Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost Core setu

Zdravim,
uz nejakou dobu pokukuju po fantasy karetni hre pro dva hrace, jelikoz nam s pritelkyni chybi a jakozto velky fanda Warhammeru mi Invasion hnedka padnul do oka. Moje otazka zni, zda-li pro zacatek skutecne staci koupit pouze Core set nebo pri prvni hre projdou rukama vsechny karty a po nejake dobe se budou jiz opakovat, tudiz by bylo dobre koupit rozsireni, aby se zvysila variabilita? Pokud ano, jaka byste mi doporucili? Dekuji

Hyems
27.8.2010 18:46:42

Hyems
Zábavy s Core setem si užijete dost, ale pokud tě také láká větší variabilita při skládání balíčků, pak doporučuji ještě rozšíření a pokud jich nechceš kupovat moc, není problém, kup velké rozšíření Assault on Ulthuan, které přidá dostatečné množství karet i hlavní města elfů.

27.8.2010 18:50:55


Mecenáš trolíků

Vysoká hratelnost!
Máme s bráchou Core set pár tejdnů a na dovolený jsme to tejden hráli několikrát denně a hratelnost je parádní. Core set je prostě samostatná hra. Jasně, po čase se karty naučíš, ale to jen zvýší tvou herní sílu - víš jak co kombinovat, jak se čemu bránit, hraješ různý komba atp.

Core set je pro dva naprosto v pohodě. V podstatě jediný omezení pro hru více hráčů je nedostatek neutrálních karet, ale ve dvou je jich akorát. A pokud si ještě rozeberete karty tak, že jeden hraje za Order a druhej za Destruction, tak pak můžete namixovat každej balík ze dvou ras a je to super!

Další rozšíření je jen na vás. My s bráchou si půjdeme pro ty Elfy (Assault on Ulthuan), ale myslím, že pro občasný potěšení naprosto stačí Core set.
JDI DO NĚJ!!

27.8.2010 20:52:23

rozžíření
Každý tzv. Battlepack obsahuje víceméně aspoň jednu kartu, která absolutně změní sílu té či oné rasy, takže doporučit nějaký konkrétně je asi dost těžké. Jediná rada je, že až budeš mít hru trochu v malíku, projet si starší soupisky, co obsahují jednotlivé BP a podle toho kdyžtak vybrat. Podle mě ale buď vše nebo radši nic. Deth správně doporučil to velké elsfké rozšíření, které přináší nové dvě rasy a ty jsou už od začátku solidně vybalancované. Core set je sám osobně pro nějaké lehčí hraní víc než dostačující. S dalšími a dalšími rozšířeními se smazávají rozdíly mezi rasami, což je podlě mě velká škoda. Ale jak jsem už řekl, každé rožšíření posíli vždy většinou jednu rasu. Dřív byl chaos poměrně solidní soupeř a trpaslíci měli na turnajích otřesné výsledky. Teď trpaslíci vyhráli americký oficiální turnaj a je obecný názor, že chaos je téměř nehratelný. Pokud ovládáš slušně anlgičtinu, tak doporučuji si přečíst oficiální forum na FFG.

27.8.2010 21:19:06

Hyems
Na takove to domaci zahrani ti core set bude v pohode stacit;)

27.8.2010 21:20:13

ano ano
Na takové to domácí žvýkání :)

27.8.2010 22:05:42

Rozsireni
Pokud bych chtel rovnou koupit rozsireni, tak doporucujete jit do velkeho Assault on Ulthuan (abych mel zase na nejaky cas pokoj :))?

Hyems

28.8.2010 00:24:54

...
Ono to totiz neni az tak rozsireni jako spis jedna tretina celku, kde core set by tvoril 2/3. Obe elfske rasy jsou fajn a dava to hodne moznosti s cim hrat. Na hre se mi vzdycky libilo, ze jsem si mohl vzit libovolny balik podle nalady a nemuset mit jeden idealne sestaveny jako v CCG hrach a hrat jenom s nim. Proto dalsi dve rasy na vyber jsou uz docela hodne. Stejnak se ale klonim napred ke core setu a vyzkouset hru a pak az teprve zvazovat neco vic.

28.8.2010 03:15:57

Core set + BP
Vzhledem k tomu, jak je Core set hratelnej, se taky kloním k Havelockově verzi. Kup Core set, zkus to a když tě to bude bavit, tak si kup Elfáky. Menší battle packy jsou asi fajn, ale na takové to domácí hraní si myslím že je to až ten poslední krok.

Jinak všechno co píšu, píšu jako hráč, kterej to hraje párkrát týdně (hlavně o víkendech s bráchou) a nemá naprosto žádný ambice (vyjma toho vyhrávat nad bráchou). Vzhledem k tomu, že to chceš taky na doma, tak si myslím, že to budeš mít podobně. Samo, že kdybys s tím chtěl do ligy, tak to asi musíš vymazlit podstatně víc. Ale mě osobně už dlouho nic tak nechytlo.

A jak jsem psal ve fórech, než jsem si to pořídil... Nad čím špekuluješ - dyk je to Warhammer - chápeš? !! *W*A*R*H*A*M*M*E*R* !!

28.8.2010 10:48:39

Hyems
Souhlasím, mám Core Set a 3 BP a vystačím si. Je to zábavná hra a podle mě opravdu dobře udělaná.

28.8.2010 12:11:02

Diky
Dekuji vsem za podnety, poridim to pristi tyden a na dovolene to vyzkousime. Uz se tesim :)

Hyems

28.8.2010 12:34:23

hratelnost Assault on Ulthuan
je to hratelne samostatne (tedy bez core setu pripadne i bez battle packu)??

15.9.2010 21:23:38

ndru
Není. Minimálně ti chybí žetony zranění a zapálení města. To se sice dá nahradit ledasčím, ale co je hlavní, smysluplné balíčku z toho postavit nejde (obsahuje jen 110 karet). Prostě je tam málo karet. Assault je super rozšíření, ale jen rozšíření.

15.9.2010 21:28:43

ndru
Sice bych si s tím já osobně nevystačil, protože si nedovedu představit hraní W:I (a ani žádné jiné LCG karetky) bez battlepacků a deckbuildingu, ale budu Dethovi oponovat. Protože pokud netoužíš po tom zmíněném deckbuidingu a chceš to mít na občasné domácí hraní HE proti DE, nebudeš hrát proti hráčům, kteří mají své balíčky opatřené kartami z battlepacků (protože by byli zvýhodnění), tak ti to stačí. Toto deluxe rozšíření obsahuje 2 "hratelné" balíčky a pokud si seženeš nějaké homemade žetony zranění a hoření, tak bych v tom neviděl problém.

15.9.2010 22:08:19

Beholder
Zapomněl jsi na základní must-have neutrální karty z Core setu (Contested Village apod.). Bez těch se hrát dá, ale nemá to smysl.

15.9.2010 23:21:31

Havelock
jak jsem psal, pokud se jedná o domácí hraní pouze s tímto rozšířením, tak bych v tom neviděl problém, síly by měly být (snad) vyrovnané. Vesnice, Warpstony a inovace nebude mít ani jeden.

15.9.2010 23:43:46

Havelock
přinejhoším si každý naproxuje po třech vesnicích a warpstonech a je to :)

15.9.2010 23:44:52

Beholder
Však já psal "smysluplné balíčky".
Jinak se domnívám, že je určitě v poměru ceny a výkonu lepší koupit Core set. Dává mnohem větší možnosti, které bude ndru postrádat po několika zahrání s Assaultem.

16.9.2010 07:07:24

Deth
Jo asi máš pravdu...

16.9.2010 08:19:50

vesnice a....
kolik tech vesnic a warpstone v core setu je?? pocitam ze 6 jich nebude

16.9.2010 08:30:19

ndru
vesnice (Contested Village) a warpstone (Warpstone Exavation) je v core setu každá 3x. Jsou to takové základní neutrální karty na zdroje a draw karet, které se hrají téměř v každém balíčku

16.9.2010 08:53:05

jinymi slovy
z toho dva baliky nepostavim

17.9.2010 21:52:33

ve skutečnosti
spíš ani jeden.

17.9.2010 23:26:12

core set
zdarec,
stačí 1 core set nebo je lepší mít 2?

16.4.2013 20:36:59

morpheus
Určitě je lepší mít dva.

16.4.2013 20:42:07

zacal bych hrat
Ahoj,

zvazuju ze bych zacal hrat. Muzete mi nekdo prodat karty? Vsiml jsem si ze hracu co prestalo je dost :-).
Jsem z Brna.

15.11.2013 16:59:02

Vybíráme z Bazaru

Fury of Dracula EN
Fury of Dracula EN
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas