Who Goes There?: A game of growing paranoia

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Who Goes There?: A game of growing paranoia  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Certifiable Studios
Autoři: Anthony Coffey
Jesse Labbe
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

tak včera jsem dali první hru ve 3 a zde jsou první dojmy:
hru jsme po 3 kolech začali hrát znovu, protože jsme trošku podcenili přípravu - je důležité zjistit co má postava za karty v balíčku a její schopnosti. Pak je nutné se během prvních kol trochu vybavit a naexpit. Na poprvé jsme si mysleli že se to nedá a že hra je nesmyslně obtížná. Po druhém rozehrání už bylo vše v pohodě - hodně jsem spolupracovali a využívali vše co se dalo (zde mám trošku obavy zda se na začátku nenajde nějaká ideální strategie a ta se bude používat pořád)

Hra je kombinací Zimy mrtvých - chodíte na lokace a prohledáváte, Stanice Paranoia - můžete se nakazit a pak můžete nakazit ostatní. Při různých rozhodování (hlavně na konci - koho vzít do vrtulníku) mi to silně připomínalo Battlestar Galacticu.
Všichni jsme byli ze hry nadšení a těšíme se na další. Už teď můžu řící že hra nebude pro každého, protože polovinu hry dělá atmosféra, kterou si tvoří hráči sami (asi jako u většiny her). Pokud totiž vezmu mechanizmy tak většinu hru tvoří na začátku kola event pro všechny a pak akce jdu na políčko, otočím kartu a buď si ji vezmu nebo hodím kostkou (kostkami) abych zjistil co se mi stane, vyrobím předmět a použití karet z ruky - to je vše (takhle to zní dost suše). Je zde však spousty případů jak se stát hostitel a ten pak může nakazit ostatní (obchodování, spaní ve dvojicích atd) - tady začíná ta pravá zábava. Co se nám líbilo nejvíce je cíl hostitele, který není totiž nakazit ostatní (nebo aspoň ne všechny) ani způsobit smrt ostatních ale naopak zůstat utajen a dostat se s přeživšími do civilizace a nakazit celou populaci. A proč nemůže nakažený nakazit všechny ostatní - protože nakažení nemůžou řídit helikoptéru, to znamená že pokud nakazíte všechny tak všichni umrznou a nikdo neodletí - lidi nevyhrají a nakažení prohrají :). Jak se nakazit? Při určitých akcích nebo neúspěších jste nuceni si vzít kartu nákazy, těch je v balíčku 12 a pouze jedna je nakažená ostatní jsou prázdné, během hry jak balíček ubývá se stupňuje paranoia (může i stát že se balíček dobere celý -pak už se rozdávají pouze klasická zranění). Nakažený se při činnostech s ostatními rozhoduje zda ostatní nakazí nebo ne. Ohledně nákazy je v pravidlech spousty situací, pak jsou tu útoky na nakažené, útok hostitele na ostatní atd... většinu situací jsme vůbec nevyužili (nebo nenastaly) a možná i několik dalších her nemusí vůbec nastat. Hra ve 3 je minimum, myslím si že ve 4 bude ideální, a v 5-6 už jen s dobrou partou která si vyloženě bude užívat nákazu, podezírání a finální hlasování.....
16.8.2018 13:01:32

Pravidla
Povazujem sa za cloveka, ktory ma velmi zlu anglictinu ale pravidla sa mi citali a chapali velmi lahko. Pravidlovo teda naozaj jednoducha hra. Hru som vcera rozbehol s partiou ludi ktori sice nehraju casto ale za to kazde hrania prezivaju naplno. Vedel som ze tato hra potrebuje ludi ktori a nechaju vtiahnut pribehom a dokazu prepnut svoje prave ja. Naozaj dolezite s kym tuto hru hrate. Az ma prekvapilo ako sa ludia co to nikdy nehrali zhostili svojej ulohy a naozaj sme az do konca nevedeli kto je nakazeny. Hrali sme styria a ja som som sa zhostil ulohy vodcu. Vsetko islo super az do momentu ked sme odlietali. Bol som clovek a nikomu som nedal dovod mysliet si nieco ine. Samozrejme vsetci ma z paluby po hlasovani vyhodili a odleteli len traja. Chalan co bol nakazeny to sokujuce dobre zahral a odhadol situaciu. Vedel ...neviem ako...asi zenska intuicia :D ..ze ja a druhy kamarat sme cisty a vedeli ze presvedcit jeho ze ja som ten nakazeny bude jednoduchsie. Skoncilo to teda tak ze ja som umrzol na stanici a jeho tie zakerne besiet roztrhali pocas letu a dostali sa do civilizacie a vyhubili cele ludstvo. Neviem co dodat viac ale toto bol najkrajsia a najakcnejsi deskoherny vecer mojho zivota. Za mna dokonala hra aj napriek par nelogickym veciam.

19.8.2018 10:01:04

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Beastgrave
Warhammer Underworlds - Beastgrave
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas