Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost LCG

Zdravim, zajimalo by me jak je to s hratelnosti LCG her. Chapu system, drive jsem hral akorat magici. Prijde mi sympaticke ze me to nenuti kupovat boostery a kdyz se mi neco libi tak si proste koupim dane rozsireni. Nicmene jakym zpusobem hrajete? Koupite si rozsireni ktera vas zajimaji a z tehc si sestavite balicek, nebo mate hru doma jako karetni a kdyz si chcete s nekym dat vybere si jeden z balicku a vy si vezmete jiny? Nebo jsou turnaje v duchu magicu => kazdy hraje s tim co ma? Dalsi vec je ta ze jsem se docetl ze sice LCG je zajimave ale hraci si koupi rozsireni nekolikrat aby meli silne karty, jde mi o to jestli treba hrajete s limitem, ze kazdy si muze sestavit balicek pouze z neduplicitnich rozsireni nebo jak kazdy chce :). Zrovna tahle LCG me zaujala (dalsi je Summoner wars). A posledni otazka. Summoner wars vs. Warhammer Invasion.
26.5.2010 16:17:38

Falco
Já tu hru po dlouhém váhání pořídil minulý týden a strašně se mi to zalíbilo. Zatím jsem zkoušel jen Core set a byla to sranda, nicméně stavba balíčků mě baví a těším se na ni. Ale jelikož budu hrát jen s kamarády a ne turnaje, tak si od každého battlepacku nakoupím postupně jen jeden a chybějící karty kdyžtak naproxuju nebo se bez nich obejdu. Jinak nový cyklus už bud eprodávat battlepacky obsahující každou kartu 3x. Summoner Wars mě také lákaly, ale odladila mě grafika.

26.5.2010 16:28:07

sydo
ona tahle hra neni na karetku nejlevnejsi :/, tak zkus napsat recenzi :) jsem zvedavy (myslim ze Vassel neco delal, ale spis jsou to takove nahledy)

26.5.2010 16:52:40

Hratelnost
Tak ve spoustě věcí záleží na domluvě s tou skupinou, s kterou budeš hrát. Co se týče turnajového hraní, tak tam hraje každý s tím, co má. Záleží na každém zvlášť s čím hodlá hrát a kolik do toho chce investovat.

26.5.2010 16:57:05

vasekre
v tu chvili se trochu bojim ze to zacne lezt do penez take docela slusne. Nicmene je fakt ze bez prvku stesti na karty.

26.5.2010 17:09:59

Falco
Jak napsal vasekre, tak mohu jen souhlasit. Prostě záleží na tom s kým budeš hrát a tedy jak se domluvíš se skupinou lidí, kteří budou hrát s tebou.
S mými kamarády to hrajeme jen pro potěšení, tak nic zvlášť neřešíme a hrajeme podle pravidel a bez omezení. Jen jsme si zakázaly proxovat, ale myslím, že to u této hry není potřeba. Já sám např. koupil 2 x core set, 2 x velké rozšíření Assault on Ulthuan a po 1 balení ostatních battlepacků, ale ostatní hráči kolem mě toho zdaleka tolik nekupují a neznamená to, že by kvůli tomu prohrávali, tedy byli v nevýhodě.
Jsou jen trochu ochuzeni při stavění balíků, ve kterém se dost vyžívám.
Pro začátek si kup Core set, potom když tě bude bavit tak Assault on Ulthuan a nakonec uvidíš sám, zda budeš chtít dávat peníze do dalších balíků. Ovšem jak zde bylo řečeno, ty další battlepacky již budou mít stejný počet všech karet, tak odpadá potřeba dublovat balíky.

26.5.2010 17:37:03

Falco
opravdu záleží na tobě a lidech se kterýma budeš hrát. Pokud chceš mít všechny karty 3x a nehodláš se s nikým dělit, tak je počáteční investice opravdu velká - 3x core set a 3x6 battle packů (první cyklus šesti měsíčních rozšíření) = cca 6500 Kč :), od června už je to v pohodě, rozjede se nový cyklus a každý bude mít v době už všchny karty 3x a cena zhruba 350 - 400 Kč měsíčně. Pokud se ale s někým dohodneš, tak jak jsem to udělal já, tak že jeden bude hrát řád - dobro - trpoši, lidi a high elfové a druhý bude hrát destrukci - zlo - orci, chaos a temní elfové a budete se o vše dělit. Tak se celá počáteční investice zkrátí na polovinu a pak o června tě to bude ve dvojko stát necelé 200 měsíčně, což se imho dá.

Sydo: jj Summoners Wars mi přijdou graficky ultra hnusní...kočkodan hadra :)

26.5.2010 17:39:30

dodatek
ještě jsem zapomněl v tom výčtu na 3x velké rozšíření elfů, takže + cca 1800Kč :)

26.5.2010 17:41:16

Falco
Jen bych dodal, že za vyzkoušení moc nedáš - Core Set podle mě je plnohodnotná hra, obzvlášť s pravidly pro draft, a když tě zaujme a budeš chtít zkusit stavět balíčky, koupíš pár battlepacků a uvidíš. I když já sám jsem trochu nervózní z toho, jak mě to chytlo :)

26.5.2010 17:55:10

Falco
Samozřejmě nechtěl jsem tím nějak strašit, uvedl jsem extrémní příklad, kdy chce hráč mít kompletně všechny karty, které jsou dostupné a ve 3 kopiích. Ale pokud chce člověk ušetřit na penězích za cenu vzdání se některých karet a přesto si kvalitně zahrát, jde to udělat tím podělením se s někým

26.5.2010 18:20:39

Beholder
Pravda, já měl takhle s kamarádem rozdělené Magicy, všechny karty dohromady, investice napůl, na turnaj si každý postavil balík, výhry také napůl nebo investovány do karet.

26.5.2010 18:44:35

Diky
vsem za rady :) ten core si asi nakonec poridim :) a uvidim.

26.5.2010 20:38:51

Falco
Co se tyce hratelnosti core setu, muzu se pridat, i s nim je to plnohodnotna hra, pokud nejak netouzis po velkem deckbuildingu:) Ja jsem se treba o moc dal nedostal, bo na to proste nemam cas...

27.5.2010 09:04:07

Sydo, Beholder
CHtel bych videt kockodana, co by nakreslil obrazky v Summonerech;) Nee, vazne ta grafika neni rozhodne nic extra, ale je to proste dany tim, ze se to typek rozhodl vydat samovydanim. A pochopitelne nema za sebou desetitisice babek a katalog tisicu obrazku k WH, ze ktereho muze obrazky vybirat. Pripadne si je nechat nakreslit profi kreslirema...

27.5.2010 09:06:28

aneken
jasně chápu, ale musel jsem se přidat k sydovi, když to načnul :)

27.5.2010 10:24:08

norba
... pokud čteš můj příspěvek, tak mi prosím vysvětli proč jsi hře dal 1 bod z 10. To už myslím stojí za uveřejnění tvého názoru na hru. Děkuji.

13.8.2010 22:10:48

ad norba
tak jak koukám tak norba dal tohle hodnocení všem hrám z "top ten" takže vysvětlení se asi nedočkáme. Jestli je nějaká možnost jeho hodnocení odstranit a pokud ho opravdu nějak smysluplě nevysvětlí, tak bych byl pro odstranění těchto hodnocení...

13.8.2010 22:28:02

doplnění
každopádně je to zvláštní způsob zábavy, dost bez fantazie a nápadu, ale někomu holt stačí málo...

13.8.2010 22:32:34

zluda
Dík za info, říkal jsem si, že to bude zvláštní antipatie k této hře a hle, on je to asi nějaký "divný patron".
Připojuji se k tvému návrhu na vymazání jeho hodnocení. A to všech, tedy nejen těch zřejmě bezdůvodných jedniček, ale všech co rozdal.

13.8.2010 22:35:49

podivné hodnocení
Pravděpodobně chtěl touto obskurní metodou dostat vejš nějakou svoji (agricolu,...?) oblíbenou hru. Jináč si to nedovedu vysvětlit.

13.8.2010 22:41:28

halbarad
Každopádně jsem o této skutečnosti přes soukromé zprávy informoval Olymp. Uživatel typu norba je ostudou tohoto webu.

13.8.2010 22:45:47

hodnocení
Hlavně by si měl uvědomit, že se spousta lidí podle hodnocení řídí třeba i při nákupu nových her a že jim tímto způsobem škodí a dezinformuje je. Samozřejmě že u nejlépe hodnocených her které mají X vysokých hodnocení a pak jedno mizerné to asi velkou paseku neudělá, ale stejně mi takové chování přijde mimo mísu. Hry hodnotím abych vyjádřil svůj názor, ne proto abych svou oblíbenou dostal o příčku výš. No nic, teď už je to v rukou vyšší moci:-)

13.8.2010 22:53:19

Šup tam s devítkou
Odehrána cca 5 hra a začínám se do toho za trpoše dostávat... fakt mě to začíná mooc bavit!
Takže zasloužená devítka!

13.8.2010 23:21:02

ad norba
to už tady jednou bylo, nějaký ichtyl dal taky několika vysoko hodnoceným hrám hodnocení 1. Já bych rovnou mazal celé účty takovým spratkům.

13.8.2010 23:37:06

podivná hodnocení
Tak mi to moc přes soukromé zprávy osvětleno nebylo. Každopádně to nijak zvlášť hodnocení her neovlivňuje, takže bych to nechal... Ono to totiž kromě hodnocení her je vlastně i hodnocení toho kterého hráče. A tohle není z mého pohledu zrovna nic moc...

Ale začínám kvůli tomuto chování uvažovat o úpravě výpočtu celkového hodnocení her tak, aby to tahle hodnocení úplně mimo eliminovalo. Jednoduše bych nezapočítával 10% nejvyšších a 10% nejnižších hodnocení.

14.8.2010 21:26:07

Zeus
Právě v tomto případě (norba) vidím problém v tom, že určitě nejde o hodnocení, ale spíše snaha znevýhodnit jiné hry a to s hodnocením nemá nic společného.
Každopádně dík za info a reakci.

14.8.2010 21:45:49

Vybíráme z Bazaru

Arnak: pátrání po profesorovi Kutilovi
Arnak: pátrání po profesorovi Kutilovi
Akt. cena: 25 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas