Warhammer 40,000 Dice Masters: Battle for Ultramar

xxxxxxxxxo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Warhammer 40,000 Dice Masters: Battle for Ultramar - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: undefined
Vydavatelé: WizKids
Autoři: Eric M. Lang
Mike Elliott
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Finanční náročnost

Tušíte na kolik hra nakonec vyjde? Nalezl jsem základní krabici v předprodeji v jednom našem eshopu za necelých 1000 Kč. Rozšíření by odhadem mohla vycházet podle ceny základní krabice u nás, a cen v cizině, na cca 250,- Kč, u nás to naceněno nikdo nemá, odpovídalo by to ceně za dřívější dvoukostkové boostery. V základní krabice je cca 100 kostek, v jednom rozšíření 16. V základní krabici je údajně insert na cca. 300+ kostek. K vidění na netu jsou tematické expanze hvězdní vlci a orci.

To co nevím:
- jak často budou vycházet malé expanze?
- dodrží tematické boostery, tzn. koupím si komplet vlky a pokud je hrát nechci tak je nebudu kupovat nebo v tom budou schované nějaké univerzální karty a přinutí mně to koupit vše?
- bude mi stačit jedno vyhotovení expanze nebo budou potřeba 2? Na některých kartách je napsáno např. max. 4 a nemám ponětí jestli v boosteru budou 2 kostky nebo 4?
- budou vycházet i velké expanze? pokud ano bude to vycházet výhodněji proti malým boosterům

Pochopil jsem to tak že cca. necelý rok nazpět přešli tvůrci na formát lcg namísto slepých boosterů a tenhle formát bude i warhammeru. U již vyšlých vycházejících her ale nejsem schopen se v tom zorinetovat, těch dc vyšlo mnoho. Tuší někdo?

Obecně mi jde o to jestli za první rok nasekají 12 expanzí, které si reálně budu muset koupit 2x a pak vydají další velkou krabici a udělají druhou edici kdy tu první budu moci zahodit nebo tušíte někdo ten systém?

Může někdo zasvěcenější podat k tomu koment jestli nějaké dm hraje nebo to celé prodal a hraje něco jiného?

Je to dobrá hra na to, že to budu kupovat a někdo to se mnou hrát nebo je to jak magic, že reálně každý musí kupovat vlastní kostky/karty? Pokud si vezme někdo zasvěcený do ruky tematický booster za jak dlouho je schopen si připravit balík na hru? 15 minut? 2 hodiny?
15.10.2018 18:43:10

dice masters
Mám hrozně rád kostkové hry. Vlastním jich poměrně dost. Bohužel mi přijde, že dice masters prostě není moc dobrá hra. Taková star wars destiny je úplně jiná liga.
Koukal jsem na obrázky a nepřijde mi, že by něco změnili.
Ale možná se mýlím. Problém byl, že dobrý tým = nejlepší postavy. Při hře děláte málo důležitých rozhodnutí. Hraje se to samo. Některé karty jsou nevyvážené, raritnost nemá s hratelností moc společného. Design byl dost nudný a některé základní mechanismy jsou prostě zvláštní. Typicky, že útočící potvora, která projde do hráče se odhodí a dlouho čekáte, než ji zase vyložíte (jestli vůbec padne) To všechno byly problémy prvních edic. Vůbec se divím, že ta hra vydržela. Zjevně ji táhnou napříč populárními značkami.

EDIT: Určitě to jde hrát na pohodu ve dvou. Nebo draft, ale tam je to o jedné dvou kostkách. Já jsem si nechal dost kostek na cca 4 smysluplné balíky, které jsou ale schválně oslabené, aby si člověk pěkně zahrál. O komunitě v Praze moc nevím. Nemyslím si, že to ještě někdo aktivně hraje.

15.10.2018 20:56:37 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
Děkuji za názor. Star wars destiny je sběratelská hra, to mně opravdu velmi výrazně odrazuje. Dice tower má gameplay video toho ultramaru na youtube.

Tady jsou náhledy karet http://dicecoalition.com/tiki/tiki-view_blog.php?blogId=4

Většina těch levnějších karet podle mně docela motivuje k tomu vykládat davy levnějších postav hodně, jestli je to ale účinná taktika...a jestli pak k tomu nepotřebuje člověk ty expanze 2.

Když spočtu čísla na těch kartách tak u těch vlků, pokud bych chtěl mít vše v max počtech tak potřebuji 30 kostek a v boosteru je jich 16 a když vezmu třeba první kartu logana grimnara, že ho můžu nasadit v jedné jeho verzi max 2x kostku, vezmu z toho jednu kostku (půlku maxima) a udělám to u všeho tak jsem na 16 kostkách= tzn. v jednom boosteru bude pravděpodbně 1x logan, grey hunteři tam budou 3x. Tzn koupím 2 boostery..budu moci dát 2 logany,5 grey hunterů a bude mi přebývat komplet jedna sada karet a 1 kostka grey hunter... A teď mně napadá jestli při hře s jedním boosterem nebudou mít výhodu silné charaktery a se 2 boostery spam slabších charakterů

Např karta ze základního setu nurgle - Lord of contagion - Manreaper, při vyložení nurglího chara dá 1 zranění do soupeře, pox walkeři za 1 a moroví marináci za 2, ono to se 2 boostery bude asi fungovat lépe...

15.10.2018 21:20:53 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
Reálně potřebuješ pět kostek, více jich za hru asi nevyndáš, respektive nemusíš. A správně jsi odhadl, že důležité jsou levné kostky. S cenou 6 více jich moc nedostaneš do hry. Ale LCG systém mi přijde fajn.
EDIT: Ale karty vypadají zajímavě a dají se snadno kombinovat. Škoda, že nejsou vidět akce a pak ještě nechápu range mechaniku. Ale jinak to vypadá na zajímavý set. Karty jsou určitě řádově silnější, než v předchozích edicích.
EDIT2: https://boardgamegeek.com/video/188394/warhammer-40000-dice-masters-battle-ultramar-campa/warhammer-40k-dice-masters-battle-ultramar-campaig zde je recenze od VAsela a range je hodně pěkná mechanika.
Ty jo nějak jsem se navnadil. Vypadá to pěkně. Trochu málo Globalu efektu, ty to vždy dělaly zajímavější. I ty akce tam Vasel ukazoval. JSou tam fajn kousky a zároveň nic, co by rozbořilo hru.

15.10.2018 22:37:52 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
"Reálně potřebuješ pět kostek, více jich za hru asi nevyndáš, respektive nemusíš."

Tímto je myšleno 5 kostek dohromady? Takže mít na základáka 3 kostky a k nim hrdinu 1 je ok a dva boostery nebudou třeba?

16.10.2018 05:17:10

počet kostek
Ve většině sad byla vždy nějaká agresivní postava, že to nešlo hrát pomalu. Ale tady možná půjde efektivně bránit a kousat například postavami s range vlastností. Taky se hráli postavy jen kvůli globalu. Myslím, že na začátek stačí základ a když se to bude líbit, tak můžeš dokupovat dál. Drtivou většinu her jsem ale odehrál s pěti šesti kostkami v pytlíku.

16.10.2018 12:47:48

Dice Masters
Na LCG format sa preslo toto leto, aj ked zopar samostatnych boxov a malych team packov vyslo uz predtym. V lete vysla jedna velka Marvel krabica (Avengers Infinity) a 2 male Marvel team packy, ich cena tuto na Slovensku je 40 resp. 13 eur, takze u Warhammeru tu bude podobne.

Co sa tyka Warhammeru, zatial teda vyjde jedna velka krabica a 2 male team packy, ale je predpoklad, ze toho bude viac (minuly rok oznameny multi-year deal medzi Wizkids a Games Workshop), zatial vsak nie su oznamene ziadne dalsie produkty.

V team packoch su 2 kocky a niektore postavy maju dokonca max. 5 kociek...hlavne pri tych lacnejsich postavach by asi malo zmysel mat viac ako 2 kocky, ale to zistis najlepsie pri hrani, ci by sa ti zisiel dalsi pack a kocky na lepsie fungovanie teamu.

Aj ked vyjde dalsia velka krabica, urcite to nebude ziadna 2nd edition, ale proste len dalsie karty a kocky, ktore budes moct skombinovat s tymi starsimi. V Dice Masters uz vysli Marvel, DC, D&D, TMNT sady a vsetky su vzajomne kompatibilne, v tomto nebude problem. Existuju sice nejake rotacie a formaty, kde sa hra len s novsimi sadami, ale ak nehras turnajovo, tak ta to nemusi zaujimat (a stale su formaty, kde sa da hrat so vsetkymi dosial vydanymi kartami). V tomto je podla mna tato hra super: mozes hrat kompetitivne, ked budes chciet supera porazit vo stvrtom kole, ale takisto si mozes poskladat team okolo svojej oblubenej postavy a hrat proti kamosovmu tematickemu teamu (a v oboch pripadoch budes robit velmi vela dolezitych a zaujimavych rozhodnuti - ako vidno, v tomto bode nesuhlasim so Stepanovym nazorom)

16.10.2018 23:55:18

Uvažuji o tom
Já uvažuji, že do toho půjdu, až to sem dorazí. Je to WH40K, takže pro mě lákavější téma než ostatní hry v sérii. Občasné kostkovky mám rád. Vlastně mě i dost bavilo SW: Destiny, ale to je u mě pohřbené tím sběratelským aspektem.

Přijde mi vtipné, že FFG, které bylo pověstné LCG systémem. Přechází na CCG a Wizkids zase naopak :-).


5.12.2018 23:52:21

Vybíráme z Bazaru

Dračí palác
Dračí palác
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas