Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stavba balíku

Nikdy jsem nebyl "magikář" a nestavěl balíky, vždycky jsem hrál random, často se všemi kartami daných barev. Protože jsem ale začal kupovat všechny battlepacky k WH:I docela bych ocenil pár tipů na funkční balík. Ze začátku by mě třeba zajímalo, jaký máte zhruba poměr karet unit/support/tactic v balíku. Díky za tipy ;-)
10.8.2010 13:23:11

...
To je strašně těžký říct. To záleží na jakém principu ten balík chceš založit. Dost populární jsou balíky bez unit založený na těch indirect damage bolt throwerů. Pak jsou známý z MtG tzv. mašiny a to je zas balík čistě založený na potvorách a brutálním útoku záplav malých, nebo několika velkých. Pak jsou tzv. kontroly, které jsou spíše o řízení hry pod tvojí taktovkou, kde je hodně kouzel a pár spolehlivých potvor. Těch druhů balíků je téměř nespočet. Jinak já upřednostňuju získávání zdrojů a karet pomocí supportů více než unitama. Ale je to vážně o tom, jaký princip zvolíš a to, co sestavíš je výsledek toho krásného procesu, kterému se říká deckbuilding.

10.8.2010 13:38:08

Re
Díky za vysvětlení. Řeším to hlavně proto, že jsem včera smíchal balík high elfů s půlkou neutrálních karet a měl jsem neustále milion supportů a taktik, ale žádný jednotky :-)

10.8.2010 13:41:09

Eyron
V prvé řadě je třeba říct, že variabilita je (podle mě) opravdu velká, na to, že těch karet není ještě tak moc, ale i tak už mám obrovské dilemata, které karty vyřadit a které zařadit :).

Co mám vyzkoušené 100%, tak je to, že když dáš do balíku více jak 50 karet už to nechodí, tak jak by mělo. Můj strop je 55 karet, ale pokud možno tak těch 50.

Poměr unit/support/tactic nelze nějak striktně určit, protože jde sestavit balík bez jednotek, ale i balík bez taktik. Co asi nelze, je postavit balík bez supportů (hlavně tedy budov). Taková Contested Village a Warpstone Excavation jsou jasné karty na zdroje do každého balíku a pak každá rasa má různé další supporty, které se určitě hodí (trpasličí Keystone Forge, Mining Tunnels, empire City Gates, Shrine to Taal, Derricksburg Forge, high elfí Repeater Bolt Thrower, Dragon Mage Wakening, The Glittering Tower, atd...destrukci nehraju, takže tam nevím). Tak stejně bych mohl pokračovat s taktikama a jednotkama. Ale obecně by se dalo říct, že je v balíku více supportů a jednotek a méně taktik.

Co se týče skládání více rasového balíku, tak s tím zatím nemám zkušenosti a mám z toho trochu strach aby to fungovalo, takže zatím hraju čisté mono decky.

10.8.2010 13:42:28

Monodeck/Multirace
Tak se skládáním ras mi to přijde mnohem zajímavější. Monodecky jsou pohodlné, ale méně variabilní. Úplně čistí se mi líbí třeba HE (chápej čistý jako rasově, bez neutrálních karet to vážně nefunguje nikdy). Taky je hodně těžký určit kde je ta hranice co zařadit. Určitě bych začal jednou hlavní rasou a kní přidal pár karet z jiné (lépe nějaké taktiky), které ovšem moc nezdražují cenu karty o loajalitu. Často se právě vyplatí připlatit si 1 navíc za loajalitu a mít efekt cizí rasy. Dobrým oříkladem za všechno je třeba Empire jako základ a Trollslayers z trpaslíku jako hlavní bojová síla. Za 4 suroviny 3/3 do Empiru? Jasná volba! Vždyť Empire má za 4 většinou tak leda 2/2...

10.8.2010 14:10:04

Re
Tak do více barev v balíku se zatím pouštět nehodlám.
Ale když tady čtu o rasové čistotě, tak mě trochu děsí, že jsem si spletl web :-)

10.8.2010 14:14:00

==>Eyron
Tak tos mě pobavil. Ale jinak pište. Core set je doma, tak si moc rád poslechnu jak míchat balíky. Mně osobně právě multirace deck hrozně láká. Brácha je tradičně (od PC) zvyklej na Chaos a občas Orkáše a já zase Empire a High Elf... Tak to moc rád zkusím mixnout. Ale ještě jsem pořádně nespolikal pravidla :D

10.8.2010 14:28:35

ipetrk - pravidla
Pozor na jednu věc a to, že jsou navíc dvě herní fáze a to fáze č. 0 - začátek kola, kdy se hrají efekty, které se spouštějí na začátku kola a potom mohou mít oba hráči akce a potom je navíc fáze č. 5 - konec kola, kdy se spouštějí efekty, které se mají spustit na konci kola. Toto je změna uvedená ve FAQ a je dobré, že když ti zůstanou nevyužité zdroje, tak jimi můžeš zaplatit akce ve fázi č. 0, což dříve nešlo a zdroje vždy propadly.

Pokud jde o neutrální karty, tak já osobně s nimi moc nehraji, ale dávám přednost vždy kartám jedné rasy, kterou hraji. Jak zde již bylo řečeno k poměru karet jednotek a ostatních, tak opravdu záleží na tom jaký balík hraješ. Např. můj rychlý orčí balík obsahuje hodně levných jednotek a méně ostatních karet. Proti tomu balík temných elfů + skaveni mám více kontrolní a tam je to asi 50/50.

10.8.2010 14:56:29

Deth
Je pravda, že přibyla nultá fáze begining of the turn, ale 5. fáze zůstává stále stejná a vlastně to ani není fáze ve které by se něco dělo. V této fázi prakticky jen oznámíš spoluhráči, že může jet, nic jiného. Poslední možnost, kdy můžou oba hráči hrát akce je na konci souboje (tedy na konci 4. fáze - battlefield phase). Ale je to jen detail, defakto ten konec 4. fáze splývá s 5. fází a většinou říkáme: "na konci kola ještě hraju tohle...". :).

10.8.2010 15:05:09

Beholder
Ano, ale já jsem také nic jiného neříkal :-) .

10.8.2010 15:10:53

Deth
no psal jsi že přibyly dvě nové fáze (0. a 5.), ale ona přibyla jen ta 0., tak mě to trochu zmátlo ;)

10.8.2010 15:15:13

Deth

Beholder, ipetrk
Beholder
Ano, to jsem napsal, protože ve FAQ mají Konec kola pod fází č. 5. Ale je to detail, to je pravda.

ipetrk
V jiném vlákně fórum k této hře najdeš odkaz na stránky, kde si lidé tvoří balíčky a právě zde jsem hledal inspiraci pro tvorbu svých vlastních balíčků. Zejména, jaký poměr různých druhů karet používají jiní. To mi pomohlo v době, kdy jsem tápal jako ty.

10.8.2010 18:09:35

Deth
Ale vždyť v pravidlech co jsou v core setu je konec kola taky ve fázi 5 :)

Ale to je fuk už toho nechám :)

10.8.2010 18:40:58

Beholder
No jo, já nevím proč žil v omylu, že 5. fáze tam byla přidána. Stydím se, a moc :-) .

Tak a ať jen nespamuji, tak zde je odkaz na stránku tvorby balíčků: http://deckbox.org/

10.8.2010 18:45:25

==>Deth
Díky moc za asistenc. Zítra je v plánu prvních pár her. Takže nejpozdějc večer tu přibude halda dotazů :D

10.8.2010 21:26:56

ipetrk
Kdybys potom chtěl, tak bych s tebou klidně zahrál. Moc s kým hrát nemám. ;)

10.8.2010 21:33:39

Multirace - EMP+HE
Koukal jsem se na stránky doporučené Dethem o stavbách balíků... a proto se chci zeptat zkušenějších hráčů - proč se nehraje mix High elfů a impéria? Prvních 5 stránek a nic...? Jedinej mix je Dwarfs a High Elfíci...
Nehoděj se? Nebo se před sebou styděj??? Nemaj se rádi?! Proč??? :D

10.8.2010 21:36:15

Chaos vs orcs
Chci se zeptat někoho, kdo WHI hraje a uměl by poradit.

Mám tyto dva balíčky:
orcs - http://deckbox.org/sets/62482?v=v
chaos - http://deckbox.org/sets/62477?v=v

Mám jen dvě otázky. Protože s touto hrou začínám, neumím posoudit jestli tyto dva decky budou ve hře proti sobě rovnocenné - alespoň tak, aby jeden neustále nevítězil. A druhá - pokud bych je chtěl doplnit, která dostupná rozšíření WHI byste pro ně doporučili.

19.7.2011 23:41:18

Sinuhet
Řekl bych, že ork bude vyhrávat tak 65 - 75 % her... Chaos byl donedávna druhá nejslabší rasa a až ty novější rozšíření (řekněme MotD a dál) mu pomohla mít dobrý deck. Pokud orkovi dojde na ruku snotling pump wagon a lobber crew, tak než rozjedeš macro u chaosu, tak ti shoří jedna zóna a pak druhá je otázka kola dvou.

Navíc v obou balíčcích chybí klíčové karty typu contested village, warpstone excavation/innovation.

Pokud jsi náhodou z Brna, tak se můžeme někdy sejít a já ti ukážu proč, co a jak. Mám nahráno v různých kombinacích cca 200 her, takže snad budu aspoň trošku fundovaný :)

Ad rozšíření - problém je, že většinou každé rozšíření má pár dobrých karet, které se hodí do některého decku. Nejlepší máš na deckboxu si dát výpis všech karet (jedné rasy?) a z toho si zkusit postavit deck, který by ti vyhovoval. Pak se jen podíváš, která rozšíření nemáš a ta koupíš (případně na test naproxuješ).

20.7.2011 02:00:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Aldarann
Díky za skvělou odpověď - takže si z toho odnáším:

- chaos posílit nebo orcy oslabit

- chybí klíčové karty - no pokud chybí v obou, nevidím to jako velký problém. Možná dodáním těchto karet do chaosu bych mohl oba balíčky vyrovnat.

Mám to opravdu na to, abych hru poznal a aby měly oba balíčky přibližně stejnou možnost vítězství. Teprve poté jestli mě hra chytne budu řešit, co kupovat dál.

20.7.2011 17:32:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Aldarann
V bazaru jsou na prodej balíčky karet WHI - zkoumal jsem zda má cenu je kupovat a pak z nich namíchat lepší balíčky, jenže se mi zdá že hodně karet je společných, tak je kupovat asi nebudu.

20.7.2011 17:36:07

deckbox.org
Netušíte, proč již několik dní nejsou dostupné stránky www.deckbox.org?
Vypadá to, že skončily a já si je tolik oblíbil, protože když jsem si "rozházel" některý ze svých úspěšných balíčků, tak jsem jej měl zde uložený a pak nebyl problém se k takovému balíčku zase snadno vrátit.

31.5.2012 07:21:24

deckbox.org
deckbox už pár dnů zase běží...

13.6.2012 12:16:05

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici
Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici
Akt. cena: 891 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas