nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Windward

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 80 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: El Dorado Games LLC.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Staňte se nejslavnějším a nejuznávanějším kapitánem na planetě Celus. Získejte uznání obyvatelů této planety lovením nebezpečných létajících bestií zvaných Cresteři, zdoláváním překážek a zkrocením pověstného, vždy měnícího se větru, a staňte se tak pánem nebes světa Celus.

Windward je hra pro 1–5 hráčů, kteří se stanou kapitány nebeských lodí na planetě Celus a snaží se získat co nejvíce bodů slávy.


Příprava hry:

Na stůl se rozloží hrací deska (planeta Celus) a každý hráč si připraví svou desku kapitána lodi. Hodem kostky se vylosují Cresteři na hrací desce a každému hráči se rozdají karty surovin. Začíná hráč, který hodí nejvyšší číslo na hrací kostce.


Průběh hry:

Hra probíhá na jednotlivá kola, kde se hráči střídají po směru hodinových ručiček. Každý hráč má možnost zahrát libovolný počet následujících akcí v libovolném pořadí:

  • Posun své lodě/člunu: Hráč se může pohybovat po herním poli v omezeném počtu kroků za kolo, k dispozici má svou mateřskou loď nebo člun vyslaný z lodi, každou pro jiný účel.
  • Vydání rozkazu: Hráč za svůj tah může zadat dva rozkazy podle toho, jestli se jeho loď nachází v přístavu, nebo na obloze.
  • Zahájení bitvy: Bitvu může zahájit buď s Cresterem, nebo jiným hráčem.
  • Ukončení tahu


Konec hry:

Po dosažení 15 bodů slávy prvním hráčem začíná poslední kolo celé hry. Na konci tohoto kola vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů slávy. Pokud na první pozici vznikne shoda, hraje se další celé kolo až do doby, kdy je znám vítěz.

Autor: ealoeth

Vybíráme z aukcí

Prodám únikovku - Loupež v Benátkách
Prodám únikovku - Loupež v Benátkách
Akt. cena: 130 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>