Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zapomenutý klenot, který předčí Twilight Imperium

Ahoj,

mám za sebou tři partie této skvělé hry. Hráli jsme ji s rozšířením a jednoduše mohu potvrdit, že se jedná o jednu z nejlepších her v mé sbírce. Systém akcí je naprosto skvělý. Na svůj tah nečekáte dlouho, akce jsou svižné a bitvy rychlé. Oproti TI je zde okamžitá interakce mezi hráči od začátku hry, mnohem menší prostoje, zajímavé a tematické události, úřady, zámořské výpravy, realistické udržování armád atd.
Narozdíl od TI si myslím, že hra ve čtyřech hráčích je výtečná.Warrior Knights s rozšířením je zkrátka sousto pro gurmány a je s podivem, že taková hra nemá svůj dotisk, případně novou edici. Bez toho se totiž stává zapomenutým grálem, který objevíte náhodou.
4.12.2020 08:39:14 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Re
Souhlasím.... hlásám to o této hře už dlouho..:)
----------------------
Majitel liščí krabice

4.12.2020 10:45:53

...
Souhlas, akorat bez rozsireni je to takovy dost osekany

4.12.2020 13:31:10

Bez rozšíření...
býval problém hlavně s koncem, co si pamatuju. Ale každopádně je to rozhodně jedno z nej rozšíření vůbec.

Já mám bohužel ten problém, že z nových spoluhráčů se na WK nikdo moc nechytá, a právě TI4 preferujou mnohem více. Hádám, že je to určitou "těžkopádností" WK, a třeba i tím, kolik je ve hře věcí a co všechno člověk musí hlídat hned od začátku (i v tomhle je TI4 smířlivější, a dává hráči čas se trochu zorientovat).

⚜⚜⚜
L'Inquisiteur des Jeux de plateau
Montjoie! Saint-Denis!

4.12.2020 14:13:45

starší hra
WK jsme hráli kdysi dávno. A myslím že to nebylo až tak špatné, ale na nás slabé. V té době jsme už měli Runewars což je vylepšený WK s epickým tématem.
Vím že jsme hráli snad 3 hry jenom než jsme WK prodali. Runewars máme doted. Vůbec neznám TI.

4.12.2020 14:43:40

Reprint
JJ spousta starších her od FFG mi přijde lepších než třeba ty nové.. FFG už není co bývalo.. Runewars mám taky do dnes doma ještě tu původní s horama a rozšířením a jsem za to moc rad.. Kdyby udělali Warrior Knights novou edici asi po ní jdu hned...

4.12.2020 15:23:23 | Upraveno autorem (porovnej)

WK
súhlasím, že FFG malo kedysi kvalitu, ako ho predali pôvodní majitelia Asmodee, tak sa rapídne zmenila stratégia a už to zďaleka nie je to čo bolo kedysi (LCG, TCG a podobne nikdy nebola moja vášeň).

ČO sa týka WK, ten som hral 2 či 3 krát. Prvá bola bez rozšírenia. Veľa veci si napamätám, ale pamätám si celkový dojem. Rozšírenie je povinnosť, bez neho je tá hra proste slabá. S rozšírením, je hra lepšia, ale stále to nebolo niečo, čo by ma posadilo.
Miešanie kariet akcií a rozdelenie do kôpok je naozaj inovatívný mechanizmus, ale jedno viem, že mi strašne vadilo, že sa kvôli tomu nedalo nič poriadne plánovať. Bolo to v aspoň podobnej mechanike prebraté do inej strategickej hry? Problém je poradie akcií a potreba plánovania celého kola. Niekedy bolo nutné vedieť aspoň približné poradie hráčov a niektoré akcie si to doslova vyžadovali, aby sa dali ako tak spraviť, ale to sa nedalo nijako ovplyvniť a zvyšné akcie boli následne oveľa menej zmyselné, ale nakoľko už boli naplánované, nedalo sa nič robiť. Ak sa dobre pamätám, ani ten bojový systém bez kociek nebol najlepší.
Čo bolo super, bol ten pocit, že každé kolo bolo ohrozenie. Napadne ma tento, tento alebo tento? Mám ísť preto tam, tam alebo skúsim zaútočiť prvý (ak to dovolí poradie)? Stihnem újsť (ak príde to správne poradie akcií)? To napätie tam vďaka tomu bolo.
Runewars máme aj my, je to jedna z našich naobľúbenejších hier, ktorú aj teraz vždy s radosťou vytiahneme. Určitá podobnosť okrem toho istého autora s WK tam je, vidno že sa nechal inšpirovať, avšak v tomto prípade pre mňa osobne WK vyhráva iba v tej téme. Podľa mňa to nie je až tak dobrá hra a preto sa nečudujem, že WK postupne upadol do zabudnutia. Vznikli neskôr lepšie, zábavnejšie hry a v tomto prípade úplne neplatí tá moja formulka zo začiatku príspevku.
Škoda, že som dojmy nenapísal, keď som to mal v hlave čerstvejšie. :) Hru som predal aj s rozšírkom.

4.12.2020 18:39:30

WK
WK je skvělá i sama o sobě (bez rozšíření), rozšíření to nicméně posouvá ještě o kus dále. Má jedinou chybu - konec nastává příliš brzy, kdy hra teprve začíná, takže je lepší hrát např. na dvojnásobek vlivu, pak to má teprve grády.
Plánovat v ní jde bez vážnější problémů, boj přes karty je super.
Za mě jedna z mých nejoblíbenějších her (ideální hrát v pěti či šesti)!
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

4.12.2020 19:21:28

...

Pro me jsou wk jednou z nejoriginalnejsich her vubec. Herni mechanismy jsem doposud v zadne dalsi hre nevidel. Ano hra je narocna na pocet hracu a cas ale herni zazitek z ni je jedinecny

4.12.2020 19:59:17

Nazor po letech
Sveho casu (rok 2009) to tady byla celkem vyhypovama hra viz diskuze dojmy.
I ja ji podlehl a byl jsem z ni z pocatku nadseny protoze to bylo pro me neco noveho. V te dobe jsem zacinal kupovat a hrat hry ve velkem.
Ale zahy pak prisela hra o truny a pak rex/dune a ty pro me WK zabily.

Tyto hry mi prisly dynamictejsi nez staticky WK.

TI jsem zatim nikdy nehral, tak nemuzu srovnavat.

Nicmene bych byl zvedavy co bych dnes po tech dlouhych letech na WK (zahrany idealne v 5 nebo 6) rikal :)

4.12.2020 21:07:36

WK
Beholder: Ku mne sa dostala práve po rokoch, keby som to prvý krát hral pred 10-11 rokmi, možno by to bolo ináč, v CZ má ako tak pozerám aj teraz celkom silných podporovateľov. Vo svete taký úspech nemá avšak skalní sa nájdu aj tam :)

Kanic: niektoré mechanizmy boli prebraté v Runewars, o ničom inom neviem, ale aj to možno svedčí o kvalite ;)

5.12.2020 11:36:05

:D
Jsem příjemně překvapen a potěšen pozitivními reakcemi na tuto hru po takové době od jejího vydání. Hra mě bavila, na druhou stranu jsem na ní často slýchal kritiku, že je to neakční a složité... Samozřejmně je hra hodně ovlivněná tím, jací se sejdnou spoluhráči, ale to je u těchto her téměř vždy.

Dle mého jedinou slabinou je, že se do hry hůře zaučují nováčci. Proti TI je zde fakt hodně pravidel - teda alespoň tak si to pamatuju z dob, kdy jsem WK několikrát hrál.

Beholder: Tvůj příspěvek hodně odráží mé pocity a vzpomínky. WK nám taky přebyly jiné hry a k WK jsme se už nevrátili. Ale taky bych si to moc rád zahrál a posoudil hru s odstupem řady let.

5.12.2020 12:16:29

Kubis

Souhlasim ze pravidel je hodne a pro novacky je tezke se do hry dostat ale... Hral jsem ji i s nehraci a i tak byli spokojeni. Dodnes si pamatuji, jak vsichni s kominky zlataku na expedici do Ciny napjate sledovali otaceni karty osudu... Ta atmosfera se dala krajet. Proste bozi hra a jedna z tech, kterou bych nikdy neprodal a to i presto, ze dostat ji na stul je skoro zazrak.

5.12.2020 16:13:54

Názory veteránů
Díky za oživení diskuse k této hře.
Zajímavé, že někteří hráči ji hodnotí jako statickou a těžkopádnou. Já mám za sebou mnoho her Twilight Impéria a Hry o trůny. Zatím mi přijde, že WK je z nich nejpružnější. Hráči nemohou tak silně betonovat (pokud se nehraje na krále, který ale stejně přichází až na konci hry), ihned jsou v interakci, mohou mít rozličné strategie atp. Je to dynamičtější a méně statické. Jednoznačně mohu souhlasit s Morthem, že v pravidlech je nízký počet vlivu. Hra tak končí brzy. To jsme dopředu řešili vyšším počtem vlivů. Skvělé na hře je to, že má různé varianty a hráči tak mohou vybrat, co jim sedí. Bgg mód King And Country nabízí další modifikace. Souhlasím, že je to kotel na mozek. Vymýšlení těch akcí je kunšt. Ale pro hráče, co to hraje prvně, mi přijde, že TI je těžší na vysvětlení. Hra o trůny možná zase o něco lehčí.

7.12.2020 17:54:53

Klenot
No pre mna je tato hra klenot a doteraz si bucham hlavu o stenu ze som ju pred dvoma rokmi aj s rozsirenim predal...tato patri u mna k mojim srdcovkam. zial, po prestahovani do inej krajiny som dlhsie hladal hernu skupinu a aj potom co som nasiel niekolko, nikomu sa do WK nechcelo ist, kedze je to hra na dlhsie. po dlhom case som konecne splasil dvoch ludi na zahranie jednej partie ale v troch je WK dost fadny. z frustracie, ze takato nadherna hra vlastne lezi roky v regaly nezahrana, som ju predal.

pre mna a v nasich partiach s kamosmi este na SR, nebola hra vobec staticka. kazde kolo bolo vela debatovania, ziadne velke casove natahovania a kazdy tah bol napinavy, kedze clovek nikdy nevie, kedy presne pride jeho akcia na rad v tom ktorom balicku akcnych kariet.

za mna je jedno jasne - kedykolvek niekto navrhne WK na hranie, som stale za :-) fantasticka hra!

8.12.2020 14:52:34

Příbuznost her
Já hrál nejdříve Warrior Knights, pak Runewars a nakonec Twilight Imperium 4 a vždy mě překvapila jistá podobnost těch her, asi Konieczkova práce? :-)
Nicméně zatímco velkých vesmírných her tu máme více, fantasy nebo dokonce středověkých minimum a je škoda, že nemáme třeba vyladěnou WK 3. edici.

8.12.2020 14:56:52

Droll
Jo to bude Corey, vzpomínal i na to co tu bylo zmíněno, že hra končí brzy.

We had the rights to republish Derek Carver's Warrior Knights, and my boss wanted more than just a new coat of paint. Bruno Faiduitti and Pierre Cléquin took a stab at a redesign, and I was asked to take it even further.

When testing the game, I vividly remembered one piece of advice from Christian T. Petersen: "Your game is too short." This really caught me off guard. The game was already three hours long, and I'd been doing everything I could to shorten it. I didn't heed this advice, and when the game was released, the fan feedback was: "The game ends just when it's getting exciting." Luckily, I got to fix this in an expansion, but this greatly shaped how I evaluate feedback from others.

8.12.2020 15:24:56

...

Tak ono se da prodlouzit hru zvysenim poctu zetonu vlivu na kazdeho hrace, hra pak trva dele. Nicmene to rozsirko hru obohacuje o spoustu dulezitych a super veci jako vynalezy, schopnosti kapitanu, posadku uvnitr hradu apod

8.12.2020 15:44:15

hypotetická otázka
Zašpekuloval by som, prečo sa hra nepresadila a prečo ani v BGG nie je na tom najlepšie (6,9) ? Tématiku to má perfektnú a nie veľmi častú. Pravidlami to je imho na úrovni TI či Runewars. Dĺžkou jednej partie tak na úrovni RW. WK 3ed možno nie je kvôli licencii?

8.12.2020 17:11:06

stOKYi
Ta hra je dlouhá a trend se poměrně krátce po vydání začal měnit ke krátkým hrám a k tomu bych asi přidal i GoT, což je podle mě výrazně horší hra, ale je to prostě Hra o trůny. WK jsou generičtí.

8.12.2020 17:33:06

...
Nutno podotknout ze v roce 2006 nic lepsiho, ba ani zdaleka stejne dobreho ze stejneho zanru nebylo
EDIT: napada me jen struggle of empires

8.12.2020 17:39:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

ZhanGuo
ZhanGuo
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas