nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Wild Pirates

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra
Čeština: není
Vydavatelé: Espenlaub
Ravensburger
Autoři: Jürgen P. Grunau
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

 

V zakouřené putyce hodil Křivej John na stůl posledního trumfa. "Teď nebo nikdy", pomyslel si a olízl si rozpraskané rty. Peterson, zvanej Dlouhý ráhno vyhodil malou žlutou, dopil zbytek rumu a plivl na podlahu. Tohle kolo zase bude poslední. Jednookej Harvey se zazubil na Křivýho Johna, plivl tam co před tím Peterson, přebil vlastním trumfem hromádku a sbalil posledního šticha. Tohle potřeboval, aby se hnul z té zatracené mělčiny pryč. "Pcháá", křikl Křivej John, "takže zase na půl Harvey", rozchechtal se a pak se rozkašlal. Harvey objednal další rundu a začal míchat karty.

Ve hře Wild Pirates máte za úkol proplout se svou lodí celou trasu herního plánu a dostat se jako první na ostrov pokladů. V pohybu po moři můžete využít bonusových políček, jako příznivý vítr nebo mořský proud, které váš pohyb urychlí o několik polí, a naopak se snažíte vyhnout nástrahám v podobě mělčin, průlivů a protivětru, které vás mohou zpomalit.

Samotný pohyb po moři se řídí karetní hrou podobnou mariáši. Rozdají se všechny karty, jeden z hráčů zvolí trumf pro dané kolo a vynese první kartu. Musí se přiznávat barva, pokud není, musí se hodit trumf. Není povinností přebíjet. Po tom, co se odehrají všechny karty, hráči se posunou se svou lodí na herním plánu o tolik políček, kolik štychů ve hře uhráli.

Pokud dva hráči stoupnou na stejné políčko, hráč který dojel jako druhý, vyhodí prvního hráče a ten se musí posunout na herním plánu zpět až na nejbližší políčko s kotvou, což je přístav. V přístavech se hráči vyhodit nemohou, tzn. může jich tam být více současně.

Hra končí v okamžiku, kdy první hráč dorazí na ostrov pokladů. Dorazí-li na ostrov pokladů více hráčů, vítězí ten, kdo se do cíle dostal co nejpřesnějším počtem štychů.

 

Autor: Tangram

Další názvy této společenské hry

  • Piratenspiel