nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Walking in Burano

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: EmperorS4 Games
Autoři: Wei-Min Ling
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Burano je jeden z malebných ostrůvků v benátské laguně v Itálii. Zdejší barevné domečky přímo svádějí k procházce, při které se můžete kochat jejich krásou. Která ulička bude nakonec ta nejkrásnější a nejoblíbenější jak místními obyvateli, tak četnými turisty?

Walking in Burano („Procházka po Buranu“) je jednoduchou hrou, v níž se zhostíte role stavitele, který bude chtít vybudovat tu nejhezčí uličku na Buranu a přllákat co nejvíce návštěvníků, kteří jeho uličku ocení body.


Příprava hry:

Hra probíhá formou draftu kartiček představujících jednotlivá podlaží domů na Buranu. K dispozici jsou balíčky karet pro první, druhé a třetí podlaží (z nichž každá může být položena jen na dané podlaží) v několika barvách. Každý z hráčů v průběhu hry staví pole o velikosti 5×3 - až pět domů o třech podlažích. Jednotlivé kartičky podlaží mají na sobě namalované různé prvky: květiny, lampy, kočky, chodce, obchody, zavřená okna, markýzy apod. Současně jsou k dispozici karty návštěvníků, z nichž má na sobě každý určité bodovací kritérium založené na výskytu výše vypsaných, podle kterého bude hráč své domy na konci hry bodovat. Systém hodnocení je u každého hráče tedy individuální a záleží na složení návštěvníků, které v průběhu hry získal.


Průběh hry:

V každém kole je k dispozici výběr karet všech úrovní podlaží. Každý hráč se může ve svém tahu rozhodnout, kolik karet podlaží vezme (od jednoho až po tři, vždy z jednoho sloupce). Pokud si vezme méně než tři karty, za každou kartu méně než tři bere namísto toho minci. 

Po výběru může hráč umístit kartu podlaží a tedy stavět dům. K této akci je zapotřebí zaplatit poplatek mincemi. Přitom musí dodržet konkrétní pravidla týkající se návaznosti jednotlivých podlaží a sousedství barev. Hráči mají k dispozici také 2 oboustranné karty lešení, jimiž si mohou dočasně při umístění vypomoci a které pak mohou nahradit standardní kartou, a 4 žetony, které umožňují porušit pravidla týkající se barev.

Pokud hráč dokončí dům, musí si vzít dostupného návštěvníka a umístit jej pod něj. Návštěvníci se obecně dělí na dva druhy: turisté (menší počet, více karet od každého, přinášejí zároveň vítězné body sami o sobě) a obyvatelé (větší počet, méně karet od každého, potenciálně větší bodové zisky, omezení jednoho daného obyvatele na hráče). Každý z návštěvníků hodnotí jiné (výše zmíněné) prvky vyskytující se na kartičkách podlaží. Je proto vhodné sladit taktiku výstavby a braní návštěvníků, kteří vlastně slouží  na konci jako osobní bodovací kritéria, rozdílná pro každého hráče.


Konec hry:

Jakmile jakýkoli hráč dostaví svůj pátý dům a zcela tak zaplní plochu 5×3, hra končí. Ostatní hráči dohrají kolo, aby každý hráč provedl stejný počet tahů. Následně si každý z hráčů spočítá body za návštěvníky a další body uvedené na kartách, přičte body za nevyužité žetony dovolující porušit pravidla, a hráč s největším počtem zavřených oken si odpovídající počet bodů odečte. Kdo má potom nejvíce bodů, stal se vítězem.


Hru je možno hrát i v sólo módu.

 

Autor: Caranthir

Vybíráme z aukcí

Dreamscape
Dreamscape
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>