World of Warcraft: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 252x (Seznam vlastníků)

World of Warcraft: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
PS-Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Dotaz k pravidlům


Zdravím všechny příznivce,

Chtěl jsem se jen zeptat na dva dotazy.

1. Dám příklad: Mám v sekci obrana 3 žetony zásahů a 3 žetony obrany. Nestvůra, která na mě útočí ve fázi obrana má útok 5, tudíž mám odstranit 5 žetonů se sekce obrany.
Můj problém: Nevím, jestli mám první odstranit 3 žetony obrany a pak 2 žetony útoků nebo naopak.
- Když mi zůstane jeden žeton zásahů můžu ho později přesunout do sekce zranění. (což je lepší)
- Když mi zůstane jeden žeton obrany, můžu si ho na konci kola strčit... (což je horší)
- A nebo si je můžu odstraňovat libovolně?

2. Taky dám příklad: Když mě zabije příšera, která má útok 9, ale já mám pouze 6 životů. To znamená, že jsem mrtvý (ale mám u sebe jeden lektvar na 3 život, který můžu dle pravidel použít)
Takže odstraním všech šest žetonu = jsem na nule. Použiji lektvar a přičtu si opět 3 životy.
Můj problém: Přemýšlím, jestli zbylý útok příšery (který má hodnotu už jen 3) mě opět nezabije po použití lektvaru.
Tento dotaz je asi hodně stupidní, jen mi to vrtá hlavou...

Jestli mi pomůžete rozlousknout můj oříšek, budu moc vděčný :)
25.12.2017 19:45:29

Odpověď
1) Žetony obrany se odstraňují až ke konci kola boje ve fázi Vyhodnocení. Ve fázi útoku nestvůry jen porovnáš jejich počty.

2) IMHO umřeš stejně. Nikde jsem to teď nenašel, ale myslím, ře se zranění přidělují postupně.

25.12.2017 21:00:48

Připomínka
V pravidlech zní:
B) krok zranění
"Teď sečti všechny hodnoty Útoku všech zbylých nestvůr v boji a odečti od toho počet žetonů zásahů a žetonů zbroje v sekce obrany."

Řeším jaké žetony odečítat jako první. Jestli zbroje a pak zásahy nebo naopak.

25.12.2017 21:09:28

zranění
To zranění mě také trápilo a bohužel k tomu budeš muset přistoupit tak, že se sám rozhodneš jak to hrát. V pravidlech toto není. Zmínka o přidělování zranění je vysvětlena ve smyslu toho, že si umírající hráč nemůže vzít na sebe víc zranění, než je jeho hodnota zranění, aby tak ochránil další hráče. Ale pokud je v boji pouze jedna postava, tak toto řešené nikde není. V sekci Porážka postavy je řečeno, že po odebrání posledního žetonu zdraví má postava ještě jednu možnost získat 1 nebo více zdraví pomocí lektvarů apod.. Zároven je ve zmíněné sekci o přidělování zranění řečeno, že se žetony odebírají postupně, jak psal i Lukasik. Nicméně nikde není nic o tom, jak se stavět k tomu, co píšeš. Tedy zda se vyčerpáním posledního tokenu jakoby zbylý útok nestvůry nuluje. Já bych to logicky hrál tak, že je prostě jedná o krok mezi zraněními a představoval bych si to tak, že ten lektvar nebo pergamen používaš stejně, jako bys měl třeba ještě 1 zdraví. A v takovém případě by ti to nestačilo (příklad útok 9 - 6 zdraví - 3 lektvar). Toto by totiž znamenalo, že z postavy odstraníš i tak poslední žeton zdraví a pokud nemáš další lektvar/pergamen apod., tak jsi poražen.

Ale jako chápu i hráče, kteří po odebrání posledního zdraví útok nestvůry nulují. Protože když se zase podívám na to jak by to bylo ve skutečné bitvě, tak si to představuji tak, že tě třeba drak sežehne plnou svou silou a oheň tě prostě totál spálí a ten útok je jakoby vyčerpaný tak, jak ho drak použil. No a ty jsi něco jako na prahu smrti a ve tvé poslední chvilce ještě stihneš vytáhnout pergamen, který rychle přečteš a obnovíš si zdraví. Takto by se teoreticky dalo uvažovat i o přidělení zranění mezi postavami - tedy, že si jedna vezme na sebe všechen útok a tím zachrání ostatní (tedy případ kdy by v boji zmíněný drak sežehl jen jednu postavu, protože ostatní stojí třeba na druhé straně jeskyně). To je však zakázané, protože pokud se účastní boje více postav, tak si musí rozdělit všechna zranění. Zřejmě je na to pohlíženo tak, že drak prostě vždycky sežehne všechny, kteří se v jeskyni nacházejí :)

4.7.2019 11:48:43

Vybíráme z Bazaru

The 7th Citadel - Collector’s Edition
The 7th Citadel - Collector’s Edition
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 9 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas