Warhammer Quest: Blackstone Fortress

xxxxxxxxxo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Warhammer Quest: Blackstone Fortress - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Jervis Johnson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj,
Zvažuji, zda si pořídit Blackstone Fortress a zajímal by mě váš názor na hru. Mám rád příběhové hry, RPG a dungeon crawlery a taky figurky.
Hrát budu nejspíš sám (to by neměl být problém), protože naše skupina se schází zřídka.
Mám(e) nahraný Gloomhaven (chápu, že se to nedá srovnávat z hlediska mechanik; euro proti házení kostkou) a tam se mi líbil ten prvek, že po určité době došlo k nějaké změně mechanismů (ať už zpřístupnění očarování, nebo nových povolání, apod.), ale četl jsem dost názorů, že Blacstone Fortress, byť taky legacy hra, se časem dost ohraje a systém misí je pak už dost generický a dostaví se stereotyp. Je potřeba oběhat několik "grindovacích dungeonů", než se parta posune dál a časem se to dost ohraje.
Přijde mi to trochu oddechovější, než Gloomhaven ve smyslu, že když nepadá kostka, tak prostě nepadá, ale když v Gloomhavenu člověk špatně zahraje karty, tak dostane od té hry za uši mnohem víc...
Budu rád za vaše názory a postřehy, případně návrhy, kterým směrem (jakou hru) se vydat. A co se vám osobně na hře líbilo nebo nelíbilo.
Díky
T.



29.1.2020 16:58:11

dojmy
Tak s Gloomhavenem bych moc nesrovnával, tady se háže pořád jenom kostkama, úplně na všechno, prostě Games Workshop, no.. jako oddechovka ale dobrý, když se člověku nechce moc přemýšlet.. ;)

29.1.2020 20:48:46

To Transience
Ahoj
Pokud jsi ještě neviděl Jouob.cast@237, tak se na to podívej, Aleš tam svoje první dojmy docela hezky popsal.

Já mám dohranou základní kampaň a přijde mi hodně důležité, jestli tě baví lore WH 40k. Pro mě osobně je to to nejlepší, co hra nabízí.
Jinak jsme hru ukončili, jestli se nepletu, na 6 nebo 7 misí. Když jsme vlezli do Strongholdu, vždy jsme v něm našli dost Clues na to, abychom rovnou vyrazili do dalšího. Víc misí bych asi ani hrát nemusel, stereotyp se opravdu postupně dostavil.
Náhody je ve hře opravdu požehnaně, jestli ti to nevadí, tak je to další důvod do hry jít.
Hra v jednom hráčí bude dost náročná na obsluhu. Zvlášť, když hraješ tah nepřátel, musíš udělat hodně věcí. Házet, hledat v tabulkách, vyhodnocovat jejich akce atd. Ve více lidech si ty činnosti rozdělíte (jeden hází, aktivační kostkou, jeden vyhodnocuje, jeden hýbe figurky), sám toho budeš mít nad hlavu.
To jsem ale psal spíš negativa. Nechci tě odradit, podle mě je to dobrá hra a stojí za to.

29.1.2020 21:16:25

To Kubicvak
Díky za ti za tvůj vhled, projel jsem si JOUOB podcast, i gameplay od Yedleho a pročetl nějaké další recenze na BGG a půjdu do toho. Pokud si teď pořídím krabici, tak mi stejně bude trvat dlouho, než ji zkompletuji a do té doby bysme mohli začít hrát pravidelněji.

31.1.2020 07:21:38

Dvakrát

Omylem jsem to vložil dvakrát

31.1.2020 07:21:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vzdor!
Vzdor!
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas