Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Proč jste přestali hrát?

Vzhledem k tomu, že jsem si všiml upadajícího zájmu o tuto hru během letošního roku, zajímalo by mě, proč jste se od hraní W:I odvrátili? Vždyť na začátku se začala komunita kolem této hry pěkně rozrůstat.

Já a mí dva spoluhráči hru máme rádi pořád stejně. Stále si stojím za tím, že jde o nejlepší hru pro dva, jakou znám. Nemyslím si, že je nutné pro to, aby hra bavila, jezdit na různé turnaje. Podle mě se hodí dobře i na běžné "domácí" hraní.
Děkuji za reakce.
24.11.2011 09:51:58

Deth
POdle mne s tím lidé přestávájí, bud kvůli času a nebo, že jejich parťák přestal. U tebe to drží, protože na to máě nadšené spoluhráče. Já mám problém, že se fakt mám potíž sejít s kamarády. JInak nadšence na to mám. :)

24.11.2011 10:17:53

Deth
No nám se W:I líbila taky hodně. Ale od doby co máme Agot lcg tak když je čas a volíme co hrát, vyhraje vždycky Agot. Lotra lcg hraju asi nejvíc ale nejčastěji jako solitér. Dva hrajem Agot. Nevím proč to tak je, ale bohužel je to tak. W:I je ale samozřejmě dobrá hra. Možná kdyby šla hrát solo, tak jí budu střídat s lotrem lcg.

24.11.2011 14:56:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Deth
Já pořád stojím za tím, že ta hra má geniální principy a líbí se mi. Bohužel právě s tou velkou komunitou souhlasit nemůžu. Systém LCG je jako stvořený na nějaké turnajové hraní a ne naopak jen na domácí žvýkání. Přijde mi to tak trochu jako koupit si profi lyžařskou výbavu a pak si jezdit v zimě za domem na kopečku. Absence komunity a vůbec změna systému LCG na kompletní, ale o 1/3 dražší Battle packy mě postupně odradily od další koupě. Hra je to dobrá, rád si ji zahraju pokud bude v cizím vlastnictví.

24.11.2011 15:35:26

Není s kým v Brně hrát, a tak jsem postupně přestal kupovat i Battle Packy. Možná ještě Legends pořídím, ale víc nic.

24.11.2011 17:03:43

Havelock
Já to beru tak, že mě ti dva spoluhráči, kteří balíčky stále kupují (jeden z nich stejně jako já všechno), mi bohatě postačují k tomu, aby mě hra bavila a nepotřebuji turnaje.
A já zase ten nový systém 2x20 karet uvítal. Protože strkat do balíčku karty, které nejsou alespoň 2x podle mě nemá skoro žádnou cenu.

JayDee
Jo, Legendy jsou dobrý. Původně jsem měl strach z nevyváženosti, ale nakonec se ukázalo, že nejsou přehnaně silné a v některých balíčcích je ani nemám a nevadí mi, že je soupeř hraje.

Jinak LOTR: TCG kupuji také (vše) a baví mě moc, ale ten hraji skoro výhradně solo. No a více LCG bych neutáhl, tak po ostatních ani moc nekoukám.

24.11.2011 17:22:24

to Deth
prave to, ze se tam musi strkat ty 2 nebo 3 stejne karty mne docela odrazuje

24.11.2011 17:25:26

ndru
ale to přece děláš i u ostatních deskbulding her Magicem počínaje a troufám si říct Dominionem konče.
Až budu mít doma dostatek karet na tvorbu balíků u LOTRa, tak buď přestanu hrát karty z Core setu co jsou 1x, nebo si pořídím druhý Core set (jak se znám, vyhraje druhá možnost). U W:I jsem si Core sety pořídil tři :-) . Radši nepočítám, co mě už W:I stálo.

24.11.2011 17:34:01 | Upraveno autorem (porovnej)

to Deth
mno konkretne MtG neni dobry priklad (e; jednak jsem u MtG tezky fanda 100+1 highlanderu a MtG ma takovy cardpool, ze bez vetsich potizi najdu hodne podobne fungujici karty. a taky u MtG krasne funguje prodej singlu. ma mraky pcd.... ale je proste na trhu hoodne dlouho (e;
ale uz jen prvni edice MtG (pres PC - nemam v kartach milionove meni) se mi hraly lepe nez core set Wh:I

napr. netrunner je pekne hratelny (a extremne znovuhraelny) uz jako sealed

uvidim jak dopadnu s l5r

24.11.2011 17:47:02

re
No já končím s kupováním BP až dokoupím Fiery Dawn. Ač se mi to moc líbí, asi nejsem "karetkový" typ. Mám spoustu her, hraju spoustu her a na pravidelné hraní, vymakávaní balíčků a zkoumání komb na netu nezbývá čas. Takže když náhodou přijde JayDee, tak já nějak rychle vyberu dohromady pár karet (o kterých myslím, že by mohly fungovat dohromady) a pak dostanu hroznej klepec a nebaví to ani jednoho :-)

24.11.2011 17:56:12

ndru
Já měl namysli, že prostě v balíčku člověk "nemůže" mít jednu kartu s konkrétní schopností. To vlastně potvrzuješ, když v MtG potom používáš karty, které fungují skoro stejně.

Já si Magic zkusil, když už jsem hrál W:I a skoro vůbec mě to nebavilo, tak jsem to zase poslal dál (prodal). Pro upřesnění se mi nelíbil herní mechanismus. Ten z W:I nebo i LOTRa je pro mě super.

Ale, když jsem toto vlákno zakládal, fakt mi šlo o to, aby se každý podělil, proč přestal W:I hrát, protože i na vlákně FFG jsem našel různé postřehy, že se komunita zmenšuje. Ba dokonce zazněly obavy, že by hra nemusela být dál vyvíjena. Tomu ovšem nevěřím a nikdo zodpovědný to také naštěstí nepotvrdil. Jen jsem překvapen, že ještě nebylo ohlášeno další velké rozšíření W:I.

24.11.2011 18:02:03

to Deth
mno. ja se dlouho rozhlizel. pak se rychle rozhodl. zacal. a ted rychle koncim.
castecne averze vuci hernimu svetu. jinak spousta baliku, co jsem nasel je na jedno brdo a ty funny mi zas nefungovaly
je pravda, ze jsem mel ponekud mensi cardpool, ale princip mne proste nechytl (resp. chytl jen na kratko). napr. po particce Netrunnera (jedno jestli test 'sam proti sobe' nebo s nekym dalsim) mam chut hrat dalsi hru a dalsi a dalsi. u Wh:I spis ne (a neni to vystavenosti jako treba po particce Dreamblade)

24.11.2011 19:28:56

Eyron
Tak já tedy už vůbec na i-netu nehledám na deckboxu.org balíčky hráčů. Dřív jsem se díval pro inspiraci, dnes si to stavím tak, jak myslím, že to bude fungovat a po jednotlivých partiích dolaďuji.

Jen tak pro zajímavost, škoda že končíš před Capital cycle, protože zde je zajímavé to, že každý z 6 battle packů je věnovaný některé z 6 ras a ta hraje v každém balíčku prim. Potom člověk, který stojí pouze o jednu konkrétní rasu "nepotřebuje" další balíčky. Mě se na tom ovšem líbí to, že v Capital cycle změnily složení a je to zase aspoň nějaký změna. Já jako hráč převážně orků se moc těším na The Iron Rock, kde hrají orkové prim.

24.11.2011 22:11:44

WH: Invasion
Já hře zůstávám věrný. Z karetek bych ji řadil k těm lepším, aspoň dle toho co jsem odehrál já. Musím přiznat že i LCG systém mě bere, člověk do toho neinvestuje tolik co do boosterů a shánění raritek. Takže každý má stejné šance..

Každopádně prostě hra na příjemné sobotní odpoledne..

25.11.2011 00:18:37

njn
kdyz jde o hrani a ne sber karet, tak rerovost karty negarantuje jeji (lepsi) hratelnost. a pokud jsem sberatel tak mi jedna bohate staci

25.11.2011 08:09:15

*
Času je málo a her je moc. (: Nedávno jsme s kamarádem odehráli draft a přiznávám, že se těším, až to zase zopakujeme.

25.11.2011 12:25:50

Proč přestávám proxovat a hrát invasion
Díky nemoci jsem měl chvilku času projít si databáze a fóra, abych zjistil, co je nového v tomto pozoruhodném univerzu. V první řadě bych chtěl říci, že se autoři opravdu snaží udržet vysokou kvalitu hry - další karty vytváří nové strategie nebo vhodně doplňují strategie již osvědčené. Nicméně mám pocit, že se hra trošku "zasekla" a to díky zásadnímu faktoru úspěchu - rychlosti. Mám asi pět balíčků. A u všech rozhoduje o úspěchu prvních pět kol. Nejlépe to je vidět na tom, že ani pro jednoho hráče není výhodné bránit útok.
1. Trpaslíci - po dlouhou dobu to byl jediný poctivý balík - žádné zbabělosti a poctivé bojování (urychlování přes Dwarf Cannon Crew a samozřejmě Mining Tunnels)
2. Indirect - asi nejsilnější balíček - přežít třetí kolo a potom dokonalý control přes My Life for the Hold! a Gifts of Aenarion zabíjí skrze developmenty v battlefieldu
3. Chaos fritka - pokud přežije čtvrté kolo většinou už to soupeř rozdýchá (pochopitelně se nechytá proti indirectu) - hraje na dolízání soupeře
4. Night elfové - moderní balíček s korzáry a netopíry (ti se hodí i k orkům - prostě úplně do všech monster balíčků - dost silná karta)
5. Orkové - druhý balíček, který jsem stavěl - když to přijde, zabíjí ve čtvrtém kole. Potom ale úplně propadá.
6. Empire - srandovní balíček s tím nejlepší co empire nabízí (Hemmler, Wilhelm) - strašně pomalé (v nejnovější edici ale přichází Sons of coins (nechutně silní pánové), takže se empire trošku rozjedou.

Co jsem tím chtěl říci je, že na vše už pohlížím skrze optiku těchto balíčků a vím, že pokud balíček nepřežije 8 krát z deseti pokusů páté kolo proti orkům, tak prostě není dobrý. Více než polovina karet je potom zcela nehratelná.
Těžko říci, kde se stala chyba. Stále se těším na další partie, ale taky by jsem chtěl zažít dlouhé dramatické souboje, jako na začátku, ale k tomu už asi nedojde.


PS1: V Plzni stále nikdo příliš W:I nesleduje, poku zde někdo je, tak ať se ozve, nebo ať mlčí na věky.

PS2: O draftu přemýšlím už dlouho. Ale obávám se, že to nebude klapat tak hladce jako u Magicu.

30.11.2011 20:50:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
Neměl jsem v posledním půl roce čas stavět balíčky, tak jsem hrál pouze se svými velmi rychlými orky a podle toho hra vypadala. Vždy jsem buď rychle vyhrál já, nebo o trochu později soupeř. Můj nejčastější protihráč hraje všechny balíčky control. Hry trvaly v průměru tak půl hodiny.
Naše poslední hra, kdy jsem se už konečně dostal k postavení nového balíku, tak jsem postavil Impérium a rázem z toho byla hra dlouhá skoro jeden a půl hodiny.

Jinak jsem rád za postřehy vás všech.

30.11.2011 21:03:16

...
hru hraju už nějaký ten pátek s kámošem a pořád supr.. teď se k nám přidal ještě jeden hráč a nabralo to nový rozměr :o) jinak nejkratší hru máme necelých 10 minut, a nejdelší asi 100 minut (i když poslední pul hodinku trvalo spíše přemýšlení co udělat a jak nějakou vlastní chybou neprohrát :D

12.1.2012 12:31:12

znovu zacit
hrali jsme s kamosem, ale nejakou dobu uz nehrajem :-))) nejak nam dosla chut hrat jen mezi sebou. jsme z prahy, a jestli by se nekdo chtel pridat budem jen radi.

8.3.2012 18:17:41

Plzeň osamělý hráč
No já z Plzně jsem a hru mám...přestal jsem hrát kvůli tomu že přestalo být s kým...hrál jsem to s jedním kámošem, který se na to vybodl a nikde nikdo se jiný neobjevil...

12.3.2012 20:09:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Brno
No, já mám skoro všechny karty třikrát a i když se k hraní dostanu spíše sporadicky (jediný trvalý spoluhráč se přestěhoval do Prahy), tak je to pořád nejlepší karetní hra, jakou znám a určitě na ni jen tak nezanevřu.

12.3.2012 23:57:01

České Budějovice
Zdravim chlapáci. My jsme v Budějkách začali hrát před skoro 2 měsíci a hra nás neskutečně baví!!! Nejlepší je samozřejmě to objevování a poznávání hry, ale těch možností je podlě mě šílený množství a s každou další sérií boosterů se ty možnosti rozšiřujou, což je pecka. Chápu, že to může někoho časem omrzet, ale to je podle mě vinou svých spoluhráčů - nás to zatim hraje 2 - 4 a pokaždý je u toho hrozná prdel, plus ještě u toho popiješ, můžeš si dát pauzu, kouknout na film nebo si zasportovat a pak se znova odreagovat pár bitkama. No a v létě si to vzít k vodě? Největší luxus! Akorát by to chtělo sehnat někoho dalšího ještě, na různý turnájky apod. - klidně i po republice bysme byli ochotný vyrazit, ale pochopitelně by byl nejlepší někdo z ČB nebo okolí. Kdyby někdo o někom věděl, dejte mi pls vědět, díkes :)

4.7.2012 16:26:47

Plzeň
Grishnar: Já už jsem ti psal dřív zprávu, bohužel jsem teď měl ale zápočty a zkouškový a teď mám volno, takže v Plzni nejsem a jsem až na jihu u ČB, ale během semestru bych si klidně někdy zahrál a hru vyzkoušel, protože papírově se mi líbí.

4.7.2012 21:21:01

...
ze začátku se mi hra líbila a je opravdu pěkně vymyšlená, nakupoval jsem battlepacky a hráli jsme relativně pravidelně, nicméně postupně jsem zjišťoval, že si mnohem radši zahraju spoustu jiných her, než tuhle karetku (bez jakékoliv negativní konotace) a podobně jak už psal Eyron, se mi nechce trávit xy času stavění správně vykombeného decku, abych si WH:I zahrál nějak na úrovni s jinými hráči, kteří se tomu opravdu věnují.

7.9.2012 21:59:32

Vybíráme z Bazaru

Prodám rozšíření k Na Křídlech - PERUTĚ EVROPY
Prodám rozšíření k Na Křídlech - PERUTĚ EVROPY
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas