nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Werewolves of Miller's Hollow - The Village

Rozšíření pro hru: Werewolves of Miller's Hollow
Počet hráčů: 8 - 18
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní, logická, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Pro Ludo
Autoři: Dimitry Davidoff
Hervé Marly
Philippe des Pallieres
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Když jí spoutávali, nebránila se. Odmítala přijmout zvrácenou vizi vlastních smyslů. Znala ty lidi po celý svůj život. Vyrůstala v jejich blízkosti. Vzhlížela k nim. Přijímala od nich dobré i zlé. Zvala je příbuznými. Zvala je přáteli. A zvala je rodinou.

Nechápala, kde se v jindy dobráckých tvářích vzala čirá zloba a tak hluboká zášť – zášť vůči jí samé. Dokonce i v okamžiku, kdy ji vedli uličkou k navršené hranici, odmítala uvěřit v krutost osudu, jež jí uchystali.

Teprve, když bělostnou kůži lačně olízly chtivé plameny, pochopila, že pro ni již není probuzení. Křičela, dokud jí hlas nevzal dusivý dým. Plakala, než jí žár připravil o jas v očích. A než vydechla naposledy, vnímala, jak posměšné urážky přihlížejících gradují v hladové vytí vlčí smečky.

Dnes v noci bude omyl vesničanů vykoupen krví nevinných…

Werewolves of Miller's Hollow - The Village je zdařilou horrorovou variací proslulého městečka Palerma, určenou pro větší skupiny hráčů (8-18). Stejně jako Palermo jsou i Vlkodlaci interaktivní intrikovou hrou založenou na atmosféře probíhající hry.

Pravidla nejsou náročná a princip hry je jednoduchý - naplnit poslání karty role, kterou před zahájením hry obdržíte, aniž by v průběhu hry došlo k vaší eliminaci ostatními hráči.

Hráči se dělí na vesničany a vypravěče. Atmosféra hry do značné míry leží právě na bedrech vypravěčových, kterýžto se snaží ostatním co možná nejlépe a co možná nejdramatičtěji zprostředkovat průběh hry. Ostatní hráči pak v závislosti na své kartě role směřují svou hrou k jejímu naplnění. Hra probíhá v kolech, kdy každé kolo má dvě fáze:

 • Den: Za svítání je odhalena včerejší noční oběť vlkodlaků. Posléze dochází k debatě mezi vesničany, která vyústí v proces, během nějž je zlynčován jeden z vesničanů, přičemž takto může být usmrcen nejen vlkodlak ale i bezúhonný občan vsi – přetvářce, intrikám a manipulaci se meze nekladou.
 • Noc: Během noci vlkodlaci volí svou dnešní oběť, věštec získává informaci o identitě jednoho z hráčů a malá holčička skrytě přihlíží běsnění smečky.

Hra končí v okamžiku, kdy je zabit poslední z vlkodlaků nebo v případě, že již počet vlkodlaků dosáhl kritické hranice – tedy okamžiku, kdy již vesnici během dne ovládají počtem hlasů.

Karty rolí vesničanů je možno prohlédnout u zdejšího popisku základní hry http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/werewolves-of-miller-s-hollow-1147/

Werewolves of Miller's Hollow - The Village ale na rozdíl od standardní Werewolves of Miller's Hollow obsahuje i další speciální role a možnost přidat si do hry i vesnická stavení a s tím spojené dodatečné(veřejné) role postav, které hráčům garantují jimi obývaná stavení.

Nové karty rolí:

Bílý vlk

 • Jeho cílem je zůstat ve hře jako poslední. Běžně se probouzí s ostatními vlkodlaky, ale každou druhou noc má možnost dodatečného probuzení a likvidace jednoho ze svých soukmenovců.

Práskač

 • Řadový vesničan, který je vyzbrojen drzostí a možností před svítáním jednomu ze svých spoluobčanů na vrata nalepit plakát, jež jej znevýhodňuje během následného hlasování.

Pyroman

 • Jak již napovídá název této karty role, zálibou tohoto charakteru je oheň a jednou za hru je mu umožněno obrátit v popel stavení jednoho svého spoluobčana tím jej připravit o domov.

Dále do hry přibývá možnost použít stavení a s nimi spojené dodatečné role:

Farma

 • Farmáři volí nového šerifa a po jeho eliminaci může být nový šerif vybrán pouze z řad farmářů.

Kostel

 • Jednou za hru může kdykoli během dne vidět kartu role jednoho z vesničanů.

Lékárna

 • Léčitel má možnost jednou za hru jednomu z ostatních hráčů obnovit použitelnost jeho jednorázové schopnosti.

Škola

 • Učitel může na začátku dne zvolit až dva jiné vesničany, skrýt je ve škole a uchránit je tak během hlasování před možným lynčem. Tito vesničané ovšem sami nemohou hlasovat. Takto nemůže zabránit v hlasování vagabundovi, ale může takto zabránit v hlasování hostinskému.

Pekárna

 • Pekař otevírá oči okamžitě poté, co vypravěč pronese větu, „vlkodlaci usínají“.

Holičství

 • Holič může jednou během hry zabít jiného vesničana s výjimkou vagabunda. Zabije-li takto vlkodlaka, je blahořečen. V jiném případě je okamžitě popraven.

Dům soudního vykonavatele

 • Soudní vykonavatel rozděluje volné budovy mezi vagabundy.

Hostinec

 • Hostinský je vlkodlaky nezabitelný a také nemůže být vesničany zvolen jako oběť lynče. Hostinský volí sám před ostatními hráči, a pokud zvolí někoho, kdo je následně popraven, okamžitě ztrácí svou schopnost.

Radnice

 • Pán může udělit milost oběti hlasování jednou během hry.

Žádná budova

 • Vagabund nemá jako takový žádnou zvláštní schopnost, pouze není řadě jiných charakterů umožněno používat proti němu svou schopnost.

 

Hru je, stejně jako základ, možno kombinovat s rozšířením http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/werewolves-of-miller-s-hollow-new-moon-1148/

Autor: Prior

Vybíráme z aukcí

Jízdenky, prosím!: Evropa
Jízdenky, prosím!: Evropa
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>