World of Tanks: Rush

xxxxxxxooo hodnoceno 111x (Seznam vlastníků)

World of Tanks: Rush - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hobby World
MindOK
Autoři: Nikolay Pegasov
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Pište prosím vše co vás napadne. Taky by mě zajímalo srovnání s Dominionem. Rozdíly kromě toho, že tanky jsou bojovka... Jak staré dítko to zmákne. Celkový dojem - kterým hráčům by hra nejlépe sedla... apod.
21.12.2014 10:30:08

Pamir
podle mě nic moc, jediné lákadlo na téhle hře je, že se veze na jméně úspěšné MMO PC hry.
Je to deckbuilding s posuvnou nabídkou (jako v Ascensionu), ale v základních pravidlech máš na ruce jen tři karty. Které navíc dolízáváš jen po konci svého tahu a vzhledem k tomu, že se jimi i bráníš proti útokům protihráčů, tak už pak ve vlastním tahu třeba nemusíš mít ani co hrát. V tomhle zase funguje líp Rune Age. Dominion nemusím, ale přijde mi, že akce jsou v něm variabilnější, zase tady je nabídka proměnlivá, což je plus.
MindOK si dal práci, aby vytvořil "volitelnou úpravu pravidel", která je v podstatě jedinou snesitelnou možností hry, která není úplný random :D Takže v tomhle má česká herní obec navrch proti ostatním distribucím.
Tematicky mi nesedí, že hráč nemá motivaci si hlídat základny (když o ně přijde, tak hra končí, ale za to, že jich má míň nemá ani tak postih, jak spíš v podstatě bonus). Jediné, co ho motivuje je, to že soupeři za ně mají body. Ale zase jim sviní balík podobně jako VB karty v Dominionu (nic jiného neumí).
Celkově slabší deckbuilding, pokud máte chuť na něco podobného, tak Ascension je podle mě o dost lepší, hezčí, funkčnější a do budoucna má možnost pořízení několika rozšíření se zajímavými novými mechanismy (už vyšly jestli se nemýlím 3-4 velké samostatně hratelné krabice, z nichž každá kromě základu má mechaniku navíc).
Doufám, že mě Mindokáci nezakousnou za takovouhle reklamu, měl jsem původně chuť si to pořídit, ale po pár odehráních jsem dal přednost právě Ascensionu.

21.12.2014 12:43:06

Kew
to podal mírně.
Podle mě je tohle absolutně nehratelné. Není výjimka, že třikrát i čtyřikrát za sebou (!) neuděláš ve svém tahu absolutně nic.
Tři karty v ruce jsou prostě zoufale málo.

21.12.2014 23:38:24

názor
Myslím, že s rozšířením Druhá fronta už to bude dobře použitelné.

25.12.2014 16:18:48

hm
To jste mě zklamali, že vás hra zklamala... Tak počkám na rozšíření a jedinou naději, že tady pan Karel bude mít pravdu, a hru to vytáhne nahoru...

10.1.2015 19:24:37

dobrá hra
ahoj. je pravda že podle zakladních pravidel je hra taková nemastná. Kdyz si ale stahnes rozsirenou verzi s vylepsenym bojem , vetsim poctem karet na ruce atd. tak je to vyborna hra ktera se ti neomrzi. Alespon nas bavi i po delsi dobe a to nejsme zrovna svatecni hraci, ale docela pravidelne poradame deskovkove orgie :)

10.1.2015 23:10:12

zkušenost
dneska jsme hráli 2 hry, já to hrál poprvé, s deckbuildingem mám zkušenost ze star realms a dominion a musím říct, že mě to dneska bavilo (hráli jsme v pěti hráčích základní verzi). Je to víc interaktivní než dominion.

8.10.2015 22:37:55

Vybíráme z Bazaru

Marvel Zombies Undead Pledge Kickstarter
Marvel Zombies Undead Pledge Kickstarter
Akt. cena: 5690 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas