Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

napínavé finále / jak začínáte?

Včerejší hra WK mě donutila dotlačit hodnocení na 10, které dávám jen zřídka. Hráli jsme ve čtyřech a od začátku se šlo do sebe. Finále bylo natolik strhující, že jsem z toho ještě teď ťumpachový. Situace na mapě byla následující: žlutý trpěl nevhodně umístěnou startovní pozicí a ze začátku hodně ztrácel. Jehho jednotky podnikaly výpady z pobřežní pevnosti a postupně se vybavily střelným prachem a jinými vymoženostmi, tudíž s ním bylo třeba počítat, i když na vítězství už to nevypadalo. Modrý a fialový (já) ovládali střed mapy, ale slibný rozjezd zbrzdili žabomyšími válkami o město mezi jejich hranicemi. Byli donuceni uzavřít dočasné příměří když modrého začaly ohrožovat tlupy žlutých loupeživých rytířů a fialový vyjel na křížovou výpravu proti zelenému. Ten si od začátku hrabal na svém a má výprava přišla pozdě - přestože jsme mu obsadil pár měst, měl již silné kolonie a bodový náskok, který jsme začali snižovat příliš pozdě. Jeho zbylá města na kontinentu byla dobře bráněna a útok na kolonie by byl pomalý, jelikož nikdo neměl zakoupen Kompas. Tuto chybu už jsme udělali podruhé - jakmile se někdo "trhne" a je na relativně vzdáleném území, nabere body ze začátku a je třeba ho začít hned brzdit, jinak uteče a jde ho jen těžko dohnat. V úvahu přicházelo ještě dobytí zelené pevnosti a omezení přílivu bodů, ale pevnost byla dobře schována za horským masivem v JZ části a i po cestě by cesta trvala dlouho. V zoufalství jsem si příliš pozdě vzpomněl na další podmínku vítězství - kontrola více než poloviny měst. Měst bylo 13, já měl 6... V dosahu bylo město Roczak, al emí rytíři poblíž byli slabí, jejich armády zdecimovány boji s modrým a já už neměl volnou útočnou kartu. V tu chvíli svitla poslední jiskra naděje - od začátku hry jsem si držel titul Předsedy a téměř ho nevyužil, agendy stály za prd, žádné jednotky ani koncese, bída. Nicméně teď byla na pořadníku karta Master Ranger (jednou za kolo vyměn svou právě taženou kartu za jinou z tvé sbírky). Popohnal jsem agendy a Rangera díky dostatku hlasů sebral. Následující kartu jsme vyměnil za útok a hurá na Roczak. I tak ale nebylo zdaleka vyhráno, můj rytíř měl sílu 500, Roczak obranu 300 - tedy 3 karty proti 3. Já si vytáhl 4x Victory a 1x Prevent 100. Co teď? Když město vytáhne 3x Deal 100 nebo 3x Victory, jsem v rejži a vyhrál zelený (bylo poslední kolo). Pokud dám můj Prevent a 2x Victory, eliminuji možnost vítězství města pomocí 3x Deal 100, ale městu bude stačit 2x Victory k remíze. Nakonec jsme si řekl, že 3x Deal 100 nebo 3x Victory je méně pravděpodobné než 2x Victory a dal do boje své 3 Victory. Z druhé strany stolu se ozval maniakální smích - město dalo 3x Deal 100. Má armáda byla rozprášena a chocholy mého rytíře roztrhány. Zelený slavil vítězství. Řeknu vám, že po 4 hodinách to bylo opravdu nervydrásající, proto mám rád dlouhé hry - když s eo něco snažíte takovou dobu, vše si třikrát rozmyslíte, jelikož si nemůžete říct "no co, tak prohraju, dáme hned další čtvrthodinku", ale jde vám opravdu o všechno. I když mi vítězství těsně uniklo, zážitek ze hry byl exkluzivní.

A na závěr anketa: s jakými a kolika rytíři začínáte hru? Já preferuji dva rytíře - Viktorku (trojúhelník +1 Victory) a Harpagona (kolečko, neplatí za jednotky do 450). V prvním kole se snažit obsadit 4 města (rytíři jsou celkem silní, takže by neměli mít problémy, případně mohou i obléhat) a co nejrychlejij z apeníze ušetřené Harpagonem nabrat vojáky a poslat do hry dalšího rytíře (včera jsme vůbec poprvé měl ve hře všechny 4 rytíře). Sakra, hned bych hrál zas :)
14.8.2009 08:13:44

hmm
zapomněl jsem dodat, že to příměří s modrým jsem hanebně porušil a vzal si od něj zpět svá města, muhehe :) jó, nevěřit nikomu, středověk byla zlá doba. Ale vím, že mi to teď ve všech následujících hrách nebude zapomenuto a modrý bude můj úhlavní nepřítel. Nenávist mezi našimi rody bude ohromná a i když se už dávno zapomene na příčiny našeho sporu, naši pravnuci stále povedou krvavé války.

14.8.2009 08:16:17

to Sydo
Nemuze nereagovat! Hru jsem si koupil asi pred tremi mesici, ale zatim jsem nestihnul nastudovat pravidla, protoze nejdriv jsem studoval pravidla k Wotrovi a pak k Arkhamu a pak to chce cas trochu zazit, aby je clovek nemusel za 2 mesice studovat znovu, ale na WK uz se tesim jako malej!

Obzvlast po tomhle prispevku!

Podobnej zazitek, jsem mel naposledy kdyz jsem hrali po druhe Arkham proti Yigovi ve dvou. Absolutni nestihcka a v poslednim kole pred procitnutim prastareho jsem se rozhodoval jestli se pujdu dolecit nebo si vezmu pozehnani. Nakonec jsem si vzal pozehnani a dobre jsem udelal. Sanity jsem mel jedna a tak jsem doufal ze se povede udolat prastareho pred tim nez se bude jeho utok tak silny, ze me spolekne i s hracima kostkama. Nakonec se to podarilo v poslednim koel pred mym sezranim, ale bylo to o nervy!

14.8.2009 08:50:23

Parxel
jojo, Arkham dokáže být taky fest nevyzpytatelný a napínavý. S tou nemocnicí jsi mi připomněl - včera jsme za celou hru neviděli onu neutrální kartu, kterou lze léčit zraněné armády - přišla až v posledním kole a umožnila mi vyléčit rytíře, který pak podnikl útok na Roczak. Tento fakt také přispěl k obtížnému zastavení zeleného - naši rytíři byli vyčerpáni vzájemnými válkami a jejich armády byly většinou příliš slabé na to, aby se mu postavily.

14.8.2009 08:56:04

Sydo
To jsou prave ty okamziky, kdy nahoda dela hru napivou a vznikaji z toho pak ty super herni zazitky, ktery v jinych hrach clovek nema a pak mu ani tolik nevadi ze nevyhral!

Jenom to chce obcas prekousnout to, ze nastane i opacny pripad a to to pak jde od desiti k peti! Ale ty vyhroceny situace
ty stojej zato. Az se vratim z dovolene tak zacnu WK studovat, naucim je pritelkyni a koupim rozsireni. A az budu mit zazity pravidla tak se ozvu a dame to ve vic lidech. Teda jestli budes mit zajem. Tahle hra je pro me zatim takovej cernej petr. A vetsina kamaradu, kdyz neco hraje tak spis ne tak komplexni hry a obavam se ze WK by je dodelali.
:)

14.8.2009 09:13:23

Parxel
jasně, pro WK jsem vždycky, jen z časem tö bývá horší :( Ale od září už snad budu bydlet v Praze, tak odpadne nutnost cestování domů a mohlo by to někdy vyjít :)

14.8.2009 09:15:09

Sydo
V pohode, ono to tak stejne nejmin 2-3 tydny bude trvat nez nastuduju pravidla a trochu je zazijem. Driv to nema cena. :)

14.8.2009 09:29:09

WK
Prosím, prosím, mečem škrábu.. vezměte mě mezi sebe! :D Tuhle hru mám doma ale pořád jsme se k ní nedostal. Což mě hodně mrzí a pokaždé když tu Sydo něco napíše tak se těším zase víc a víc...

14.8.2009 10:15:09

Super report
Zážitky z WK jsou prostě neuvěřitelné. U nás je to podobné, jen zatím hrajeme pouze ve třech, ale i tak ta atmosféra je neuvěřitelná, jen manželka občas vyhrožuje, že jestliže se nepřestaneme hádat, vyhodí nám to všechno z okna :-) Marně jí vysvětlujeme, že tak to musí být.
Anketa:
U nás se to vykrystalizovalo podobně, po pár pokusech můj žlutý baron nasazuje trojúhelník a kolečko, modrý Balduin i červený speedy dělají to samé. Čtyři rytíře jsem měl snad jen jednou já, jinak se dostanem většinou jen na tři.
Jinak minule mi hodně pomohlo, že jsem schválil zákon o maximálním počtu 500 vojáků na jednoho barona, protože speedy si vždycky nasyslí u trojúhelníka obrovskou armádu a terorizuje okolí :-)
Asi si dneska budeme muset zahrát !

14.8.2009 10:17:19

The Hammer
he, ten zákon jsem včera taky prosadil, hodí se přesně kvůli takovým vykukům jako speedy jak říkáš :) mimochodem, takovouhle armádu dokáže pěkně rozhodit ten event, kdy musíš zaplatit za svou nejsilnější armádu - pěkná podpásovka, když to člověk nečeká a nemá tolik našetřeno (nebo je těsně po výplatách) :)

Ale na tu hru se musíme už fakt někdy domluvit, nejlíp nějak dopředu, ať si na to každý vyhradí volno.

14.8.2009 10:28:22

to SSZGSA
Koukám, že nad touhle hrou slintá víc lidí. Jestli jsi z Prahy tak to pak můžem dát společně až se to budem učit. Já jsem se to ani neodvažoval navrhnout, protože z vlastní zkušemosti vím, že když jsme hráli třeba Eufrat a Tifgris s nováčkama tak člověk musel hodně energie věnovat neustálému opakování pravidel a vlastní hru si člověk až tak moc neužil, ale kdyby jsme na tom byli podobně tak by to asi tolik nevadilo.

14.8.2009 11:19:46

Parxel
my jsme první dvě hry naprosto nevěděli, která bije :) I když člověk pravidla ovládá, tak na vytvoření nějakých strategií je třeba mít pár her za sebou, my byli ze začátku rádi, že jsme něco udělali správně - zmatečné a strategicky špatné pořadí karet v hromádkách bylo na denním pořádku :)

14.8.2009 11:30:51

Sydo
S tim pocitam. Na druhou stranu, kdyz jsem videl kolik dotazu je na pravidla Arkhamu, tak me to prekvapilo. Bylo nam to celkem jasne a az na par drobnosti jsme to pochopili hned napoprve. Za to Wotr nam dam dal zabrat fest. Od te doby nehraju nic, dokud si poradne neprectu pravidla.

14.8.2009 12:27:20

Yuri

Variant setup
V našej skupine majú baróni na stole väčšinou všetkých štyroch rytierov hneď od začiatku a snažia sa ich tam aj udržať (strážia mestá aby sa nebúrili).

Posledné hry (s rozšírením) v štyroch a piatich sme hrali s nasledovným setupom (pozn. pre šiestich nefunguje):

1. Pomocou kariet Town levies sa na začiatku každému hráčovi náhodne pridelia dve 100-ové mestá, ktoré hneď od začiatku kontroluje (dá si pod ne marker). Potom si hráči normálne rozmiestnia strongholdy a rytierov na plán, ale rytierov nesmú dávať do miest, ktoré im nepatria.
2. Každý hráč dostane dve náhodné karty misie. Na konci hry dostane dva body navyše za každú splnenú misiu.
3. Do influence poolu dať 15 bodov na hlavu (alebo len 10 ak sa hrá aj s King variantou).
4. Keď by sa malo skončiť posledné kolo, potiahne sa karta osudu. Ak je na nej revolta, tak hra končí, ak nie, hrá sa ďalšie kolo (taká zrýchlená verzia často používanej varianty dvoch revolt. Nepredlžuje zbytočne hru ale zanecháva neurčitosť konca hry).

Posledná hra bola extra napínavá. Víťazstvo nakoniec rozhodli karty misií (a moje obratné pletichárenie proti údajne najsilnejšiemu hráčovi :), keď sa mi podarilo zvíťaziť s 23 bodmi. Ostatní baróni mali na konci 22,21,20 a 18 bodov!!!

15.8.2009 14:07:54

To Parxel
Ahoj, já jsem bohužel z Liberce. ale když by se dohodnul nějaký den a nebylo by to jen na 2 hodinky tak bych přijel. Mohli by jsme zahrát i něco dalšího.Ale ty WK bych rozhodně dal...

16.8.2009 09:24:03

to sydo
zatial si len studujem pravidla, citam FAQ a prezeram fora. ale ako mozes 2 rytiermi obsadit v jednom kole 4 mesta? nie su po utoku vycerpani?

8.11.2009 13:21:35

Gaspar
Akcí Forced March z rozšíření.

8.11.2009 13:25:45

tom

2sydo
Jen tak teoreticky, hrál jsem to zatím jednou, tak si nejsem jistej ničím, ale jak je možný v prvním kole obsadit 4 města když máš jen dva rytíře?

9.11.2009 19:09:18

tom
pozri o jeden a o dva prispevky nizsie :)

9.11.2009 23:29:26

tom

ach jo..
notyvole...to tam fakt včera nebylo! o:) ..

ach jo, asi jsem přepracovanej či co...díky za nakopnutí.

10.11.2009 09:42:51

tom, Gaspar
díky, taky sem se na to chtěl zeptat :))

30.5.2010 17:19:50

Vybíráme z Bazaru

Vládce Tokia + dvě rozšíření
Vládce Tokia + dvě rozšíření
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas