Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 198x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Väčšia mapa pre epické hranie -

Uvažujeme nad nasledujúcim "kickstarterom":

1. Zakúpiť oficiálnu zväčšenú mapu Anniversary Edition 88x128 cm
2. Kvalitne ju zoscanovať
3. Nechať vytlačiť na bannerovinu
4. Urobiť 3D modely základných horských pásem spolu s 3D modelmi všetkých pevností

Menší problém je pri nákupnej cene tej oficiálnej mapy, hľadáme preto záujemcov, ktorí by nás podporili. Už pri počte 10 ľudí by sa cena mohla stlačiť pod 20 Eur na osobu (odhadom, cenu profi scanu a tlač banneru ešte nemáme zistenú). Išli by ste do toho niekto?

"Backer" by získal

1. Mapu WotR vytlačenú na bannerovinu 88x128 cm (ukážka pre porovnanie klasickej a zväčšenej verzie: http://geekandsundry.com/wp-content/uploads/2016/06/WOTR001_WOTR011_Comparision.jpg
2. Zľavu 25% na 3D print Mountain projectu (ukážku je možné vidieť tu: http://www.deskozrout.cz/topic/8149-vaecsia-mapa-pre-epicke-hranie-kickstarter/#entry153733)

Viem, že WotR je asi už staršia hra, ale nedávno sme si ju zahrali v plnej verzii a je to proste nadčasová pecka, asi ako celá tvorba Tolkiena... Deadline si musíme stanoviť do konca tohto týždňa, pretože musíme stihnúť kúpiť tú oficiálnu mapu - nie je isté, či sa k nej ešte dostaneme. Záujemcovia prosím píšte do tohto vlákna. Ďakujem za záujem.
7.5.2018 20:43:35 | Upraveno autorem (porovnej)

3D modely

@Matthius nie, stl subory nebudu k dispozicii. Co sa tyka ceny modelov, ak si zoberies ze na nejakom modeli pracujes 12-16 hodin, a tych modelov je napriklad 22, dajme strednu hodnotu - 22*14 = 308 hodin (vecerov a vikendov, kedze mam aj normalnu pracu).
Ako som pisal modely budu zhruba 100 eur, a 25% maju zlavu ti co objednaju tu. tak to mame 75eur na cloveka
je tu zhruba 10 ludi co je 750 eur cize je to placa 2.4eura na hodinu - AK si to tych 10 vobec kupi. Studenti u nas maju 2.5x vyssiu hodinovu mzdu. V tom nie su vobec zaratane naklady na tlac modelov / opotrebovanie tlaciarne a ani cas tlace. Robil by si v nedelu ci v sobotu 8 hodin za 19 eur?

15.5.2018 12:23:20

Matthius
Onehdá tu někdo poptával profi tisk pro 3D komponenty k Teraformaci Marsu a dostal nabídku 450 Kč/ks při dodání šablon. Za 22 takových modelů bys tedy v profi provedení zaplatil 10 000 Kč, výrobu šablon do toho nepočítám.
Edit: A už vlastním od wlciny modely do Runewars a právě k Teraformaci Marsu a kvalita je více než dobrá.
Jinak bezva zpráva, to s tou možností custom mapy.

15.5.2018 13:43:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Mapa
pecovarhy: S tou mapou je to rozhodně super nápad, teda pokud se zadaří samozřejmě.. Ale horší to být asi nemůže, mapa 2. edice mi rozhodně příliš k srdci nepřirostla, i ta z 1. edice je podle mě hezčí.. ale rozhodně se to dá udělat daleko reprezentativněji... takže držím palce.. :)

15.5.2018 15:31:16

Iba update zoznamu
Froggery
Kulashaker
Zizzo
Daggo
stOKYi
Azalin
Mejlo
Siaron
saiwer
DUBino
Herald
Matthius
Kedrigern
Dajo
ronnieb
kosibratr
kolik111

16.5.2018 00:50:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Mapa/modely
@saiwer, @vwlcina
Dik za info k tej tlaci. Mate pravde ked sa na to clovek pozrie takto a kedze ide o "malonakladove" vydanie tak cena je ok.

Este jedna otazka. Pred finalnou verziou mapy/modelov, bude priestor na pripadne pripomienky?

18.5.2018 11:33:22

Matthius
Netlačí nás čas, preto si myslím, že bude priestor aj na pripomienky na vylepšenia mapy, príp. 3D modelov. Pravda, je treba predvídať, že čím väčšia skupina nás bude, tým ťažšie bude nájsť kompromis, ktorý by vyhovoval všetkým.

V otázke mapy sa plne spolieham na ilustrátora, je to brat mojej manželky a aj keď je amatér, je veľmi nadaný, aspoň podľa mňa. Tam som s ním dohodnutý, že nám urobí náčrt, ako si to bude predstavovať kresliť. Táto cesta má výhodu, že mu napr. viem povedať, aby dal priestor na každej strane pre 3 kôpky kariet (character-strategy-faction z WoME) a iné vylepšenia - určite privítam ďalšie námety z Vašej strany, diskutujme o tom.

Čo sa týka 3D modelov, to je doména wlka a z neho sa stáva ťažký profík, takže to bude takisto do silnej pohody, si myslím.

18.5.2018 15:07:50

práva?

Jak je to s autorskými právy?
Nedávno se tu řešila na ZH kopie Zeměplochy a ten nešťastný človíček dostal dost nandat že si udělal kopii a pak jí prodával.

Tady je nějaká licence pro tisk?

Pokud ano tak bych měl asi také zájem.

18.5.2018 15:26:29

BigLebowski
Autorské práva nehodlám nijako riešiť, a to z nasledujúcich dôvodov:
1. Nejdeme vytvárať zisk ani inak na tom zarábať, je to fanúšikovský projekt a venujeme mu svoj voľný čas
2. Nekopírujeme celú hru, ani žiadne jej mechanizmy
3. Mapu v tomto štádiu plánujeme vyrobiť v úplne originálnej grafike. Ak by to aj nevyšlo a museli by sme nascanovať existujúcu mapu, chceme ju pre účely hrania zväčšiť a vytlačiť na bannerovinu, čo pokladám za nemožné dosiahnuť od akéhokoľvek oficiálneho vydavateľa.
4. 3D modely pohorí a pevností budú takisto 100% originály
5. Je to hobby vylepšenie existujúcej hry, každý, kto prejaví záujem musí mať zakúpenú originál hru od ARES games.
6. Každý vyrobený kus bude použitý výsostne na súkromné účely - hranie originálnej hry. Ide iba o vylepšenie dojmu z hrania, sprehľadnenie mapy. Neručíme za to, ak záujemcovia o naše riešenie to zneužijú na dosiahnutie nelegálneho príjmu.
7. Každopádne ideme do tohto z najlepším vedomím a svedomím, nechceme nikomu upierať zisk plynúci z vymyslenia úžasného a úspešného príbehu o Pánovi prsteňov a jeho prevedenia v podobe stolnej hry War of the Ring. Presne ten istý prístup očakávame od každého záujemcu.

Ak sú v týchto mojich vyjadreniach právnicky nepresné termíny a niekto ma chce upozorniť na nedostatky, ktoré by mohli byť proti mne a wlkovi použité v prípadnom súdnom spore o porušení autorských práv, prosím, aby ma na to upozornil teraz, keď ešte viem celú iniciatívu zastaviť.

Azda som Ti aspoň čiastočne, BigLebowski, zodpovedal na Tvoju otázku, rozhodnúť sa musíš sám, či sa pridáš.

Ďakujem.


18.5.2018 15:48:21

pecovarhy
Hezky vysvětleno. Doufám, že šťouralové už dají pokoj. Tohle není kopie hry, na BGG jsou takové projekty normální a nikdo se nad tím nepozastavuje..

19.5.2018 11:01:45

#pecovarhy
Plánuje tvůj švagr zanést na kreslenou mapu i boxy pro armády, pevnosti a podobně?
______________
aka WantonDuke

4.6.2018 09:43:07

pecovarhy:
Nějaké novinky?

23.6.2018 09:06:40

Azalin, Kulashaker
Ahojte, ospravedlňujem sa za nepravidelný update. Projekt stále žije, ale nabaľujú sa zdržania. Miloš (švagor, ktorý nám nakreslí mapu) dokončil jeden iný projekt a potvrdil mi, že sa už pustí do "našej" mapy. Ja som ho požiadal, aby nakreslil aj všetky herné prvky, čiže aj boxy na karty (3 na každej strane, aj pre WoME) apod. Žiaľ ja budem v júli off, takže jediné, čo môžem urobiť je to, aby Wlko prevzal od Miloša mapu, nafotil ju a dal sem link. Potom môžeme mapu dopilovať a Wlko by mal vedieť zobrať miery pre pohoria na 3D tlač. Ak budeme s mapou spokojní, tlačiť by ju mohol Lord Pupek, už som mu povedal, že tam bude zdržanie asi až do druhej polovici leta. Teším sa na to, prosím o trpezlivosť.

25.6.2018 10:41:53

mapa
caute, hlasim sa ako dalsi zaujemca o mapu
vdaka

25.6.2018 13:19:30

pecovarhy
V pohodě, hlavně že to žije.. ten nápad s vlastní mapou je super, pokud bude výsledek stát za to, rád si pár měsíců počkám... stejně je to hra spíš na dlouhé zimní večery, v létě toho moc nenahraju.. ;-)

25.6.2018 14:45:37

Mapa
Já bych měl také zájem pokud není pozdě.

25.6.2018 16:17:58

Zoznam záujemcov
Samozrejme, ešte je bohatá časová rezerva na prihlásenie sa. Dopĺňam zoznam záujemcov v príspevku zo dňa 16.5.2018. Prosím nepíšte mi súkromné správy, stačí o sebe dať vedieť tu, je to istejšie.

Zatiaľ je pred nami ešte veľký kus cesty k finálnemu výsledku. Miloš mi prisľúbil, že ak nebude jeho prvotná kresba prijatá kladne, nakreslí to aj druhýkrát s aplikovaním pripomienok, takže sme v pohode, verím. Predsa len, svet WotR nie je jeho prioritou, skôr by som povedal, že je sympatizant. :-)

Nezabudnite, že sa budeme neskôr pýtať na dve samostatné veci:
1. custom mapa 100x150 cm na banerovine
2. 3D pohoria s pevnosťami

25.6.2018 16:45:42

Prvé náhľady na mapu
Miloš mi dodal prvé dve fotografie, na jednej je celá krajina Stredozeme, na druhej detail krajiny severne od Ithilienu. Tu sú linky:
https://drive.google.com/open?id=1VS6CTlbNSs9aGnCwM2tnTAxZul1hUpVP

https://drive.google.com/open?id=1PgdhYvcWROq9OxFBGCkl8G8ItiZeF3Ro

Je to v štádiu, keď sa dá veľa vecí ešte upraviť, vylepšiť, nie sú tam ani hranice ani názvy regiónov. Mapu kreslil na základe tolkienovskej mapy, ktorú som mu nechal, hernú mapu mal iba ako odkaz na webe.

Pozrite a dajte vedieť, čo by ste si tam predstavovali vylepšiť. Napr. za mňa sú lesy (Mirkwood) trochu nevýrazné.

Berte do úvahy, že je to brutálny rozmer 100x150 cm.

27.7.2018 09:29:32

pecovarhy
Tak já myslím, že základ dobrej.. představoval bych si to určitě trochu barevnější, lesy výraznější a zelenější, moře modřejší.. Mordor asi trochu temnější..
Můj ideál je asi něco takovýho: https://fineartamerica.com/featured/map-of-middle-earth-anthony-forster.html

27.7.2018 12:55:07

Úpravy
Ahoj, super základ! V pricnipu souhlasím s tím, co bylo napsáno, trošku přidat pastelové barvy pro odlišení různých terénů. Ale zase ne moc, aby to pak nebyly stejné omalovánky, jako plán druhé edice. Spíše se přiblížit edici první.

27.7.2018 13:09:19 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer, Azalin
Dík moc za názory, veľmi cenné. A ten link na mapu, no to je umelecké dielo, veľmi sa mi páči, ale do takej úrovne asi nedosiahneme. V auguste budem s Milošom osobne, donesiem zase obe mapy, z prvej aj druhej edície. Z prvej skúsime teda trochu artu prevziať, z druhej zase herné prvky. Ja verím, že to bude zdarné dielo - priblížil som si teraz tú jeho mapku a tie lesy sú nenormálne plastické. Verím, že trochu tej pastelovej nevýraznej zelenej na správnom mieste a bude to pecka. S tým morom a zálivmi sa dúfam tiež bude ešte niečo dať urobiť. Bude to ale 100% originál, ak sa to dá povedať o reprodukciách tolkienovských máp. :-)

27.7.2018 14:20:03 | Upraveno autorem (porovnej)

rad bych se přidal
Zdravím všechny rád bych se do tohoto projektu přidal.

28.7.2018 10:58:28

update
Zoznam ľudí updated o kolik111

Mapa: https://drive.google.com/open?id=1iksLOloZ7nQdVpAe-VXwkU9yOCbPrNab

1. Farby hraníc národov, zachováme 2nd edition. Hranice budú tenkou čiernou líniou
2. Nápisy - navrhujem veľký anglický názov (ako referencia ku kartám) a menší český názov (ale tu potrebujem pomôcť, lebo regiónov je veľa a neviem ako boli v knihách všetky preložené)
3. Mapa ešte bude mať cca 5cm lem, lebo na juhu nie je celý Harad
4. Herné prvky budú trochu poprehadzované, hlavne smerom ku strane Slobodných národov, lebo tam je nevyužitý priestor

30.7.2018 13:17:27

re
Projekt vypadá pěkně, ale ta mapa je jestli to správně chápu ještě větší než ta v anniversary edition. Největší stůl co mám doma je 160x90 cm. Ta mapa by se mi tam tedy nevlezla a nový stůl opravdu kupovat nehodlám ikdyž ta hra je výjímečná :-) Navíc si nejsem úpně jistý, jak pohodlně se na tak velké mapě bude hrát - už na tom mém stolu mám problém dosáhnout na druhý konec. U tak velké hrací desky by to znamenalo, že by hráči neustále obíhali stůl. Myslím, že velikost Anniversary edition je maximální možná a tvůrci dobře věděli proč nedělat větší...
Což je škoda - ty 3D pevnosti a hory se mi velmi líbí, ale dle vyjádření tvůrce je bude dělat jen pro tu mega mapu.
Kdyby bylo možné vytisknout o trochu zmenšenou verzi mapy a k ní odpovídajícím měřítkem zmenšené 3D modely, tak bych do toho i šel, ale takto si bohužel musím nechát zajít chuť...

11.8.2018 09:21:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Velikost
Ahoj, i kdyz jsem se přihlásil, tak vzhkedem k velikosti mapy nebudu schopny ji poradne rozlozit amusim se tedy odhlasit. Kdyby se delala mensi varianta vc. 3D komponent, jak tady zaznelo, tak do toho jdu bez vahani...

11.8.2018 09:36:15

Velikost
Mapa vypadá super, ale nějak mi nedošlo, že je to ještě větší než ta Anniversary Edition.. ten rozměr už je konečnej? V tom případě bych asi ještě popřemýšlel, protože je to fakt hooodně velký a na stůl se to nevejde...

28.8.2018 09:24:16

Vybíráme z Bazaru

Schotten Totten
Schotten Totten
Akt. cena: 275 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas