War of Honor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: Bryan Reese
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Tak dneska úvodní hra v Tomovkách. Musím říct, že první dojmy ze hry jsou velmi dobré a to i navzdory tomu, že jsme neznali pravidla a nevěděli jak hrát některé situace. Dál jsme měli celkem průtahy, protože jsme neznali karty a nevěděli co se stane, takže jsme tak trochu tápali.

To co se mi líbilo, že každá frakce má jiné balíčky karet, jiné základní akce. Čili za každou frakci se hraje úplně jinak. U nás byla jedna frakce svinící, druhá obraná a moje útočná.

Jinak hra má poměrně výrazný prvek interakce, který je dán tím, že se hráči v průběhu soubojů mohou různě podporovat - jak v obraně, tak útoku. Z toho také trochu vyplýv, že ve 2 hráčích bude hra o tento prvek ochuzena.

Jinak první hra zabrala celkem hodně času a to bych řekl, že jsme se nedostali ani do třetiny.
28.6.2011 20:37:23

rbx

pozitivni
jak jsme to vcera hrali, tak se mi to rozlezelo v hlave a prijde mi to jako hodne dobre. Kazda frakce hraje jinak a ma jine moznosti, jak ostatnim zabranit ve vitezstvi a sama vyhrat. Hral jsem za Fenixe, ktery jede na cest a nema prilis dobre utoky, ale naopak ma mocnou obranu ruznych kouzelniku, kteri vladnou elementy. Jejich obrana spociva v tom, ze posilaji protivniky z boje domu, nebo ze zvysuji obranu provincii podle poctu branicich, nebo utocicich jednotek. Stejnym zpusobem dokazi snizovat obranu provincii, na ktere ja zautocim, ale to neni az tak caste. Je tam napriklad karta, ktera zvysuje obranu podle poctu elementu, ktere se zucastni v bitve. Moji kouzelnici byli ohen, voda, zeme a vzduch, ale nikdy jsem je nedostal do jedne bitvy zaroven, protoze pridelovani postav do ruznych bitev je zaklad taktiky.

Muzu rict, ze jsem se jeste s takto slozitou karetkou nesetkal. Tomu ale odpovida i herni doba, protoze to je opravdu vysoce takticka bitva, kde VELMI zalezi na poradi zahrani jednotlivych karet. Alespon takto to bylo u Fenixe. Vyborna je treba na zacatku hry zalezitost se stavenim zeme z jednotlivych hexu, kde zalezi na tom, kdo s kym sousedi, protoze podle toho je mozno zvat hrace do alianci.

Za me tedy velka spokojenost.

29.6.2011 10:28:41

Dojmy
A jak to vidíte s formátem WoH, bude časem třeba dokupovat nějaké balíčky, nebo se dá tohle balení brát jako kompletní hra bez potřeby rozšíření? Jelikož to vychází z karetky L5R, tak se tam bojím hlavně toho, že bude člověk svým způsobem nucen kupovat další a další karty. U WoH jsem trochu zmaten, jak to vlastně je, protože se hra neustále odkazuje na svůj původ v L5R a kompatibilitou s CCG, ale zároveň se všude prezentuje jako samostatná hra. Jinak co jsme v Tomovkách viděl, tak to vypadá moc hezky, ilustrace jsou skvělé.

29.6.2011 11:04:11

rbx

Thales
z jedne hry nedokazu soudit, ale podle zahranicnich recenzi, co jsem cetl, je nazor takovy, ze firma AEG chtela touto hrou prilakat lidi ke sve karetce L5R, ale udelala plnohodnotnou hru, ktera lidem vystaci i bez kupovani dalsich sad. Takze castecne svuj cil splnila, protoze hodne lidi si dokoupi aspon cast rozsirujicich balicku, ale ja osobne treba muzu rict, ze me to staci. Format CCG se mi nelibi a zabrednout do nej nehodlam. Co me ale laka, je fakt, ze ve hre jsou ctyri rasy a celkem jich je pry devet. A tim, ze se za kazdou rasu hraje jinak, tak me spis lakaji ty predpripravene packy, kde bude balicek slozeny pro tu danou rasu. Do tech asi pujdu.

29.6.2011 11:12:20

WoH
Já mám tuhle hru rád, líbí se mi. Zas tak komplikovaná mi nepřišla, ale každému bych ji asi nedoporučil. Nicméně ty hexy mi přijdou takové zbytečné a svazující.

29.6.2011 11:15:45

rbx

sjone
to me prave ne, protoze ty hexy ti urci, jak na koho a kde zautocit za jakych podminek a kdo se mnou muze do aliance. Ja bych si treba o dost vic priste chranil hex, ktery mi dava 2 cti.

29.6.2011 11:22:39

sjone
Ty hexy mi zezačátku, taky přišly jako divadílko, aby se neřeklo, ale pak jsem o jedne přišel a rázem jsem pochopil jejich důležitost.

29.6.2011 20:09:32

ke hre
Ješte jsem měl ze hry takový dojem, že bych jí hrál spíš se zkušenou skupinou hráčů, protože ta hra vynikne, když jí lidi umí, vědí co dělají a trochu frčí.

29.6.2011 20:31:56

Parxel
Rozhodně. Tahle hra je pro "kartičkáře". Přeci jen je to výsledek téměř dvacetileté CCG, není to filler a chce spíš aktivní hraní, než vytáhnout jednou za čas. Tímhle přístupem se pak hra sama odmění hráčům zážitky z hraní.

Pravidla nejsou vůbec těžká, ale každý hráč kontroluje poměrně velké množství permanentů, o kterých musí mít přehled a plánovat s nimi dopředu, a na to klasický deskovkář není moc zvyklý.

29.6.2011 20:44:36

Dva hráči
Parxell už to nakousnul, ale má někdo zkušenost s hrou dvou hráčů? Má to ve dvou smysl, nebo je hra bez interakce o hodně ochuzená?

30.6.2011 08:37:40

VinasSolamnus
Třeba Jenda nám říkal, že když hrál ve 2 s klanem škorpiónů, tak mu ta jejich vlastnost přišla mnohem silnější. Protože se mohl soustředit na jednoho hráče a v každém kole mu ubírat 2 cti.

Já si myslím, že když je ve hře víc klanů, tak se ty jejich vlastnosti navzájem doplňují a vyvažují. Podobně jako třeba v CHitOW.

30.6.2011 08:42:49

rbx

Vinas
Ta karetka L5R je primarne pro dva hrace. WoH je vlastne multiplayerovy L5R, takze podle meho je zameren na vice hracu. Nevim ale, jestli tam neni nejaka uprava pri hre dvou hracu, co se tyce skladani hexu. Ono totiz v L5R CCG se hraje na jiny cil, vyhravas jinym zpusobem, ty 4 cile, co jsou u WoH jsou nove.

30.6.2011 13:57:02

WoH
Jak píše rbx, původně je hra pro dva a ač psali, že decky pečlivě stavěli, aby byly vyvážené, moc bych tomu nevěřil. Na druhou stranu na takovéhle soudy, bych musel s každým balíkem odehrál spoustu her proti ostatním, abych se o tom přesvědčil. (navíc ve dvou bych se na používání hexů vykašlal a hrál bez nich jako ccg). Pro multiplayer jsou ale karty (alespoň ty, které jsem viděl) vybrány docela pečlivě. Spousta z nich je tak nějak obecně hodně použitelných, takže se nezasekávají na ruce, protože pro jejich zahrání je třeba speciální situace.

CCG má tuším také čtyři cíle. Získání snad 30ti honorů, sražení oponentova honoru na -20, zisk 5ti prstenů (každý jiného elementu) a zničení čtyř oponentových provincií. V WoH jsou tyhle cíle upraveny na podmínku, že se daná věc musí splnit v jednom kole (samozřejmě nejsou tak náročné) a poté se hráč posune na další políčko v tabulce bodů.

Špatně jsou zpracovaná pravidla. Krásné ilustrace a kvalitní papír je na nich asi jediné plus. Písmo jak ve slabikáři a hlavně bych nedoporučoval v nich cokoliv hledat. Už teď očekávám FAQ, protože mi v nich chybí postup při vyhodnocování souboje (stackování battle/open a střelby) a vyhodnocování open karet.

A taky bych si rád zase zahrál.

30.6.2011 17:29:08

WoH
Díky za odpovědi.
Já jsem právě chtěl využít WoH jako vstupní bránu do klasické L5R. Prostě že bych měl balíčky pro čtyři rody a nemusel utrácet za stavění více balíků. Něco na způsob Warhammer Invasion.
Ještě nad tím budu přemýšlet... :-)

5.7.2011 09:38:05

VinasSolamnus
Jestli jsi z Prahy nebo okolí, tak by nebylo od věci se stavit v herně a domluvit se s klukama, kteří L5R chodí hrát pravidelně a zkusit si to nejdřív s půjčeným balíkem, jak ta hra vypadá.

5.7.2011 09:50:09

nejake druhe dojmy?
nebo nove prvni?

29.9.2011 21:38:55

rbx

ndru
hrali jsme to na Warconu a neustale jsme koukali do pravidel. Hlavne Kubis se na neco porad ptal :-) Po trech hodinach, kdyz uz jsme konecne vse chapali a zacali to hrat, tak se to zabalilo. Pro mne je to porad nejlepsi epicka karetka. Strasne se mi libi ten svet, ty realie, i kdyz o tom vim prd. Proste me dostava ta atmosfera a hrozne rad bych to umel hrat tak, ze bych nad jednotlivyma kombama nemusel tak premyslet.

29.9.2011 22:01:05

zas po case
jak se to vyviji?

24.10.2011 10:30:33

rbx

ndru
budes muset prijet, nikdo si to se mnou nechce zahrat :-)) Premluvime Jendu, protoze ve dvou to nema smysl.

24.10.2011 11:30:31

to rbx
chm. bych rad. jenze od dubna uz me do prahy nic moc netahne. mozna dorazim na jeden seminar na jare pristiho roku

24.10.2011 12:02:39

http://www.alderac.com/forum/viewforum.php?f=309

Vypada to, ze se o tenhle format porad nekdo stara. A je o nej i docela zajem.

8.5.2014 10:31:54

Vybíráme z Bazaru

Cesty Osudu CZ
Cesty Osudu CZ
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas