nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Warhammer: Age of Sigmar

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook, Google+

Otázky ke hře

Ako začať...

Ak by som sa chcel vrhnúť do wargamingu a konkrétne do Warhammeru AoS, kt. starter je najlepšie zohnať/požičať ako prvý? Ďakujem.

17.5.2018 15:45:29

Seladean

Hele tady je odkaz na discord pokud ho máš a tam je denně hromada lidí a všichni Ti rádi pomůžou a poradí ;-)
https://discordapp.com/invite/aMNYPcR

0 | 25.5.2018 09:53:48

Ďakujem> ďakujem veľmi pekne :) - Seladean

Seladean

Co budu vědět, rád poradím :-)

Já kupuju buď na níže uvedeném waylandu, tam jsou všechny frakce, modely a startovací krabice nebo v Černým rytíři (http://www.cernyrytir.cz/index.php3?akce=100&sekce=whf). Případně hofyland.cz, sekce warhammer a bazar, koupíš to levněji, byť je to hrané.

Ono záleží, na kolik bodů chcete hrát. Od toho se odvíjí velikost armády. Jasně, můžeš nasadit draka nebo monstrum, které stojí 300-600 bodů, ale můžeš použít i velké swarmy pěchoty. Záleží na stylu hraní a variant na složení je veliké množství. Můžeš využít (koupit) všechny jednotky či startovací krabice a můžeš si vystačit se základem, to je otázka, jak to chceš pojmout. Navíc, můžeš kombinovat i frakce v rámci aliance mezi sebou, čili si postavíš armádu, kde jsou jak STE, tak i trpaslíci.

V téhle základní krabici vychází STE na nějakých cca 600 bodů, pro představu. Jestli budeš hrát s kámošem, tak je to ideální, jsou tam ještě chaosáci a můžete si ozkoušet regulérní bitvu, čili scénář 6. Pak přikoupíte několik málo jednotek, abyste měli modely na řekněme 1000 bodů a uvidíte, jak to půjde.

Pravidla pro jednotlivé jednotky jsou zdarma ke stažení na gamesworkshop, vždy u konkrétní jednotky, záložka rules :

https://www.games-workshop.com/en-GB/Stormcast-Eternals-Paladins-Decimators0 | 18.5.2018 09:12:54

DPH/CLO> V rámci EÚ neplatíš za CLO ani nič podobné, smelo nakupuj. - Seladean

Wayland> Zdravím :)
Koukám, že jsou tam modely podstatně levnější než u nás nebo na GW shopu - jak to ale vyjde s poštovným, poplatky a DPH k nám? Resp jaké máš zkušenosti s nákupem na waylandu?

Jsem také nováček a teprve se rozhoduju o frakci. Vcelku mě zaujali Indoneti a sylvaneth, ev. přihodit něco z Khainových dcerek, nicméně vzhledem k provázanosti řady jednotek sylvanethu s wyldwoodem nevím, zda je dobrý nápad je takhle zkombinovat. A mít jednolitou frakci mi přijde zase škoda, když některé modely se mi líbí více z jiné. Čili otázka zní - kombinovat frakce nebo lepší jet jednu? Dá se účinně mixovat sylvaneth (využil bych hlavně TLA/Durthu a Kurnoth huntery, dryády se mi moc nelíbí, ani malí hrdinové) třeba s těmi Idonethy? - flychicken

Mathyas

ďakujem za odpoveď :)

chceli by sme hrať 2ja, ale nikde som v CZ/SK nedohľadal základné armády pre iné frakcie. Vieš ma prosím nasmerovať?
A ešte podotázka: čo všetko potrebujem do armády? Stačí základná nejaká krabica danej rasy? Nechcem do toho investovať majlant, hlavne chcem, aby sme si vedeli na 2 hodinky zahrať :)

0 | 18.5.2018 08:56:00

Základ

Ahoj,

Nejdříve bych se rozmyslel, za jakou armádu (rasu), chceš vlastně hrát. Máš na výběr velké množství ras, modelů, kombinací, je dobré to promyslet. Já si kdysi vybíral armádu dle sympatičnosti modelů.

V AoS mě jako první zaujali Stormcast ethernal, i když se jim každý pošklebuje, že jsou to Sigmarines apod. Mně se ale líbí, tudíž jsem pořídil klasický starter :

https://www.waylandgames.co.uk/warhammer-age-of-sigmar/40950-warhammer-age-of-sigmar-english?search_query=age+of+sigmar&results=1071

V krabici máš šest scénářů, ke kterým si vystačíš s těmito modely.

Pokud chceš hrát doma s kámošema, pořiď si Generals hanbook a terén.

0 | 18.5.2018 07:27:27

Vybíráme z aukcí

Legendary Creatures
Legendary Creatures
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>