Waste Knights (Second Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Waste Knights (Second Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Post-apokalypsa
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Galakta
Autoři: Marek Mydel
Paweł Szewc
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PM

Pravidla

Pravidla by v některých částech chtěla trochu vysvětlit, protože nemusí být úplně jasná.

Threat token - musel jsem si to přečíst několikrát než jsem zjistil jak je použít a jak jsem viděl na boardgamegeek tak jsem nebyl sám. Takže když člověk narazí na threat ikonu na mapě, tak si vytáhne threat token. Ten se neřeší hned, ale až po ukončení pohybu. S tím, že po ukončení pohybu si člověk vždy vytáhne wasteland kartu. A ten threat token pak řeší podle toho zda je ta karta enemy (pak řeší červenou stranu) nebo event či encounter (pak řeší žlutou stranu).

Fate na kostce. Někteří nepřátelé mají dole na textu informaci co se stane když místo úspěchu hodí fate. Nebyl jsem si jistý co dělat když hodí 2x fate, nebo když mají jeden fate z kostky a jeden z threat tokenu a jako fate je že způsobí 2 zranění. Jestli tedy způsobí 2 zranění, nebo 2x 2 zranění. Nakonec jsem zjistil že někteří nepřátelé mají jako fate že se vám rozbije zbraň použitá při souboji. A protože ta se logicky nemůže rozbít 2x tak jsem i ten fate pro zranění počítal jednou, tzn. že způsobí 2 zranění.

Rewards - tak tohle už vůbec není vysvětleno, pokud je jako odměna uvedené vybavení. Mám ho vzít červenou stranou nahoru, nebo zelenou stranou nahoru? Protože je ta ikona červená a protože když nakupuju, tak si tu kartu vždy beru jako červenou, tzn. rozbitou stranou nahoru, tak to hraju tak že i to vybavení jako odměnu beru červenou stranou. Asi je to i logické, když v obchodech prodávají rozbité vybavení těžko čekat že u sebe bude mutant mít perfektní vybavení.

Jinak je tam podle mě hodně karet nepřátel a málo event karet, takhle máte jistotu že skoro vždy po dokončení pohybu budete bojovat, což je škoda, doufám že časem vydají nějaké rozšíření kde bude těch event karet víc. Jinak je to docela fajn hra, zatím tedy hraji první sólo scénář, ale přijde mi to docela fajn. Akorát ten časový ukazatel by v tom prvním scénáři nemusel být nastavený tak přísně, v podstatě se teď nikde moc nezastavuju a jen počítám aby mi vyšla cesta co nejrychleji, protože na jeden pohyb potřebuji posunout čas o jednu dolů, za vyřešení eventu sice získám čas o 2 nahoru, ale vzhledem k tomu, že tam musím dojít a zastavit se tam, tak defacto získám max 1 čas a k dalšímu eventu to je vždy alespoň na dva pohyby, takže buď je to tom utratit benzín nebo se tam dostat jen tak tak. Ale to asi k tomu scénáři patří.

A jinak tady v tom vlákně https://boardgamegeek.com/thread/2598779/expansions-game
se spoluautor hry ptá co tam vylepšit, nebo přidat, takže jestli máte nějaký nápad tak proč mu to nenapsat. Já bych třeba ve hře viděl rád víc event karet, aby většina setkání nebyla jen souboj. I když zatím zvládám souboj líp než ty eventy :).
7.3.2021 18:46:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
Vše, co popisuješ je jasně napsáno v pravidlech. Threat token str.7. Získané vybavení si lížeš ze spodu balíčku, který při setupu dáváš rozbitou stranou navrch viz str.4&10. A co se týče Fate, tak se ti předměty můžou rozbít dvakrát, akorát při rozbití rozbitého předmětu ho musíš odhodit viz str.11 odst. Gear Cards, takže bys měl uplatnit vícenásobný Fate, když jim na různých kostkách padne víc úspěchů, tak taky nepočítáš jen jeden. A k event kartám bych jen dodal, že dovednosti většinou testuješ v knize příběhů, takže větší podíl nepřátel v pustině to vyrovnává.

7.3.2021 20:01:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Toulavá kamera
Toulavá kamera
Akt. cena: 230 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas