nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Walhalla

Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Amigo Spiele
Autoři: Alessandro Zucchini
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ek hon valkyrjum vitt komnar,
Görvar at riða til Goðþjoðar;
Skuld helt skildi, en Skögul önnur,
Gunnr, Hildr, Göndul ok Geirskögul;
Nu eru talðar nönnur Herjans,
Görvar at riða grund valkyrjur.

Ve hře Walhalla se hráči stávají vůdci Vikingů. Každý velí své vlastní flotile, která se vydává na drakkarech na loupežná tažení po fjordech. Probíhají boje muži proti muži, avšak jen ti nejstatečnější padlí si zajistí místo ve Valhalle. Vítězí ten hráč, který své Vikingy použije nejchytřeji, dobije nejhodnotnější území a získá tak nejvíce bodů.

Hra se odehrává ve třech fázích; v každé fázi se hráči střídají v tazích. Hráč nejprve vytáhne kartu drakkaru - ten má vždy dvě neutrální místa, na která umístí své dva Vikingy, a jedno místo s už vyobrazenou barvou, kam si může Vikinga umístit soupeř hrající za příslušnou barvu. Poté hráč umístí drakkar s Vikingy na jedno ze čtyř možných míst k jednomu ze tří fjordů a provede výpady na s drakkarem sousedící pevninu. Ve hře jsou čtyři druhy terénu:

  1. pole  - za pole dostane hráč při celkovém bodování na konci fáze 1/2/3 body podle toho, která se právě odehrává fáze hry;
  2. lesy - za lesy dostane hráč okamžitě body podle počtu vyobrazených zvířat;
  3. vesnice - vesnice přidává při celkovém určování převahy na fjordu další virtuální Vikingy;
  4. kultovní místa - hráč získá akční kartu (ty umožňují získat další body za obsazení konkrétních typů terénu, ubránit se útoku, zefektivnit lov v lesích, atd.)

Je možné zaútočit i na pevninu, kterou už obsadil soupeř - pak dochází k boji. Poražený Viking putuje do Valhally. Jakmile dojdou karty drakkarů nebo zásoba Vikingů nějakého hráče, dojde k ukončení fáze a celkovému obodování. Na každém ze tří fjordů se určí převaha a přidělí se body za první a druhé místo. Poté fáze končí, drakkary se znova zamíchají a hráči dostanou nové figurky do další fáze (čím více má hráč Vikingů ve Valhalle, tím více figurek v další fázi dostane).

Hra končí po skončení třetí fáze. Vítězí hráč s nejvíce body.


Shrnutí: Euro-hra s určitým podílem náhody ve formě náhodných karet drakkarů a akčních karet, se zajímavými prvky taktického útočení a ustupování a s mechanismem vyhodnocování převah v regionech.

Autor: PJ