Warhammer: Age of Sigmar

xxxxxxxooo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Age of Sigmar - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Fantasy Battles vs Age of Sigmar

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat někoho z matadorů, jak se má tahle nová série (nebo jak to nazvat) ke „starému" Warhammeru. A jde mi spíš o pohled hráče - je mi jasný, že je to jen rebranding a nová ždímačka GW. Znamená to, že ty staré armády/modely se přestanou vyrábět? Jsou nová pravidla kompatibilní se starým Warhammerem.

Díky.
6.6.2018 11:38:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Marabu
Ahoj,

Tohle je asi opravdu na velmi dlouhou odpověď, nicméně za mě. WFB cca 10 let.

Jsou to úplně rozdílné hry, které spolu prakticky nemají nic společného. WFB je bitva armád, regimentální, klidně máš na stole 300 modelů. Je to pomalejší, vláčnější, víc taktizuješ, velice důležitý je např. pohyb, který má mnohá omezení nebo výhled, který je klíčový ke spoustě akcím. Jednotky ti mohou panikařit, utíkat, sjednocovat se apod. Stroje jako katapulty apod. se prakticky nehýbou, je potřeba je dobře umístit, aby ti to šlo ruku v ruce s tvojí taktikou. Máš zde velké množství speciálních schopností, ve které je trošku oříšek se vyznat. Pak máš samozřejmě velké množství protischopností.

Co jsem hrál já, tak jsi se snažil regimenty zpanikařit střelbou (magií) nebo je zahnat na útěk v souboji. Ten se vyhodnocoval podle počtu zabitých modelů, počtu řad, přečíslení, vlajky, útoku zboku, zezadu. Pokud jsi se tedy na jeden pěší regiment sesypal chariotou zboku, monster infantry zepředu a lítavcem zezadu, byla dobrá šance, že ho zmastíš úplně, že ani neuteče. Přečíslení a útoku z více stran byly klíčové a k nim tě dovedl právě pohyb, který jsi musel mít hodně zmáknutý.

AoS jsem hrál snad jenom jednou. Je to moderní skirmishovka. Jeden, dva charakteři podporují jednu dvě jednotky a díky kombinacím suppportních vlastností a vlastnostem jednotky se snaží vytěžit maximum. Pohyb je zde neomezen, jízda (či jakákoliv jiná jednotka) si brázdí krajem, přes pole, kopce, lesy, jak se jí zachce. Výhled je takový, že prakticky vidíš všechno vším, když to není vyloženě schované za skálou, stroje se mohou hýbat a střílet, při vyhodnocení boje se snad bere v potaz jen počet zabitých modelů. Místo pohybu jako takového, je klíčové, jak zarovnáš a napozicuješ modely do boje, aby mohly zaútočit na co největší množství modelů. Většinou máš jednu velkou bandu bojovníků, tu podporuješ jedním dvěma charaktery a samozřejmě jim dáváš imunitu na útěk plus nějaké ty další jednotky okolo. Výhoda je, že potřebuješ oproti wfb hrstku modelů

Takže za mě dvě zcela samostatné hry.

6.6.2018 12:02:33

K modelom
ešte by som doplnil - armády ako ich teraz poznáš sa neprestanú vyrábať, maximálne môžeš čakať, že sa zmenia len niektoré kozmetické veci (postoj postavy, iná zbraň etc.). Pre W40 tiež nie je už svet "vyčerpaný" - svedčí o tom aj Imperial Knights a Harlequins. GW má stále z čoho dojiť :D

Rovnako aj AoS sa postupne vyvíja a sem tiež pribúdajú nové armády, a dokonca sa dostaneme aj k novým pravidlám - dalo by sa povedať "Warhammer Age of Sigmar 2nd Edition", kde pribudnú nové jednotky, sculpty starých jednotiek, nové pravdilá a nový Generals Book (16.6. preorder release, 30.6. v predaji) - tieto zmeny konečne riešia slabiny Death štvorlístka (už to nebude najslabšia "frakcia" ever :))

Ak by si chcel s AoS začať, práve na konci júna/června vychádza nový a údajne najnadupanejší starter set s názvom Soul Wars - vyše 50 figúrok v jednej krabici, kde proti sebe budú stáť Stormcast Ethernals a Nighthaunt/Legions of Nagash (huraaaaaa! Žiadny chaosáci :D) - https://www.warhammer-community.com/2018/06/05/soul-wars-announced/

6.6.2018 13:38:10

Mathyas

Ahoj,

díky moc za info, zajímavé, to jsem netušil! Takže Fantasy Battles bude dál vycházet, updatovat pravidla a tak. Připadá mi totiž, že ve speciálkách, kde byl vždycky FB, se teďka nachází hlavně Sigmar. Nové armády, nové nebo předělané rasy, zmizelo třeba Empire, prostě mi přijde, že to spíš FB nahrazuje.
Já teda nehraju ani jedno – časová a finanční investice mi připadá neúměrná a koukal jsem, že na trhu je hodně jiných podstatně levnějších systémů, které odvádějí podobnou práci. Ale chápu, že WH je určitý styl a kvalita modelů je dost nedostižná. Mě se třeba líbí nové podstatně levnější Runewars miniatures. Terrinoth svět sice někteří mají za příliš generický, mě to ale neva a úplně mi to nepřijde.
Je super, že Sigmar potřebuje méně modelů, líbí se mi i ty „deskovky“ Silver Tower, Underworlds atd.

6.6.2018 13:51:39

Seladean

Díky, pěkně, ten set vypadá parádně, taky se mě víc líbí nemrtví než ten divnej Chaos...

6.6.2018 13:54:07

:)
Ahoj, WHFB určitě nebude dál vycházet, ta skončila, komunita se roztříštila, mnoho lidí odešlo hrát jiné hry a zarputilci si udělali vlastní hru, jako že devátou edici, taky to nazvali "9th age" a ta se drží, hraje se celosvětově, ale není to ofiko, zase můžeš mít modely jaké chceš, ne jen GW. Ad AoS.. v tomto GW hodně lidí fakt nakrklo, prostě si s hráčema vytřeli prdel, zařízli WHFB a naservírovali jim AoS, který byl v počátku naprosto k smíchu, pravidla měl taková, že sis mohl dělat cos chtěl, sami to tak uváděli, hlavně se bavte s našimi modely, kupujte, barvěte, prostě bussines. Dnes je AoS o něco vychytanější, ale pořád jde o předražené pozlátko s dobrým marketingem a je mnohem více zajímavějších, bohužel neznámějších her, kde autoři opravdu nad pravidly přemýšleli. Podporu má sice AoS velkou, ale pořád je to ten samý GW styl a přístup k hráčům, ale mnohým to prostě nevadí. Ale abych na AoS jen neplival, pokud se ti líbí GW modely a jejich nablýskaní ultramariňáci..ehm Stormcasti a mix se starým fantasy pojetím a chceš si prostě s modelama zahrát a zaházet kostkama, tak proč ne, zábava to bude taky, pro nováčky je to navíc velmi vhodná volba pro nenáročnost a vstup do wargamingu.

29.8.2018 09:16:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace Expedice Ares
Mars: Teraformace Expedice Ares
Akt. cena: 333 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas