Warhammer: Age of Sigmar

xxxxxxxooo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Age of Sigmar - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lak


Zdravím :)
Figurky lakovat nebo nelakovat když jsou z plastu na wargaming?
Používám AP barvy i s matným varnishem (1-2 vrstvy), ale jak je již známo, lak některé barvy ztlumí a jiné projasní a výsledná figurka pak vypadá jinak než ji člověk původně maloval. Hlavně přechody na větších plochách občas nevychytám a pak jsou vidět "hranice". Čili jakto děláte vy? A kterým lakem případně?
7.6.2018 08:08:34

Ne
Já nelakuju. Hlavní důvody jsou dva. Změní to a to docela výrazně barvy na modelu a figurky většinou nepřevážím.

A když už je potřeba transport, mám kufr. Takže lak pro mě nemá význam

7.6.2018 08:21:59

Lak...
...zväčša lakujem matným lakom v spreji (Citadel - niekto sa naň sťažuje, ja som spokojný), ale keď používam TMM, radšej nedávam lak, resp. len nanesiem štetcom na miesta, kde nie je "kov" - inak je zo striebornej šedá a to nechceš. Na NMM je lak v pohode.

Prechody: ak nemáš plynulé prechody, býva to hlavne vtedy, keď používaš layer techniku a shade/wash dávaš hneď na podklad a highlights robíš nakoniec. Skús loaded-brush alebo wash až nakoniec a žiadne hranice neuvidíš :) - za predpokladu že nepoužívaš AirBrush...

7.6.2018 08:29:25

Lak
dřív jsem dával wash nakonec, na menších mini to nebyl problém, ale zas u větších ploch to nebylo konzistentní a wash dělal, co umí nejlíp - zajel do prohlubní, namísto aby to spojil, a udělal mi fleky na místech, který jsem zvýraznil - není to chyba washe, ale povrchu, pač jsem tvořivej a opticky se dá vytvořit řada detailů a třeba záhybů pláště, který je reálně a nevyužitě (např. Ashrian v Descentu) plochý, příp. jizvy (viz video sorastra o ettinech). Čili tohle by mohl vyřešit glaze. Mám v plánu to teď zkusit podomácku namíchaným. Časem jsem se dostal technikou právě k layeringu a teďka washe skoro vůbec nevyužívám a celý si to stínuju, sice pomalu, ale s lepším výsledkem, sám. Avšak jak říkáte, teďka se blížím ke konci se Stuffed Fables, na závěr jsem to nalakoval jednou vrstvou a chtělo se mi brečet nad Knucklesem a Snatcherem. Nevychytal jsem ramena u gorily a ocelový fackovač skončil spíš do šeda. Vzhledem k tomu, že to má být "používaná hračka", není to tady problém. Ale nerad bych měl šedý rytíře z WH :D
Čili unese to nějaký zacházení, opocený ruce apod bez laku?
Na ten loaded brush se podívám, neznám ten termín :) Možná to bude podobný mému novému experimentu právě u těch pohádek, kde hrdinové vypadají hezky i po laku :)

7.6.2018 10:00:24

...
...no keď má raz niekto stále spotené ruky a chytá tak SVOJE miniatúry - jeho problém; Moja armáda - moje čisté ruky - môj problém :D ono ten lak síce pomôže proti oderu, ale tiež nieje "večný".

Loaded brush - do polovice vlascov na štetci si naberieš redšiu tmavú farbu a na hrot dáš najsvetlejší odtieň trochu hustejšej konzistencie. Začneš maľovať tým svetlým a postupne ako dochádza svetlá farba plynule prechádzaš do tmavšej. Ušetríš tým kopu práce, vyzerá to lepšie, len si to treba trošku natrénovať - určite ale používaj mokrú paletu pri tom.

EDIT: celkom pekne vysvetlené tu: https://www.youtube.com/watch?v=N8SWqndcghQ

7.6.2018 10:10:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Loaded brush

To vypadá velmi zajímavě, zkusím to, díky za tip :) Původně jsem přemýšlel ještě o wet blendingu, ale tohle vypadá efektivněji.
Btw ještě jeden dotaz - lak na štětec (nějak jsem se krom primeru nezžil se sprejem) ředit/neředit, jak moc? Kolik vrstev dáváte?
Udělal mi totiž šmouhy na podstavci kterej nebudu baseovat. Na světlých barvách bez problému, ale ta černá.....Na světle dělá odleskový šmouhy, před lakem byla v pohodě. Možná to bude tim teplem teďka venku, ale dělalo mi to i dřív.

7.6.2018 10:40:00

lak na štetec...
...ak máš matný lak z OBI/Baumaxu napr. tak väčšinou riediš ako je napísané na obale x2 (ak je to napr. 50:50, tak ty riediš 25:75, kde 75 je podiel vody) - za mňa = 1 náter stačí.

WetBlending je tiež ok, len s niektorými farbami to nespravíš (resp. budeš mať väčší problém, napr. klasické Citadel Layer Colors sú riedke a toho pigmentu je tam dosť málo a môže sa ti stať, že prechod z wet-blendingu bude vyzerať ako jedna veľká šmuha.) - treba vyskúšať čo ti lepšie ide do ruky :)

EDIT: Ale táto téma asi mala byť v inej sekcii (Koutek kutilů) ako tu pri hre :P

7.6.2018 11:12:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zeměplocha Čarodějky
Zeměplocha Čarodějky
Akt. cena: 4500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas