War of Honor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Bryan Reese
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

srovnani s L5R

mohl by se nektery z hracu 'klasickych' L5R pokusit o srovnani?
23.5.2011 20:42:33

ndru
Viz link:
http://www.boardgamegeek.com/thread/625278/key-differences-from-the-ccg

Pokud se ti to nechce číst celé, tak stručný výtah:
War of Honor je multiplayerová varianta L5R. Vzali L5R pravidla, upravili pro multiplayer a WoH je jejím starter kitem. L5R a WoH budou vzájemně propojené. Karty z L5R můžeš používat ve WoH a obráceně. Budou vycházet PCD (předpřipravené balíčky) s nějakým spešl symbolem, že se dají použít nejen pro L5R, ale také pro WoH. V podstatě takové projení. Každé PCD z L5R můžeš použít zároveň i pro WoH. Pro zatím plánují pro každý klan vydat postupně k těm základním čtyřem spešl PCD určené pro WoH, ale použít ho můžeš i v L5R. Oproti standardním PCD z L5R budou více vybalancované pro použití v WoH...

WoH jsou vlastně jen pravidla a možná něco navíc, ke kterým si vlastně můžeš kupovat PCD s označením pro WoH nebo komplet TCG... je to jen na tobě, jak moc si hru chceš rozšiřovat. Zajímavá myšlenka, ale... mě to právě kvůli tomu odradilo.

23.5.2011 21:01:36

to Sjone
chmchmchm. vzhledem k tomu, ze jsem zatim vsude cetl, ze L5R jsou specialne dizajnovana na multiplayer, tak mi unika vcem se to teda bude lisit (e;

23.5.2011 21:04:40 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
L5R je primárně duel, přesto jsou už dlouho pravidla i pro multiplayer, které jsou taková kostrbatá vzhledem k primárnímu určení hry. Proto vznikla WoH, která do systému něco přidají a něco uberou, aby byl ten multiplayerový systém lepší... a vlastně to je tak celé. Přijde mi to jako zajímavé zpestření pro letité hráče L5R a pro nováčky jako zajímavá vstupenka do L5R. WoH jako taková bude spíš asi jako kámen nůžky papír, dle toho, který z fixně postavených balíků dostaneš. Ta PCD si nebudeš moci nějak upravit, pokud bys chtěl zůstat jen u nich.

23.5.2011 21:14:04

Sjone
Zatím jsem se s obsahem WoH neseznamoval, ale pokud je to jak píšeš, jenom udělané na multiplay, pak taky nechápu smysl. L5R jsme hráli jako multiplayer už v roce 2004 a fungovalo to bez problému ve čtyřech hráčích. Takže netuším proč dělat něco navíc. Spíš sem měl napřed pocit, že jde o pokus přiblížit se "normálním" hráčům deskovek a karetek, kteří CCG formát moc nemusí. No budu si muset o tom trochu přečíst.

23.5.2011 22:12:55

Tangram
Pročti, pročti, třeba mi tam něco ušlo. Vlastně v to doufám...

23.5.2011 22:16:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Sjone
No teď už to celé nepročtu, je moc pozdě. Ale odpovědi autorů zase neznějí tak špatně. Napřed jsem o nákupu moc neuvažoval, ale protože hráváme tři, případně čtyři a naše balíčky jsou většinou vzájemně nevyvážené, tak možná začnu uvažovat o nákupu.
Ano, o multiplayeru se tu hovoří, je to ale jiný formát hry, než v klasických pravidlech, je to prostě něco jiného, dál se nabízí asi i pro dva hráče jiný přístup k podmínkám vítězství, takže například, pokud má někdo balík na honor a napumpuje 40 honorů do tří kol, tak tady mu to ještě výhru nezaručí, protože jsou jinak nastavené podmínky vítězství ... sakryš, budu si to muset pročíst celé a nakonec to asi koupit :). Po sedmi letech zase koupím nějaké L5R :).

Jinak co se týče Celestial edice, hodně mě to potěšilo ... zjednodušení a zpřehlednění pravidel, navrát vítězství na osvícení, také mnohem lepší šance vitězství na osvícení skutečně uhrát, duely se mi taky opět zalíbily, odstranění windů, senseiů a dalšího zmatků, rychlejší nástup a vůbec zrychlení hry díky změně pravidel nákupu a přidání dvou startovních holdingů ... skutečně se mi to letos zase začalo líbit.

... takže asi si War of Honor nakonec koupím už jenom proto, že šéfdesigner řekl, že ty čtyři balíčky poctivě testovali a že by měly vzájemně skutečně vyvážené.

23.5.2011 22:37:20 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Sjone
me se svet L5R moc libi, nejak me pritahuje, i kdyz o nem vim houby, strasne se mi take libi design karet, ale odpuzuje me prave ten CCG format. Proto jsem za War of Honor velmi vdecny, protoze si to cele budu moci vyzkouset a nemusim se trapit tim, ktery booster a zaklad si za tech X let, co uz to funguje, zakoupit. Takze u me to ten ucel splni na 100%. A L5R bude asi dobra hra, kdyz uz vychazi tak dlouho.

Taky se tesim na deskovku ze sveta L5R, ale i kdyz je ohlasena uz dlouho, tak je porad ticho po pesine, tak nevim, jestli se ji nekdy dockam.

24.5.2011 00:16:34

rbx & Tangram
Kdybych už jedno TCG nehrál, tak hraju určitě L5R. WoH si rád zahraju, pokud bude příležitost, ale bojím se, že by mi vadila nemožnost upravit si ta PCD a pouštět se do L5R se mi nechce z finančních a časových důvodů.

24.5.2011 08:09:50

to Sjone
ted nevim odkud jsi vzal, ze pcd nepujde upravit

24.5.2011 13:31:51

ndru
PCD půjde samozřejmě upravit, ovšem jakým způsobem...

a) vykuchám zbylá dvě tři PCD, čímž budu mít jeden dva pěkné decky. To je pro multiplayerovou hru slabší, když jsou v krabici čtyři.
b) koupím si každé PCD dvakrát včetně core boxu...
c) koupím si pár PCD z L5R pro daný klan... kdo pak se mnou bude chtít hrát?
d) koupím si pár displayů L5R... můžu hrát rovnou L5R

24.5.2011 13:54:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Laici
Mohli byste i normálním smrtelníkúm vysvětlit o čem se bavíte, když mluvíte o L5R, PCD, TCG, CCG

24.5.2011 13:56:31

kren
L5R - Legend of the Five Rings (původní TCG, ze které hra vychází)
TCG - Trading Card Game
CCG - Collectible Card Game
PCD - Preconstructed Deck

24.5.2011 14:00:54

a zhruba
TCG = CCG

24.5.2011 14:03:53

Sjone
Rozveď prosím svůj bod c). Já náhodou uvažoval, že bych si případně koupil nějaký PCD bokem a hrál s lidma, co mají WoH. Proč by se mnou neměli chtít hrát? Myslíš, že neude dostatečně vybalancovaný ke hře proti PCD z WoH?

24.5.2011 14:19:54

Havelock
Ano, přesně tak. Nebude to vybalancované. Pouze jedno PCD z L5R si koupit stejně nebudeš moct, protože (alespoň dřív to tak bylo) AEG dává do PCD x-fixních karet plus část random (tuším 11 jako BP k dané edici).

24.5.2011 14:32:58

srovnani z praxe?
ma uz nekdo odehrano l5r i WoH? po prvnim precteni pravidel WoH mi tam vypadly sice mensi, ale imho zasadni zmeny (bodovani honor, dishonor apod.). takze to sice vypada kompatibilni, ale podobne strategie v obou hrach by se mohly dost lisit

27.2.2012 19:47:47

zbývající klany
V krabici War of Honor jsou jen 4 klany, ale komponenty pro všech 9... těch zbylých 5 se dokupuje ze sběratelské karetky, nebo vyjdou zvlášt pro WoH?

8.4.2012 15:09:36

rbx

...
zajimalo by mne to same, co Pjenkavu. Vi to nekdo?

11.4.2012 22:06:51

karty
Co jsem četl na BGG, tak si další klany dokoupíte sami - je možné použít startovní balíčky dalších klanů.

11.4.2012 22:47:58

rbx

aradraug
takze chces rict, ze kdyz mam startovni balicky uplne vsech klanu z Emperor edice, tak je tam muzu pouzit?

11.4.2012 23:19:28

to rbx
melo by jit. spis otaza, toho, co jiz zde bylo nekolikrat vypichnuto: vyvazenost

kazdopadne stranky l5r se tvari, ze s war of honor se prozatim pocita
http://rules.l5r.com/War_of_Honor_Formats

12.4.2012 07:06:45

to rbx
starter ci clan decky sic pouzit pujde, ale obavam se, ze proti balikum z WoH nemaji sanci. a docela obtizne budou i plnit jednotlive kroky k vitezstvi. krom toho v WoH nejsou vsechny karty (chybii celestials a regions) a ani vsechny mechaniky (hlavne duel, lobbovani a calvary)

31.10.2012 17:50:38 | Upraveno autorem (porovnej)

srovnani
takze mam za sebou (konecne) partii WoH. hrali jsme ve trech (skorpioni, fenixove a lvi). gameplay se docela lisi od standartniho l5r (mam na mysli dvouhru). dost mozna docela plynule prejdem na 'klasicky' l5r multiplay (pocitani family honor, prohra pri -20 honor, vyhra +40 honor, atd.) a asi i cestou ztratime hexy
zasadni rozdily (WoH oproti l5r) jsou v tom, ze military balik nemusi vsem vytriskat vsechny provincie, 'staci', kdyz se ucastni zniceni peti provincii. osviceni musi vsechny prsteny vylozit pres efekt a ne jen posledni. dishonor a honor musi kazde kolo udelat osmicku, coz je mozna vyhoda pro dishonor, ale v honor balicich se pocita kazdy bod ph, ktery hrac ziska (osmicka imho docela boli)
urcite je to krasny entry lvl pro l5r. pro hrace standartniho l5r jsou tu kazdopadne zajimave karty (cast ee legal), dobry odrazovy mustek pro 'klasicky' multiplay (hlavne karty s efektem na allies a karty s efektem odvislym od poctu hracu a moznost kouknout na l5r z trochu jineho uhlu

31.10.2012 18:05:41

srovnani
Jakožto jeden z účastníků hraní bych si dovolil poznamenat, že mi WoH přišel takový zdlouhavější než klasická l5r. Trošku mě mrzelo, že místy to byl takový "multplayer solitaire" - Fenixové (honor) a Škorpioni (dishonor) si v víceméně hráli na svém písečku a v podstatě nebyla žádná interakce (Škorpion občas zneuctil nějakou postavu, ale to bylo všechno). Moji Lvi (military) pak fungovali jako interaktivní brzda, protože jsem musel útočit a vyhodnocení boje nějakou chvíli zabere. Je pravda, že to bylo do veliké míry dané složením balíků, které bohužel obsahují minimum open akcí.
Hodně jsem si musel zvykat na určitou abstrakci honor/dishonor - je totiž jedno, jak jsou získány, takže škorpion prostě jen tak prohlásí "někoho z vás jsem zneuctil" a vezme si dva žetony dishonoru bez toho, aby to na ostatní hráče mělo nějaký vliv - v l5r by se to dost projevilo, protože tam čest ostatním vždy přímo ubíráte.
Každopádně to může být velice solidní entry level a WoH určitě obstojí i jako hra sama o sobě, ale pokud máte za sebou pár klasických l5r her, tak vás to nejspíš tak moc neuspokojí...

31.10.2012 20:29:57

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Nethermaze
Warhammer Underworlds - Nethermaze
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas