Warhammer Age of Sigmar: Warcry

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Warhammer Age of Sigmar: Warcry - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co je to?

Právě začínám s Warhamme: Age of Sigmar a narazil jsem na tuto odnož a chtěl bych se zeptat, zda by mě někdo shrnul, o co vlastně jde?

Chápu, že se jedná o nějakou skirmish teamovku s kampaňovým systémem v prostředí Age of Sigmar.

Nechápu ale, zda je to úplně jiná hra, nebo nějaká nadstavba a dá se naopak kombinovat s figurkama z Age of Sigmar, nebo třeba terény z Warcry se dají použít v Age of Sigmar atd....
1.12.2019 18:37:37

:)
Kombinovat můžeš jak chceš, jakože terény použít tam či tam a figurky rovněž, pak jde jen o to, zda zrovna těm modelům, které v AoS používáš vyjdou karty i pro Warcry. Ani jednu z těch her sice nehraju, nezaujaly mě pravidla a jsem zastánce starého světa, ale jsou to dost podobné hry, Warcry je prostě malá skirmishovka pro ty, co nechtějí hromady modelů a náročnější bitvy, jen se jim třeba líbí svět AoS a figurky. Pokud chceš, koupíš si nabízené warbandy, pokud jsi šikovný, není problém si karty upravit a naroubovat svoje figurky na nějaký z již existujících gangů.

1.12.2019 20:21:57

Pozor
Původně jsem si také myslel, že Warcry bude pro Age of Sigmar něco jako Kill Team pro W40. Bohužel není to pravda, Warcry je samostatná hra s absolutně odlišnými pravidly a ani frakce z klasické AoS se tam úplně nepodařilo naroubovat (v podstatě má Warcry vlastní frakce, takže imho jiné figurky).
A z toho, co píše Serenitka, se můžu podepsat jen pod informaci, že terény z Warcry (mimochodem naprosto boží) jsou použitelné i v Age of Sigmar, nic víc nic míň. Takže pokud se ti líbí svět Age of Sigmar, pak můžeš hrát Age of Sigmar, nebo Warcry, nebo třeba Shadespair (všechno to využívá universum AoS), ale upřímně, jsou to odlišné hry, a to je třeba vědět.

1.12.2019 21:01:03

...
Děkuji za jednoduché vysvětlení...tak nějak jsme si to myslel. Pokud tedy uvažuji spíše o AOS, ale chtěl bych si stylem Warcry zpestřit domácí bitvu, stačí v podstatě vzít pravidla Warcry a naroubovat si je klidně do vlastního terénu s figurkama....jaký efekt mají ty karty? Ty se vztahujou ke každému scénáři?

Nebo pro vytvoření vlastního Warcry budu potřebovat ten starter set, kde budu mít pravidla a ty karty?

1.12.2019 22:06:54

Stefan234
no vida...to je obrat, budu to muset pečlivěji nastudovat, ale zatím to nechám u ledu....přeci jen mě primárně zajímá čistý W: Age of Sigmar

1.12.2019 23:28:30

Mausoleum
Zajímal jste se někdo o využití terénů Warcry pro standardní Age of Sigmar?

Mám v hledáčku to Mausoleum, ale prodává se ve verzi pro Warcry a ve verzi pro Age of Sigmar....cena je stejná cca 45 liber....

Totiž počítám, že pro Warcry je toho i více. Warcry k tomu má víc budov, oboustranný battleplan , tokeny a karty, což samozřejmě je lepší, třeba ten battleplan.

Ale ptám se proto, zda mě něco neuniklo

https://www.games-workshop.com/en-EU/Warcry-Corpsewrack-Mausoleum-2019

https://www.games-workshop.com/en-EU/Sigmarite-Mausoleum-2017

1.1.2020 17:33:49

Mausoleun

Verze primo pro AoS ma v sobe vice terenu, verze pro War Cry ma v sobe hraci desku a karty pro rozmisteni terenu. Pokud nechces hraci desku, nekupuj si verzi pro WarCry, protoze toho pro tebe obsahuje mene.

1.1.2020 18:11:17

Mausoleum
No ale právě, že podle fotek na Games Workshopu to vypadá, že je to právě naopak....verze Warcry má i více terénu

1.1.2020 19:38:28

Sigmarite vs Corpsewrack

Sigmarite ma 8 sprues, Corpsewrack 6. V Corpsewrack chybi zaklady 3 domu, jedna socha, brana, kousky plotu a nejake dalsi drobnosti.

1.1.2020 20:08:50

Vybíráme z Bazaru

King of Tokyo: Dark Edition
King of Tokyo: Dark Edition
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas