Warriors of God

xxxxxxxxxo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Warriors of God - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Multi-Man Publishing
Autoři: Adam Starkweather
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál někdo?

Tahle hra mě hodně zaujala. Má krásnou mapu, krásné žetony a ohlasy na ní jsou na BGG více než pozitivní. Podle všeho má i vcelku jednoduchá pravidla a je hratelná v relativně krátkém čase. Má jí tady vůbec někdo? :)

Důvod proč se na to ptám je, že by zanedlouho měla vyjít hra Warriors of Japan, která bude stavěná na stejném principu a která by mě lákala mnohem více než téma stoleté války.

Vyčerpávající recenze na Warriors of God je např. zde:
http://www.boardgamegeek.com/thread/319977/warriors-of-god-a-wargame-i-could-play-for-a-hundr
6.10.2010 13:45:01

rád bych:)
Nehrál jsem, ale moc rád bych, podle té recenze to vypadá opravdu dobře, stejně tak téma, vizuální zpracování a jazyková nenáročnost a jednoduchá pravidla mi naprosto vyhovuje. Bohužel co jsem se díval tak u nás se nikde pořídit nedá( aspoň já ji nikde neobjevil), škoda jinak by putoval na wishlist.

Menší OT: Nedokázal by někdo doporučit podobnou wargame( středověk nebo starověk, jazykově nezávislá a vizuálně atraktivní, jednodušší pravidla, hrací doba do 180min)která by se dala pořidit i u nás?

6.10.2010 14:30:58

zluda
doporučit wargame je šíleně složitý, už jen proto že jich je hrozně moc... teda aspoň já bych jich chtěl kvanta :)
Nicméně bych řekl, že když se obrátíš na nějaký z herních eshopů, tak ti hru seženou (mě takhle například sydo s rbxem sehnali A Most Dangerous Time, která u nás taky k sehnání není...)

6.10.2010 14:39:03

WoG
Tak na tuhle hru už mám dlouho spadeno. Bavil jsem se s jedním hráčem, který jí má a mluvil pouze v kladném. Dokonce ji považuje ze jednu z nej. :) Ale jen co přijde výplata, tak do toho jdu...

Jinak, doporučit wargames.. No, KungPao má naprostou pravdu. To jest těžké ale mrkni na Men of Iron.. Jinak musíš pátrat a hledat. Mě teď zaujal i Le Lion et l'Epée..

7.10.2010 01:53:38

wog
chlapi, koupil jste ji nakonec nekdo? uprimne jsem stale na vazkach...

21.4.2011 07:58:52

sjone
Nakonec ne, já osobně čekám na Warriors of Japan (ti byli ještě dřív, než WoG, takže to je jejich "tatík" a měl by být snad ještě lepší :)) a navíc to téma :))

21.4.2011 10:49:55

KungPao
WoJ je pro mě bez debat must have. WoG mě docela lákají, ale už těch "velkých" her začínám a ještě budu mít docela hodně a obávám se, že by se mi pak jen válela bokem.

21.4.2011 11:57:53

sjone
No jo, ale představ si, jak by WoG vypadaly krásně vedle AMDT :))

21.4.2011 16:43:46

:D
Tak já si umím představit všechny wargames vedle sebe.. :D Ale ještě to nemám..:) Jinak jsem nad tím hodně zvažoval a vím, že bych neváhal, ale jsou vyprodané.. Vidíš.. zaváhám, nemám.. ach jo..:(

21.4.2011 16:48:13

brr
Tak mě toto nezaujalo vůbec, hnusná mapa, žetonky jakbysmet, téma pro mě nezajímavé. Ušetřím :)

21.4.2011 18:21:45

...
Zatím to asi stále nikdo nehrál že? EN pravidla již nejsou on-line? Docela bych do nich rád nahlédnul, protože mám trochu obavy z dice-festu (to množství kostek mě celkem vylekalo :) )

12.7.2011 12:04:41

pravidla
se obávám že na netu nejsou a ani nebyly... MMP většinou pravidla na net nedává :(

12.7.2011 12:19:05

Beholder
Dice fest to bude rozhodne, nekde jsem cetl prirovnani "Nexus Ops s historickym pozadim".

12.7.2011 12:22:27

KungPao
na BGG je odkaz, ale nefunkční. V tom případě bez nahlédnutí do pravidel do toho nejdu v žádném případě :) (zlatí GMT :) ).

sydo: tož to jsem to dobře odhadl :), umírání leadrů ma základě hodu kostky mi taky moc nesedí...

12.7.2011 12:32:39

Beholder
Tak to se divím.. já jsem ty pravidla nomálně stáhnul.. MMP je v tomhle v pohodě.. ale už nevím kde ale mám je doma.. :) A rozhodně se mi to líbilo.. Kdyby to bylo dostupné tak už to mám doma.. Mluvil jsem o tom s jedním klukem, co to hraje a moc si to pochvaloval..:) Takže mě to natáhlo an tu hru ještě víc.. :)

12.7.2011 14:58:58

Beholder
Stačí se jen prostě podívat...

http://www.multimanpublishing.com/LinkClick.aspx?fileticket=QYWK9bQZuhE%3d&tabid=65

A omluv se MMPečku kluku jeden! :D

12.7.2011 15:06:04

WoG
Dlouho jsem nad tou hrou přemýšlel. Ten mechanismus s Leaderama mi přijde super. Že to není GMT, ale MMP je třeba pro grafickou stránku výhoda. MMP mám mnohem hezčí mapy a žetony než GMT. (alespoň pro mě) Dice fest naopak zaručuje replayabilitu.

Ta hra pro mě vypadá velmi příjemně, ale to období mi nesedí a raději si počkám na Warriors of Japan (jestli se dočkám). Raději bych to viděl v point to point, ale i tak point to point her už dost, takže to asi neřeším.

12.7.2011 15:37:41

SSZGSA
hmm, není se proč omlouvat, jen jsem napsal že je odkaz na BGG nefunkční a na MMP webu u hry odkaz na pravidla taky není, což je všechno pravda, tak proč bych se omlouval :). Vlastně dosud nevím, odkud máš ten link. Buď jsem slepý nebo je to někde na tom webu schované :)

12.7.2011 15:55:58

Sjone
To jsme dva, take radeji pockam na Japonsko. Ale nejdriv si to radeji zahraju. Kde se sakra toula ta Sekigahara...

12.7.2011 16:02:32

Beholder
He... je to na jejich stránkách.. :) Kde bych to jinde sehnal..

Tak se neomlouvej nooo.. jen aby tě neubylo.. :)

12.7.2011 16:12:53

SSZGSA
ok, tak já se teda omlouvám, že jsem je našel v záložce Support pod zkratkou IGS (což je International Game Series) a bláhově jsem hledal odkaz přímo u hry, jsem to ale vůl. Asi bych se měl fakt omluvit, za to jak to mají přehledně pořešené a já si toho nevšiml :)

EDIT: někdy mi přijde, že jste vy někteří (ne všichni) wargameři příliš upjatí na své modly a dožadujete se nějakým omluv za to když někdo něco zkritizuje (přitom jsem to ani neudělal). To už je trochu paranoia :)

12.7.2011 16:21:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Ach jo.. Nech to být.. myslel jsem to spíš z legrace než na vážno... Ale v pohodě..

12.7.2011 16:45:18

SSZGSA
U Ringa a Beholdera musíš s tou legrací opatrně:-)
Někdy je to vytočí i víc, než použití kostek ve hře:-D

12.7.2011 17:10:57

Marvin
Tož tos nemusel (se SSZGSA jsem si to (snad) soukromně vyřešili). Ale klidně si "kopni" a můžou se přidat i ostatní s tím jaký jsem páprda, který nechápe legraci

A mínusů chci aspoň 10, asi si je zasloužím

12.7.2011 17:22:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Skvělá
Opravdu povedená hra, pokrývající pro mne to nejzajímavější období dějin. Všechno pěkně historicky zpracované (Karel z Blois a boj o Bretaň, častá povstání ve Flandrech). Náhoda samozřejmě veliká, hlavně teda při smrti vojevůdců, ale co, středověk byl drsný a nemohli jste vědět, jestli zrovna tamten pramen je nakažený nějakým svinstvem (že, Filipe V. Dlouhý), či jestli vás někde v lese nesundá kanec (že, Filipe IV. Sličný) :-). Náhoda v bitvách je, ale prakticky vždycky tušíte, kdo vyhraje (většinou statečnější velitel, takový du Guesclin, se statečností 4, to je sekačka na angličany...). Takže i takovému antináhodovému hráči, jako jsem já, to vůbec nevadí. Podle dvou her, které jsem zatím hrál, je to spíš hra na schovávanou a vytlačovanou. Nikdo se do přímého střetu moc nežene. Nejdůležitější na celé hře je příchod nových vojevůdců (a tím pádem více vazalských území) a právě smrt těch starých. Nejhorší okamžiky byly například při heroickém dobytí Flander Filipem VI. z Valois, který to ani nestačil pořádně oslavit a ležel na smrtelné posteli, či vymření všech anglických lordů na francouzské půdě. Moc se mi hra líbí, musím poděkovat The Hammerovi, že ji ukořistil. Už se těším na další souboje o francouzskou korunu!!!

4.2.2012 12:28:50

....

Chcem sa len spýtať majiteľov tejto hry na jednu vec.V návode nie je spomenutý text na zetonoch a keď som pozeral fotky na BGG tak tam bola fotka zetonov kde text je.Ako jazykový analfabet ďakujem za odpoveď.

7.11.2019 11:47:32

Vybíráme z Bazaru

Railroad Ink: Azurově modrá edice
Railroad Ink: Azurově modrá edice
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas