nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Warhammer Underworlds: Shadespire

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: David Sanders
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Útoky

Ahoj. Mám pár otázek ke hraní...
1,Když mám například Karsuse který má v základu dva tipy útoku: sekera s řetězy a brutální sek. Mohu provést oba dva útoky v rámci jednoho kola pouze jednou? To znamená mohu například v rámci jednoho kola dvakrát použít brutální sek. Nebo musím tento tip útoku hrát vždy pouze jednou. Karkus je pouze příklad jde mi o to zda mohu opakovat v jednom kole stejný tip útoku.
2, Při útoku v rámci jedné aktivace na více cílů. Vše se děje v rámci jedné aktivace? Všechny útoky na více cílů? To znamená pokud mám tu možnost mohu vrámci jedné aktivace zaútočit na více cílů?
Je to jen jedna aktivace ale více útoků? Chápu to správně?
Díky za odpověď a doufám že je to srozumitelné.

Upraveno autorem (porovnej)

10.9.2019 12:53:46

Re:

1. Asi takhle. V jednom kole (fázi) můžeš jednoho bojovníka aktivovat klidně 4x a klidně s tím jedním bojovníkem 4x provést útok. Neplést si s akcí Charge. Tu lze provést u jednoho bojovníka ve fázi pouze 1x, ale klidně 4x u 4 bojovníků.
2. Pokud máš možnost, pak můžeš. Hází se za každého nepřítele zvlášť. Tuto vlastnost mají některé zbraně v základu nebo to povoluje např. karta Mighty Swing a pod.
Tam se útočí na všechny nepřátelské bojovníky v přilehlých hexech, jen pozor na jejich Support a je potřeba nepřátelské bojovníky vybírat s rozvahou. Některé nelze zatlačit a někteří v rámci reakce na nepovedený útok dokáží dát ránu zpět a tím tě zatlačit a zmařit ti další provádění útoků. Vše se děje v rámci jedné aktivace.
Snad vysvětleno. ;-)

0 | 10.9.2019 23:49:49