Vzducholodě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 1. světová válka
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
Queen Games
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karty inženýrů - imaginární kostky

Není mi jasné využití imaginárních kostek.

1, Řekněmě, že mám imaginární kostku s hodem 5 a právo házet pouze jednou bílou kostkou. Můžu se tedy "ucházet" o kartičku ke které potřebuju jednu bílou a jednu červenou kostku, s tím že házím pouze bílou, protože na červené - virtuální je již hozeno 5?

2, Pravidla říkají : "Touto kostkou nelze házet, a nepočítá se proto k omezení 3 kostek jedné barvy na hod" - znamená to, že pokud házím o kartičku, která povoluje házení třema kostkama červené barvy a já mám také jednu virtuální, počítají se hodnoty všech tří hozených kostek + hodnota kostky virtuální?

Díky
19.11.2014 10:27:04

Imaginární kostky
1 Ano, pokud hodnota červené kostky stačí k zisku. Červená imaginární kostka je vlastně kostka, která již padla.
2 Ne, hodíte 3 červenými kostkami a vyberete si 3 hodnoty nejvyšší hodnoty ze 4 možných tedy ze tří hozených a jedné imaginární.

23.11.2015 10:44:58

Nejsem si jist, ale
karta s hodnotou vám NEDÁVÁ imaginární kostku. Karta pouze "určí hod" na jedné kostce. V praxi to hrajeme tak, že pokud mohu házet 3 bílými kostkami a mám kartu, která "dává" hod na bílé kostce 3, tak ve skutečnosti hodím jen dvěma kostkama a ta třetí je automaticky nastavena na hodnotu 3.
Stejně tak s červenou.

Pokud pro získání karty potřebuju hod červenou a bílou kostkou, ale já mohu házet jen bílou, protože červenou kostku ještě nevlastním, nemohu tuto kartičku získat, ikdyž mám na svém plánku kartu, která dává 5 k červenému hodu.

Číslo na kartě pouze udává "výsledný hod" jednou kostkou. Tedy zafixuju si jednu kostku v dané barvě a házím jen zbylými.

EDIT: koukal jsem tady na neoficiální pravidla a tam je opravdu popsáno, že je to imaginární kostka navíc. Ale nejsem si jist, že je to tak v oficiálních pravidlech, co máme u hry. Bohužel budu moci zkontrolovat až za 14 dní. Hru nemám u sebe.

23.11.2015 11:50:27 | Upraveno autorem (porovnej)

To Mysak
V pravidlech se píše: vylepšení svému majiteli přináší 1 dodatečnou, imaginární kostku s pevně danou hodnotou. Kostkou se nehází a nepočítá se do limitu. Proto myslím, že je prostě navíc.
A navíc může být použita ke směně přes kartu "Materiál". Tedy opět existuje.
Na mém výkladu se shodují i diskuze na BBG.
Leč je to pouze diskuze hráčů, nikoli tvůrců.

23.11.2015 13:44:02

to Zdenda:
A to bereš z pravidel, co jsou u hry nebo z pravidel zde a ZH? Jak jsem psal, hru nemám u sebe, takže kouknu do pravidel, co mám u hry, až za 14 dní. Ale je možné, že to hrajeme my špatně.

23.11.2015 15:15:46

To Masyk
Oficiální pravidla v balení hry jsou vlastně totožná s pravidly zde na "Zatrolenkách". Znění pravidel jsem zkontroloval.

23.11.2015 22:24:23

Ok...tak to tedy budu muset ještě jednou pořádně pročíst pravidla.
tak to tedy budu muset ještě jednou pořádně pročíst pravidla. Ikdyž my dokázali hrát i s touto úpravou úplně v pohodě.

24.11.2015 11:26:36

To Mysak
Já si myslím, že to určitě jde hrát tak, jak to píšeš. Je to asi o něco těžší, ale rozhodně to stojí za pozornost.

24.11.2015 15:28:42

imaginarni kostky
To, co píše zdenda, je správně.
Ještě jednou pro jistotu: 1 Ano, pokud hodnota červené kostky stačí k zisku. Červená imaginární kostka je vlastně kostka, která již padla.
2 Ne, hodíte 3 červenými kostkami a vyberete si 3 hodnoty nejvyšší hodnoty ze 4 možných tedy ze tří hozených a jedné imaginární.

13.10.2019 23:03:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ashes Reborn: Rise of the Phoenixborn + rozšíření
Ashes Reborn: Rise of the Phoenixborn + rozšíření
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas