Na křídlech - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lokalizace?

Neslysel nekdo, ze by se chystala lokalizace do cestiny?
3.1.2019 13:29:35

Uprimne
Divil bych se, kdyby se toho nekdo nechytil.
___
redaktor Deskofobie

3.1.2019 23:02:45

Hra o ptacich?
To jako vazne?
Nee.
Proc?
...
:)

3.1.2019 23:56:18

Proč ne
Nejedno srdce ornitologa zaplesá. Mě se to líbí moc a doufám, že to u nás Albi vydá ;)

4.1.2019 00:51:20

Recenze
Reakce recenzentů jsou zatím velmi pozitivní. A ono netradiční (pro deskovku) téma tomu pomůže trochu vystoupit z řady. Těžko říct, jestli by se to chytlo u nás, ale za české vydání bych byl taky rád.
---
Autor hry Velryby ničí svět

4.1.2019 10:16:18 | Upraveno autorem (porovnej)

preco nie
Celkom pekna a pôvabna hra, ked to bude dobre hratelne, bez naznakov omrzenia, preco nie?

4.1.2019 11:12:00

.
Mě se to moc líbí, pokud by to vyšlo v češtině tak to určitě koupím.

4.1.2019 11:53:19

Překlad
Z dostupných informací jsem vyčetl, že Albi neplánuje českou lokalizaci. Byla by to velká škoda. Pokud se toho nechytí jiné vydavatelství, doufám, že některý z nadšenců udělá překlad. Bylo by to příjemné zpestření sbírky po všech těch zombiích, fantasy, chapadlovcích a jiné havěti ;)

5.1.2019 12:32:19

...

Mně to připadá jako velmi přístupné téma, které by se mohlo líbit i "normálním" lidem. Snad to někdo lokalizuje, bylo by hloupé naučit se 150 druhů ptáků v angličtině.
A pevně doufám, že je tam i kachna lžičák.

7.1.2019 14:59:18

Překlad
Hra pracuje i hezky tematicky, kde každý pták žije v jakém biotopu, čím se živí a pokud třeba nestaví hnízda, tak snáší vejce do cizích hnízd.
Jako jedinou nevýhodu vidím v tom, že tam jsou ptáci, kteří žijí na americkém kontinentu. Je jasné, že tam budou tedy druhy ptáků, kteří u nás nežijí a budou to jen příbuzní našich evropských druhů. Nebo se toho dočkáme v nějakém rozšíření.
I přesto bych uvítal český překlad, i když bude jen amatérský ;)

7.1.2019 15:22:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Preklad
Udelam amatersky preklad. Nedokazu slibit zadny termin. Davam si osobni cil - konec brezna.

20.1.2019 23:14:26

Mitogar
Ja z gameplaye pochopil, ze jsou tam ptaci z celeho sveta, a ne jen z Ameriky.

20.1.2019 23:28:14

Sev. Amerika v zakladu
v zakladu jsou ptaci hlavne ze severni Ameriky. J. Stegmaier psal v diskuzi, ze dalsi lokality budou v rozsirenich.

"Most of the birds in the core game are predominantly found in North America, but each expansion will focus on a different region."

21.1.2019 10:09:45

preklad
Tak po trech hrach si rikam, ze pokud se nekdo pusti do prekladu, tak to bude asi orisek. nektere karty ukolu se odkazuji na nazvy ptaku - ze obsahuji barvu, cast tela nebo misto.
napriklad: yellow-billed cuckoo (coccyzus americanus) ma v cestine nazev (dle googlu) kukačka dešťová. cimz ztraci jak vlastnost barvy (yellow), tak casti tela (bill).

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

25.1.2019 08:12:53

oskar
Tam by to asi slo vyresit ze misto jmena latinsky by byl doslovny preklad nazvu ptaka.
___
redaktor Deskofobie

25.1.2019 10:31:10

yedle
je o tom i vlakno na BGG. treba v Brazilii to vyresili tak, ze tam jsou vsechny tri nazvy - anglicky, latinsky a portugalsky. v nemcine pry budou lehce upraveny body za jednotlive ptaky pokud jim zmizelo nebo se pridalo klicove slovo.
taky me napadla varianta, ze by se teoreticky mohl pridat nejaky symbol znacici, ze ten ptak patri k tomu klicovemu slovu.... ale to je asi jedno, uvidime jeste se do toho nekdo u nas pusti :)

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

25.1.2019 11:55:29

karty ukolu - preklad
Uz na tom delam, mam prelozeno asi 30% ptaku. Problemove jsou 3 karty ukoly - jmeno ptaka podle barvy, geografie a cloveka. Nechci tam nechavat anglicky nazev, zatim mam udelanou novou ikonografii na tyhle tri typy. Myslim, ze to je sice trochu tematicky min primocare, ale zase prehledne.
Pracovni verze jedne karty s ikonou nad rozpetim kridel:
https://drive.google.com/open?id=1AiFqWHrvC8VKdf_iu3S-XJtLlunYb-BB

25.1.2019 22:56:37

droto
Tento způsob překladu se mi líbí :-).

26.1.2019 12:33:53

droto
Vím že budu za hnidopicha, ale háčky a kroužek nad u jsou moc vysoko, nevím zda je to zvláštnost fontu, nebo si to dodělával ručně, ale posunul bych to dolu.

Jinak skvělá práce.

26.1.2019 12:41:00

font
Jsem rad za kazdou pripominku, ktera nas posune k lepsimu prekladu. Soupnul jsem hacky niz. Do slozky budu postupne pridavat hotove karty. Nahral jsem taky excel, do ktereho muzete psat pripominky ke kartam = preklepy, spatny preklad, chyba grafiky, cokoliv.
Diky

26.1.2019 23:19:07

Tak to vypadá že česky hra bude
v JOUOB.cast@169 z 8.2. zmiňují že se nad českou lokalizací uvažuje a jestli se najde někdo, kdo by s překladem odborných věcí chtěl pomoci, ať jim napíše a že ho odkážou... (neboli nepřiznali kdo na lokalizaci pracuje zda ALBI nebo někdo jiný?...)
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

10.2.2019 20:36:52

CZ
Pokud vyjde v češtině, určitě koupím, hra mě zaujala.

Vášnivá milovnice deskových her

10.2.2019 21:13:23

ver0.1
Ahoj,
tak jsem to nejak dotahnul. Na 99% tam bude nejaka chyba, kdyztak opravim.

https://drive.google.com/open?id=1AiFqWHrvC8VKdf_iu3S-XJtLlunYb-BB
V podslozkach jsou prelozene samostatne karty.

Tady je to nasazeno na a4 v pdf:
https://drive.google.com/open?id=1k-51n9MVCGDuYKbZQlZcXmYVSQEHNtQ5

Tady je jeste upravena deska v cz, treba tisknout na a3:
https://drive.google.com/open?id=12DdON_KrjUj8t5qHPFfhgjYsFumyMPs0

10.2.2019 23:27:18

Dobrá práce
Dobrá práce s překladem. To asi využiju pro skauty.

11.2.2019 10:41:43

Revize
Hru mám objednanou anglicky, ale samozřejmě pro ženu bude schůdnější čeština.

Tak jsem s dovolením začal revizi překladu.

Dávám je do "Pripominky k prekladu".
Tak na to koukni @droto.

Jinak samozřejmě skvělá práce a snad to později vyjde i v češtině ;)
Tyhle light/medium karetní hry mají potenciál se chytit.

11.2.2019 14:04:26

ad Revize
Super, ano, obcas mi tam nejake to slovenske slovo ujde ;) dik za kontrolu. Zapracujem a uploadnem update.

11.2.2019 14:38:46

Vybíráme z Bazaru

Hadara
Hadara
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas