Warhammer Underworlds: Nightvault

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Warhammer Underworlds: Nightvault - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: David Sanders
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nekompetitivní hraní?

Ahoj,

rád bych si pořídil hru typu WU:Nightvault, ale mám trochu dilema, jestli to je vhodné jen pro rekreační hraní? Nemám dost času ani financí, abych investoval do každé expanze, navíc v mém okolí není nikdo, kdo by nějak kompetetivně hrál. Líbí se mi, že je to relativně rychlá hra, má krásné figurky a není potřeba používat pravítko díky hexům. Hledal jsem na internetu, ale nenašel alternativu, která by mě dostatečně oslovila.

Rovněž si kladu otázku ohledně toho, zda nepočkat na 3. sezónu WU: Dreadfane, nebo naopak jít do 1. sézony WU: Shadespire, dokud se dá ještě sehnat, ale zas mi přijde škoda, že tu absentuje magie. Jak to vidíte vy?

Ještě mám poslední otázku. V případě, že si hru pořídím, tak se mi nejvíce líbí warbanda Magore's Fiends, ale je pouze vydaná v rámci Shadespire, jak je to s ní, kdybych jí chtěl využít např. v Nightvaultu? Předpokládám, že k magii jsou potřeba karty. Ty jsou univerzální a můžu je použít právě pro zmíněnou warbandu z předchozí sezóny, nebo je to jinak? Díky moc za vaše odpovědi.
10.6.2019 11:38:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Wladyk
Nemusíš hrát vyloženě kompetitivně, hru si užiješ určitě i jako hobík. Jen je potřeba říci, že musíš najít spoluhráče, které to bude bavit alespoň na takové úrovni, že si třeba těch pár figurek nabarví a bude je bavit si sestavit nějaký herní balíček. Pokud bys měl pořád hrát jen s těmi základními předpřipravenými... tak raději vol jinou hru.

Jako základ určitě koupit WU: Nightvault a k němu si kup jakoukoliv warband, která se ti bude líbit. Zejména pokud nebudeš hrát turnajově, tak je to vcelku jedno a záleží spíš, jak se ti líbí modely a případně zaměření dané frakce. To, že warbanda vyšla ještě v první vlně (Shadespire), neznamená, že si jí dnes nezahraješ. Pravidla jsou zpětně kompatibilní a klidně proti sobě mohou stanou warbandy, které jsou hodně kouzlící proti warbandám čistě s meči a dýky. To není žádný problém.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

10.6.2019 12:08:07

Zhan_Shi
Díky moc za radu, jsem rád, že se to dá hrát i mimo kompetetivní hraní. Musím uznat, že zatím z těch základů se mě nejvíc líbí právě WU: Nightvault, tak mě tvé doporučení potěšilo. Nicméně ještě nad tím budu uvažovat, rád bych si to pořídil, ale asi bych byl jediný v okolí, kdo by to měl. Otázka je, jaká by byla k jiná herní alternativa, abych nemusel řešit, zda tu je ještě někdo, kdo by to sbíral? Můj nejčastější deskoherní parťák je moje žena, takže pochybuji, že by do toho šla. Ráda si zahraje, ale hry většinou vybírám já.

Hodně mě lákají i figurky samotné, moc rád bych měl něco od GW. No a přiznám se, že právě vaše videa z deskofobie ohledně barvení figurek mě akorát víc podpořily v tom, že nabarvené mohou vypadat naprosto skvěle, a že bych byl rád vlastníkem nějakých těch miniatur právě od GW.

11.6.2019 11:46:45

Vybíráme z Bazaru

Sierra West
Sierra West
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas