nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Wildlands: The Adventuring Party

Rozšíření pro hru: Wildlands
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Osprey Publishing
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Někteří je považují za hrdiny, kteří přinášejí naději do Wildlands. Jiní je považují za hrozbu, skupinu zločinců, kterou je potřeba za každou cenu zastavit!

Nebojácní dobrodruzi se zapojují do bojů! Nová skupina ošlehaných poutníků může v rozšíření základní hry Wildlands s názvem The Adventuring Party nahradit jednu ze stávajících frakcí. Dobrodruhové přinášejí do hry jedinečnou léčivou schopnost, která je udrží v boji a poskytuje naději, i když se vše zdá být již ztraceno. Tito dobrodruhové, nebo chcete-li poutníci se navíc mohou vydat na bojiště, kde pomocí zvláštních pravidel skrze akci setkání (Encounter) kradou krystaly a útočí na každého, kdo se jim postaví do cesty.

Hráč využívající skupinu dobrodruhů jako frakci nepřiřazuje mapové karty jejich jednotlivým postavám. Místo toho si vybere pět karet, které předá hráči po jeho/její pravé straně, a ostatních pět si ponechá lícem dolů. Při odhalení postavy si z nich poté hráč může vybrat libovolnou kartu, a tuto pak odhodí.

  • Poutníci přinášejí do hry také novou akci: léčení. Tato akce, která je dostupná pouze Thomovi Klerikovi, umožňuje hráči odstranit jeden žeton poškození z postavy na stejném nebo sousedním poli.
  • Při hře s pomocí pravidla setkání se na začátku hry na hrací plochu rozmístí tato skupina drobrodruhů, poté se na konci tahu každého hráče odhalí vrchní karta jejich balíčku, přičemž postava, jejíž obrázek je vyobrazen, provádí akci. Která akce se provede, závisí na dané postavě a relativním stavu herní plochy. Jak hra postupuje, tito záškodníci putují po hrací ploše, útočí na vaše postavy, kradou vám kořist a celkově působí chaos.

Autor: nameless_one