nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Vzhůru do Stínadel

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: B. Chamout
Rok vydání: 1993
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Přešli zvolna náměstíčko, kde bydlel kostelník, který jim prozradil tolik cenného o tom podivném příběhu. Pokračovali však v chůzi. Byla již úplná tma. Ulice se prázdnily. Kupečtí příručí a učňové uklízeli do krámu bedničky s ovocem, pytle s brambory a láhve okurek, stojící ve dne před výklady. Pak se Mirek s Jarkou zastavili na okraji své Druhé strany. Byli na jejím konci, na Rozdělovací třídě. I zde bylo skoro liduprázdno. Někde v jejím záhybu temně duněl vůz elektrické dráhy...

Hra Vzhůru do Stínadel vytvořená na motivy Rychlých šípů je založena na herním principu her jako jsou Dostihy a sázky či Monopoly. Úkolem hráčů je nakupovat série uliček (Kocouří hrádek, Myší past, Slepá ulička, Větrná ulička atd.) a ty dále vybavovat žetony Vontů. Místo trenérů zde můžete zakoupit kostely, které dále můžete „vylepšovat“ zvony, a dalších mnoho věcí na téma Záhada hlavolamu či Stínadla se bouří. Místo Náhody a Financí tu jsou kartičky Bratrstva kočičí pracky a Vontovů a místo Parkoviště je tu Bublinovo vězení. Jako platidlo zde slouží Kvítky, jejichž bankovky jsou v této hře pěkně zpracovány.

Hru vyhrává hráč, kterému se podaří nasbírat nejvíce „Kvítků“ a ostatní hráči již nemůžou platit své finanční náklady a tudíž zkrachují.

Autor: ckarlik