Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 182x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Witcher: Old World vs Euthia: Torment of Resurrection

Tak co, nebude to až moc podobné?

31.5.2021 15:44:42

Však je to zcela něco jiného. :) 

31.5.2021 17:03:17

Obě hry mám v hledáčku, ale budu se muset rozhodnout...teda…už jsem se rozhodl. U Euthie mi přijde horší grafické zpracování, příliš repetitivní gameplay. Počkám si ještě na více recenzí a hodnocení, ale prozatím neberu. Zaklínač mi přijde více tématický, variabilnější, lepší kombení a výprava.

31.5.2021 18:50:14

tak to je dobrý vtip :)

31.5.2021 19:04:00

Tady nekdo sledoval Ranni kavu, co? 

Osobne (Euthii jsem nehral a ani nechci, gameplay stacil. Ostatne Zaklinac je taky jen ve forme gameplaye) jsou to dve odlisne hry. To uz mi to teda vice pripomina treba Lords oHellas...

Co te vede k tomu, ze to je podobne?

1.6.2021 09:19:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Mně to naopak přijde docela podobné (ikdyž ne stejné) a napadlo mě to už dávno před ranní kávou.

Co je stejné: Každý hráč hraje za sebe, kompetitivně hrabe body, zlepšuje své schopnosti, optimalizuje své tahy pohybem po mapě, bohuje s monstry, za monstra hraje některý protihráč. Hráč s nejvíce body vyhrává.

Co je jiné: téma, dynamická vs statická mapa, způsob boje a vylepšování, v euthii navíc obchod s předměty a zbraněmi, v zaklínači navíc minipříběhy…

Ale ve výsledku mi obě hry přijdou víc podobnější než rozdílnější (rozhodně teda víc než Lords of Hellas, vždyť to je Area Control), prostě různé variace kompetitivní dobrodružné hry na hrdiny, ke které se může řadit např. i Runebound, či Proroctví…

1.6.2021 10:19:23

@MikeDundee No to ale v podstatě znamená, že tímhle stylem je podobná jakákoli hra, kde hráč hraje za jednotlivce, chodí po mapě, vylepšuje se a s něčím bojuje. Takže ano v tomhle smyslu je to podobné. Ale přijde mi, že v rámci “deskoher na hrdiny” to bude dost odlišný zážitek.

1.6.2021 11:26:23

@WestFlame Rozdílný zážitek budeš mít i při hraní Descentu a Sword & Sorcery, ačkoliv jsou to velmi podobné hry a na internetu je lidé hojně srovnávají… Žádné 2 hry nejsou stejné, takže pokud bych to vzal z opačného hlediska, tak bych se také mohl těm, kdo vidí nějakou podobnost mezi Descentem a S&S vysmívat jako někteří tady v diskusi. Mně ale ta hlavní kostra mezi Zaklínačem a Euthií a jejich zaměření prostě přijde podobné. V čem se liší je téma a implementace mechanik. Ale toť jen můj názor, 10 lidí, 10 chutí, já se jen ozval abych dal hlas těm, kteří v tom vidí nějakou podobu. Jinak beru obě hry ;-)

1.6.2021 12:10:41

@MikeDundee Hmm, chápu, v pohodě. Mě to právě moc podobné nepřijde (alespoň co jsem tak pochopil, překvapivě jsem ani jednu hru reálně nehrál :D).

Když odhlídnu od herních mechanik, tak Euthii vnímám víc jako “hru na hrdiny”. Pohybuju se po světě, který se vtváří každou hru nový, nedílnou součástí je objevování, tak trochu “svoř si svůj vlastní příběh”. Zaklínače chápu víc jako “prožij, co jsme ti připravili” v pevně definovavém světě který už má dané hranice a jasné motivace postav (zaklínači, který sbírají trofeje).

1.6.2021 13:37:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky mi to přijde jako dvě dost odlišné hry.

1.6.2021 13:54:25

Když jsem Zaklínače viděl poprvé, tak mě napadla ta samá otázka, ale asi tak po 10 minutách gameplaye mě opustila.

Obě hry mají úplně jiné mechaniky prakticky všeho. Cestování, rozvoj postavy, souboje, objevování, interakce s ostatními.

Co se týče tématu, ano, je to podobné. Máte svojí postavu, která putuje světem, bojuje s monstry a snaží se být nejslavnější ze všech. Co se týče herních mechanik, tak mě teď nenapadá ani jedna, která by fungovala stejně v obou hrách.

Co jsem viděl, tak Zaklínač je v podstatě deck-builder. Hodně promakaný, ale většina vašich akcí se točí kolem vašeho balíčku karet, který si postupně vylepšujete. Euthia má mnohem blíž třeba počítačovým RPG jako Diablo a s kartami se můžete setkat jen minimálně.

1.6.2021 14:09:59

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization - jen rozbalená (cz)
Sid Meier's Civilization - jen rozbalená (cz)
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas