nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Wasabi!

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Adam Gertzbein
Josh Cappel
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jste učni u velkého sushi mistra, a posledních deset let jste strávili zdokonalováním svých schopností a přípravou na dnešní den - na svou závěrečnou zkoušku před ziskem titulu šéfkuchaře: Itamae-san. Sushi je kulinářská odbornost a vy musíte usilovat o mistrovství u svých schopností při přípravě pokrmů ze sytých barev a lákavých chutí, a ukázat svou tvůrčí kombinaci. Zkouška bude obtížná.

Musíte totiž soutěžit proti jiným učňům. Všichni budete pracovat na stejné omezené ploše a budete se snažit vytvořit různě náročné recepty.

Pouze jeden z vás si vyslouží respekt svého učitele a ctěný titul Itamae-San!


Wasabi probíhá v tazích, ve kterých hráči umisťují na herní plán různé ingredience. Velikost plánu je variabilní podle počtu hráčů. Ingredience jsou poklády do souvislých řad a hráči se snaží dodržet kombinaci ingrediencí zobrazenou na receptu, který má každý schovaný za svou zástěnou. Dokončit recept jde i přiložením ingredience k již dříve umístěné ingredienci jiným hráčem. Za dokončené recepty získávají hráči vítězné body v podobě žetonů. Obtížnosti receptů jsou odstupňovány množstvím použitých ingrediencí a tím i bodovým ohodnocením.

Hra končí buď získáním 10. bodovacího žetonu (pak vyhrává hráč, který ho získal) nebo zaplněním celé herní desky ingrediencemi (pak vyhrává hráč s nejvíce body).

Autor: Lumirius

Vybíráme z aukcí

Descent-Tristayne Olliven
Descent-Tristayne Olliven
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>