Waste Knights (Second Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Waste Knights (Second Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Post-apokalypsa
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Galakta
Autoři: Marek Mydel
Paweł Szewc
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

https://www.kickstarter.com/projects/galakta/waste-knights-second-edition

Kampaň končí 13. března.
6.3.2019 18:37:38

Kickstarter
Posledních 38 hodin kampaně. Zbývá odemknout finální SG.

12.3.2019 09:48:30

Eng
Moc bych to chtěl. S angličtinou problém nemám, ale tady už je jí opravdu hodně.
Takže pořád váhám jestli do toho jít.

12.3.2019 10:03:27

Yaksha
Já jsem také váhal kvůli velkému množství anglických textů. Ale pak jsem si pročetl pravidla, kouknul jsem na videa, občas jsem to video i stopnul a pročítal jsem scénář a zjistil jsem že je ta angličtina pro mě dost srozumitelná a není jí zas tak mnoho najednou. Je to vždy jen odstavec v dobrodružství pak texty na kartách a mezitím troška textu v Book of Tales. V té Book of Tales - je to s textem jako ve hře This War of Mine - takové malé očíslované "odstavečky". Takže za mě by to mělo být zvládnutelné, ale tohle si musí každý sám říct na co se cítí.

12.3.2019 10:21:41

...
Ikdyž post apokalyptický svět moc nemusím, tak to vypadá na velice zajímavé mechaniky + moje oblíbené téma - gamebook v deskoherní podobě...

12.3.2019 10:23:38

CyberAlex
Zkusím to jako ty. Mrknu se na videa a zkusím najít nějaké texty.
Postapo miluju, TwoM máme taky moc rádi tak by se to u nás neztratilo.
Kdyby to bylo v češtině tak neváhám ani vteřinu. Ale tohle u nás určitě nikdo v češtině nevydá.

12.3.2019 10:35:00

MikeDundee
Já naopak mám rád postapo a samozřejmě i gamebooky. Takže mi tahle hra přijde skvělá. Líbí se mi možnost vývoje postavy, úpravy vozidla, větvení příběhů a zajímavý je i systém barevných kostek. Navíc se tvůrci podíleli i na mé oblíbené hře This War of Mine a jejím rozšíření. Tak doufám že budu se hrou spokojen.

12.3.2019 10:38:31

Yaksha
Hned v prvním videu od Cardboard Rhino jsou vidět ty texty docela dobře.
3:55 - scénář 1 první část.

12.3.2019 10:40:23 | Upraveno autorem (porovnej)

CyberAlex
Já to podpořil (All-in). Cena je hodně rozumná za ty desítky hodin zábavy co hra slibuje (a doufám že se odemče poslední SG - další příběhy...) Tohle se dá hrát i sólo, kdybych nenašel spoluhráče a pro gamebooky mám slabost (podpořil jsem podobně výpravnou hru - Tainted Grail). Tak alespoň vyzkouším postapo svět, maximálně to pak půjde do bazaru :-)

12.3.2019 11:34:14

All in
All in :)

12.3.2019 11:49:28

Veteran of the Waste + Mr. Mall (Scavenger)
Já mám také podpořeno All-in. Mělo by tam být i kompetitivní dobrodružství, ale většina je kooperativní (dají se hrát i sólo) + jedno sólo dobrodružství - to bude asi vyloženě pro hru s jednou postavou. Mluvilo se i nějaké kampani, ale to si nejsem jistý myslím že tu výrobce nepotvrdil. Ono se zatím úplně přesně neví kolik těch dobrodružství v základu bude. Výrobce řekl že má hotové tři které se větví na 6 - 8 různých cest. Ale chtějí ještě nějaké přidat. A v rámci SG a ADD-ONů bude dalších 6 dobrodružství navíc. (Nebo možná 5 to jedno je psané jako Plot - zápletka).
Já myslím že těch 300 000$ se vybere.

12.3.2019 12:11:07 | Upraveno autorem (porovnej)

poris
Super! Když se přidá ještě nějakých 395 Čechů tak můžeme požadovat CZ lokalizaci :D

12.3.2019 12:33:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Humpy
Přibyl nám nový social SG. Humpy - bojový velbloud.
Pro survivalistku Nelly Thompson by to mohl být ideální dopravní prostředek. :D

12.3.2019 14:44:00

Kickstarter
12 hodin do konce kampaně. Všechny SG jsou odemčeny.

13.3.2019 11:23:16

...
Jediné co mě štve je že musím za tu 24h figurku dát 7$

13.3.2019 11:36:11

...
U takovéto hry bych se nezlobil ,kdyby v budoucnu vyšla cz edice :+).

13.3.2019 12:22:32

...
CZ edice by byla fajn. Prodat v Čechách 500 ks je podle mě vcelku reálné, ale obávám se že ani ta stávající rozšíření by tu nikdo nevydal. A to počítám že v budoucnu vyjdou ještě nějaké další.

MikeDundee - mám to taky za 7$. Z počátku jsem váhal a přidal se až šestý den :(

13.3.2019 12:31:54 | Upraveno autorem (porovnej)

...
A je zde někdo 24h backer ? A avizovali něco o group pledge, případně dá se ušetřit na poštovém, kdyby se nás složilo více v rámci jedné pledge ? Nebo to nemá smysl ?

13.3.2019 12:43:18 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Podobné dotazy jsem zaznamenal v diskusi, ale pokud vím tak žádné oficiální vyjádření k tomu nevydali. V Pledge Manageru si určitě budeš moct přidat další kopie hry, ale neví se jak to bude s poštovným. Jestli pak bude stejné nebo větší, případně o kolik větší. Obávám se že tohle se dozvíme asi až po otevření Pledge Manageru.

13.3.2019 13:05:23

24h backer
no dle backer cisla evidetne jsem, i kdyz jsem si myslel, ze jsem to backoval pozdejc.

13.3.2019 16:42:26

Kickstarter
Kampaň právě skončila a před námi je zase to dlouhé čekání :( což je asi jediná věc kterou na Kickstarteru nemám rád. Nejraději bych měl hru doma již zítra :D

14.3.2019 00:11:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Late pledge
Po spuštění PM je tu i možnost provést Late pledge. Takže pokud má někdo o hru zájem a nestihl kampaň nyní má možnost hru koupit.

14.7.2019 09:20:29

Dorazilo
Tak dnes dorazilo :-)
Když jsem si přebíral balík a četl tam Waste Knights tak jsem byl trochu znepokojen že ten balík je nějaký úzký. Doma jsem ho horečnatě rozbalil abych následně upadl do deprese - no jo, jen základní krabice, zapomněli mi poslat expanze... :-(
Šel jsem na kickstarter na jejich poslední update abych našel jestli to nerozdělovali do 2 vln, abych si všiml že se na stejný problém v diskuzi ptá více lidí... No a pak úleva že to prý všechno narvali do jedné krabice :-) Za což jsem vlastně rád, ušetřím místo...

18.12.2020 11:29:56

Na cestě
Mě dnes přišlo upozornění, že mi bude PPL v následujících dnech doručovat balíček ze zahraničí. Takže předpokládám, že to budou Waste Knights.

Mám pocit, že už v průběhu kampaně upozorňovali na to, že obrázky krabic u rozšíření jsou jen ilustrační a vše bude součástí BIG BOXU (ale kdo si to má ty cca 2 roky pamatovat :)

A ještě mě zaujala informace v diskusích: Backeři ze zemí kde doručuje FedEx se podivovali, že dopravce uvádí váhu balíku 2kg což jim přijde dost podezřele lehké vzhledem k obsahu (Veteran pledge). Mě PPL udává váhu 3,8 Kg což už mi přijde vcelku reálné.




18.12.2020 15:23:32

CyberAlex
Jo, ty skoro 4 kila to mít bude, je to cítit v rukách :-) Taky mi doručila PPL - včera mi poslali avízo a dnes doručili, takže rychlost...
Jinak ta hra vypadá hodně dobře, velký plán spousta karet, tlustý a odkazy napěchovaný gamebook...
Když to mají vše v jedné krabici, tak museli ručně do té stejné krabice strkat jen ty komponenty, které si člověk objednal. Takže ten kdo má all-in, ale nebral mini Scavenger, tak tam má zřejmě v insertu prázdné místo. No ale hned mě napadlo že mi tam taky nemuseli něco přihodit. Strávil jsem tedy asi hodinu inventurou všech věcí až do poslední kartičky a vše je v cajku ;-)

18.12.2020 22:57:58 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Závist největší - že už máš hru doma. Já už se nemůžu dočkat. A je mi jasné co budu celé vánoce hrát.

Také mám all-in včetně Scavengera + ještě kostky navíc. Tak doufám, že vše dorazí komplet a v pořádku.

18.12.2020 23:22:27

Vybíráme z Bazaru

Shit Happens
Shit Happens
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas