Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxx hodnoceno 185x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

1Ed. a 2Ed.

Chci si tuhle hru pořídit, a nevím zda už tohle téma bylo někde propírané, ale jsou rozdíly mezi prvni a druhou edicí? Protože na první edici je plno překladů a českých materiálů a na druhou nic .. Děkuji za odpověď
11.6.2013 23:40:41

Rozdíly v edicích
Ta absence překladů je dána tím, že v samotných pravidlech není až na nějaké detaily (které jsou navíc shrnuté na začátku kvůli upozornění) žádný rozdíl. Jediný větší je myslím akorát absence zjednodušené výukové části.
Rozdíly v samotné hře jsou, vesměs k lepšímu. Karty jsou větší (tarotová velikost) a mají místy změněné efekty (vyladění podmínek či efektů několika karet, podmínky u Gandalfa,...), figurky nazgulů jsou v jiné poloze, takže nejsou tak vysoké a nepřepadávají. Herní plán je hnaný co vím míň do šířky a trochu víc do výšky a přibyly na něm především tři odkládací boxy pro větší armády a lepší vyznačení osídlení. Přesný výčet všeho ti z hlavy neřeknu, ale jde o podobné záležitosti.

12.6.2013 08:20:08 | Upraveno autorem (porovnej)

http://www.boardgamegeek.com/thread/738666/2nd-edition-review-a-side-by-side-comparison
az vies dobre anglicky, toto ti dost pomoze.

12.6.2013 19:27:17

2.ed
Mám první a v podstatě i druhou, a myslím si, že ta druhá bude lepší. Jediné co mi by mi trochu vadilo je absence bitev třetího věku. Ale pokud je neplánuješ hrát, pak určitě druhá edice.

12.6.2013 21:58:15

Díky moc
Jdu se podívat na ten boardgamegeek ..
Jinak sappho jak jste pokrocili v prekladu ? Rysuje se neco nebo to zapadlo v horizontu udalosti? :) .. Každopádně i iniciativa se cení :)

13.6.2013 00:14:34

překlad
Také se přimlouvám za překlad, abych si mohl hru konečně pořídit :-)

13.6.2013 06:42:15

překlad
Hru si budu pořizovat cirka za 14 dní, a moje přítelkyně byla rok v americe a anglinu ma v malicku..Já s anglinou taky nemám problém ale na přeložení pravidel bych si asi netroufnul.. Mohl bych to s ní přeložit ale potřeboval bych pomoc to pak hodit do grafiky .. Možná by stačil jen překlad.. Uvidíme až to budu mít doma

14.6.2013 06:22:38

Fotky
Mám obě edice,
to co se liší jsem vyfotil a srovnání přidal do fotek.
Najdete to v obrázcích úplně dole v sekci Off topic.

12.11.2017 20:34:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hypergrid - nová
Hypergrid - nová
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas