Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Slabi orkove?

Dnes jsme poprve hrali W:I. Hrali jsme dve hry trpaslici vs. orkove a orkove dostali vzdycky pekne na prdel. Cekal jsem od orku, ze budou mit nejakou brutalni silu, ale az na vyjimka ma vetsina jednotek jen jednu power icon. Trpaslici byli silou srovnateli a meli hafo zivotu a plno dobrejch supportu. Trpaslici se asi po peti kolech zabetonovali a bylo tezky s tim neco delat. I ceny za jednotky se me zdali nevyvazeny. Cenove srovnatelne jednotky byli u trpasliku vzdy o neco lepsi. Da se se skretama ze zakladniho baliku vubec vyhrat nad trpaslikama? Jaky mate zkusenosti? Jinak hra nas uplne nadchla a tesime se, az vyzkousime imperium a chaos. Pak zkusime michat vlastni baliky.
7.1.2010 23:13:13

oplprokop
tak to jsi asi první člověk co si myslí, že jsou orkové slabí :). Koukni na české stránky http://warhammerinvasion.webs.com/ ,tam jsou mimo jiné i statistiky z ligy, kterou hrají v Praze. (akorát nevím proč, nejde tam teď zobrazit ta podzimní liga 2009 co už se odehrála). A Orcové to drtili nejvíce ;)

8.1.2010 00:25:45

ani ne :-)
Já Orky rozhodně za slabé nepovažuju. Jejich síla je v rychlém vykládání levných jednotek. Nejsou do dlouhých bitev, kde ztrácí, musí od začátku vyvýjet maximální tlak. Noční můrou ostatních ras je pak orčí "Trolí zvratky" nebo jak se to jmenuje, která prostě a jednoduše smete všechny jednotky ze hry.

8.1.2010 01:21:29

Opl
Mno tak teda ze svych zkusenosti muzu rict, ze slabi nejsou. Kdyz s nima hrajes dobre, tak si napumpujes velice rychle utocnou silu a soupere prejedes. Zvlast treba trposi potrebuji nekolik kol, aby se zabetonovali, to jim Ork vetsinou neda;)

8.1.2010 08:59:24

souhlas
Souhlasím, s klukama.Zvláště s novým battle packem a jezdci na pavoucích, mi přijdou enormě rychlí. (Jinak myslím, že se sprostá slova nepoužívají, docela mi vyhovuje, že má tenhle web úroveň.)

8.1.2010 09:28:14

...
asi to jeste neumime:) uvidime po vice hrach

8.1.2010 09:28:24

rbx

...
dnes jsme dali se Sydem dvakrat partii orkove vs. trpaslici a ja jsem za trpasliky dostal dvakrat na prdel. Poprve totalne, podruhe uz to tak jednoznacne nebylo a mit tak jeste 2 kola, tak je Sydo dead. Kazdopadne me orkove rozhodne slabi neprisli. Cim me zdrtil brutalne podruhe, byla karta taktiky, ktera vsem utocicim jednotkam davala kladivko navic a sile 15 jsem se nejak nedokazal vyrovnat.

27.5.2010 23:04:49

-
Ta taktika dává dokonce dvě kladívka navíc. :)
Jinak podle mě jsou v Core Setu nejsilnější právě Orkové, za nima Trpaslíci a Empire, nakonec Chaos.
Co se týče i Battle packů, tak tam je nejsilnější cokoliv + Skaveni (tedy Dark Elfové, Orci, Chaos).

27.5.2010 23:23:23

orkové
já souhlasím s tím, že Orkové jsou opravdu velmi silní. Nejhorší je odolání jejich rychlému nástupu. Pokud se to podaří, dá se ještě vyhrát. Já osobně mám z nich velký respekt, protože velmi rychle nasypou do battlefieldu jednotky, dají si sami sobě do držky a pak dávají velkou damage :). battle packy dost posilují všechny rasy, takže se síly jakž takž vyrovnají, ale v core setu jsou trpaslíci rozhodně nejsilnější

27.5.2010 23:55:50

edit
ale v core setu jsou ORKOVÉ rozhodně nejsilnější...

27.5.2010 23:56:48

rbx

Beholder
uz jsem se lekl, ze jsem dvakrat po sobe prohral s nejsilnejsi rasou. Ale povedl se mi majstrstyk - prohral jsem s lidma svou prvni hru tim, ze jsem dobral balicek karet. :-) Prvotne jsem si totiz myslel, ze za utoceni se plati, takze jsem neutocil a spise rozvijel sve hmotne statky. No nic, to byla jen takova vsuvka zacatecnika :-).

28.5.2010 12:25:05

Deth

Orkové
Když hraju s Kodlem, tak jsem v poslední době zpravidla prohrával s jeho Trpaslíky (já Orky). Ovšem potom jsem zlevnil balík a překopav ve prospěch jednotek nad ostatními kartami. V balíku nemám jedinou šedou - neutrální kartu a najednou hle, výhry přicházejí.
S dalším hráčem trpaslíků jsem dokonce vyhrál hru s tím, že jsem po celou dobu bral jen 4 zdroje a jednu kartu.
I přes to se domnívám, že nejsilnější právě trpaslíci jsou, za nimi Orkové a potom Temní elfové/Skaveni. Na chvostu vidím Impérium.

28.5.2010 12:33:45

rbx
z toho si nic nedělej, lidi se velmi rychle ulížou zvlášt když hrají třeba city gates. Já jsem nedávno vyhrál s lidma tak, tak. Měl jsem půjčený balík obalený ve FFG obalech, kupa jak blázen, říkal jsem si času dost. A když jsem trošku přebuřil quest zónu + 2x city gates na stole a poslední 2,3 kola bral cca 9 karet, tak jsem velmi rychle ztuhl, ale nakonec to těsně vyšlo :)

28.5.2010 12:51:49

-
Ono taky záleží jaký máte pravidla na stavění balíčku, ale v pokročilejším stádiu (což znamená komplet možnosti) jsou nejsilnější Orc/Dark Elf + Skaveni, jejich rychlost je opravdu burtální. Navíc když už v prvním kole vyložíte Deathmastera... Konkurovat může celkem trpasličí rush, ale je to více o štěstí, přesto se to dá. Kontrolní balíčky zatím uplatnění tolik nenajdou, ale začíná se blýskat na lepší časy. :)

28.5.2010 15:56:23

Slabí orkové? Ne
Tak se musím pochlubit svým balíčkem orků zde:
http://deckbox.org/sets/7589?v=v
který je velice úspěšný proti Trpaslíkům.
Nevím ovšem, jak by fungoval proti jiným rasám, ještě nebyl odzkoušen, ale protože bojuji zpravidla právě proti trpaslíkům, tak není důvod něco měnit.

29.5.2010 17:06:30

rbx

Vasekre
Pravidla nebyly, hráli jsme to s náhodné rozmichanymi kartami ze základního setu.

29.5.2010 19:28:53

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE
Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas