 nebo 8, muze zopakovat hod kostkou, jejiz predchozi vysledek se mu nelibi.

Pokud je to tak, ze ma za 7 nebo 8 hodit dalsi kostkou navic, tak mas pravdu, bude to do limitu kostek, ktere ve hre jsou.

Nejlepsi by bylo, kdyby nam rekl, o kterou kartu konkretne se jedna.

6.4.2012 12:51:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Rozšíření Burning Crusade krom jiného přidává 3 kostky od každé barvy (zvyšuje se i maximální úroveň postav a tak..)

6.4.2012 13:50:29

Citron, Ringo
No, tak o kterou kartu se jedná vám neřeknu, protože je mám zrovna v Brně, kde včil nejsem. Ale Citron mě pochopil správně. Tedy hodil jsem 7 červenýma kostkami, padla mi jedna sedmička a díky nějaké kartě si můžu všimnout této sedmičky a hodit další kostkou červené barvy (tato schopnost karty byla pořád u fáze Počet kostek, přestože už kostky byly vrženy). Jenže v balíku žádná další není, leda hodit s nějakou, kterou jsem už použil, ale pak by se spíš jednalo o re-roll než o přidání další kostky.
Takže použít to tedy jako re-roll nebo vůbec nevyužít funkci této karty...

Ale jak už tedy psal Citron, tak to asi bude tak, že už s žádnou další házet nemůžu (nemůžu přidat osmou kostku, která ve hře není), takže jdu rovnou na fázi Opakované hody.

6.4.2012 14:24:00

špatný potisk
Zdravím, vlastním WoW v češtině a na kartě Oči ve zříceninách nemám vytisknutou odměnu ve zlatě mám tam jen žluté kolečko. Dále na kartě Rybí záležitost mi chybí ta římská číslice ukazující lvl. úkolu v levém dolním rohu.

Moc Vám děkuji S pozdravem bleptys

2.10.2015 20:44:10

kostky ve hře, smrt hrdiny, malování
Ohledně kostek - v základní hře, resp.v jejích pravidlech je článek, který se jmenuje Omezení počtu kostek, ze kterého vyplývá, že nemůžeš nikdy hodit více jak 7dmi kostkami stejné barvy v 1 kole boje. Tedy pokud máš lektvar, který ti přidá 8mou kostku k počtu nemůžeš jí hodit a špatně si investoval do své výbavy a vylepšení. Jiná věc je opakovaný hod - u něj házíš stejnou kostkou, to povoleno je. Mě hrozně štvalo pořád si ty kostky podávat a tak jsem si jich nakoupil 40ks od každé barvy, aby mohl mít téměř každý hrdina vlastní kostky, ale samozřejmě dbát tohoto pravidla.

Malování postav - viděl jsem tu spoustu obrázků s krásně pomalovanými postavičkami, nevíte co se na to používá za barvy a kde je sehnat? Já jsem našel vždycky třeba jednu plechovčičku snad za 400Kč. No to když si budu chtít třeba jen všechny hrdiny obarvit dle obrázku na krabici, tak vyhodím za barvy 5.000Kč. To nejsem padlej na hlavu..

1.6.2016 18:15:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Stroganov
Stroganov
Akt. cena: 230 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas